DELFI: japāņi plāno izvietot Zemes orbītā Saules enerģijas vācēju PDF Drukāt E-pasts
Saturday, 08 September 2007

Kosmiskais saules kolektorsJau sen cilvēce sapņo par iespēju vākt enerģiju kosmosā, kur tās ir tik daudz, lai nebūtu jāpiesārņo zeme ar bezgalīgu skaitu dažādu spēkstaciju, ziņo portāls Delfi.lv. Jaunākais japāņu izgudrojums mūs pavirza soli tuvāk šī sapņa realizēšanai.

Sadarbojoties Japānas Gaisa telpas izpētes aģentūrai un Osakas Universitātes lāzertehnoloģiju institūtam, ir radīts keramisks materiāls, kurš spēj pārvērst saules starus par lāzerstariem ar 42% efektivitāti, kas ir ļoti labs rādītājs, salīdzinot ar līdzšinējiem mēģinājumiem pārveidot saules enerģiju lāzerstaru enerģijā.

Japāņi plāno izmantot šo materiālu, lai radītu enerģijas ģeneratoru, kurš neatrodas uz zemes, bet gan planētas orbītā. Tiktu palaists mākslīgais pavadonis 36 tūkstošu kilometru augstumā virs ekvatora. Tas atrastos stacionārā orbītā, un novadītu visu savākto saules enerģiju lāzera stara formā uz apakšā (proti uz zemes) esošo spēkstaciju. Tādā veidā būtu iespējams iegūt saules enerģiju 24 stundas dienā bez nepieciešamības pielāgoties dienas un nakts ciklam un laika apstākļiem.

Diemžēl tik drīz vēl neredzēsim revolūciju enerģijas jomā, jo japāņi plāno realizēt šo projektu tikai 2030. gadā. Viņu zinātnieki lēš, ka ap to laiku būs samazināti enerģijas zudumi, pārveidojot saules starus par lāzerstariem, un ka viens mākslīgais pavadonis varētu ģenerēt tik pat daudz enerģijas, cik 1 Gigavata atomstacija.

DELFI
 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība