DELFI: Dinevičs nesaskata pārkāpumus 'Ekodoktrīna' un 'Getliņi EKO' līgumā PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 18 October 2007

ImageLīgumā starp pašvaldības SIA "Getliņi EKO" un Tautas partijas "ierindas" biedra Andra Šķēles ģimenei pastarpināti piederošo SIA "Ekodoktrīna" par Rīgas atkritumu apsaimniekošanu pārkāpumu nav, uzskata Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dinevičs.

Informējot žurnālistus par pilsētas atkritumu apsaimniekošanas reformas gaitu Dinevičs norādīja, ka neredz pamatu pēdējā laikā saceltajai ažiotāžai ap šo jautājumu, jo "jo šis līgums pirms parakstīšanas ir diskutēts SIA "Getliņi EKO" valdē, padomē un dibinātāju dalībnieku sapulcē."

"Pozitīvi par šāda līguma slēgšanu arī pirms parakstīšanas ir izteikusies LR Finanšu ministrija Oskara Spurdziņa personā, neiebilstot līguma slēgšanai ar SIA "Ekodoktrīna", turpina Dinevičs, "Dalībnieku sapulcē ir piedalījies arī LR Vides ministrijas pārstāvis, kurš arī nav iebildis pret attiecīgā līguma slēgšanu."

Rīgas domes Juridiskā pārvalde gan esot rosinājusi dažus precizējumus līgumā, taču kopumā paudusi atbalstu līguma parakstīšanai, stāstīja vicemērs. Tāpat ir arī neatkarīga advokātu biroja izdarīts vērtējums, kas apstiprina līguma atbilstību spēkā esošajai likumdošanai.

"Bet visbūtiskākais," atzīmēja Dinevičs, "ir LR Uzņēmumu reģistra atbilde, kurā skaidri norādīts, ka "pilnsabiedrībām saskaņā ar Latvijas likumiem nav juridiskas personas statusa". Līdz ar to jautājums kāpēc grāmatvedības uzskaiti veic viens no pilnsabiedrības dalībniekiem ir pilnīgi skaidrs."

DELFI