Piedāvā aizsardzības būvju celtniecību bīstamo vielu noplūdes ierobežošanai Daugavā PDF Drukāt E-pasts
Friday, 31 August 2007

30.augustā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais programmas projekts „Programma par stacionāro aizsardzības būvju celtniecību bīstamo vielu noplūdes ierobežošanai Daugavā 2008.-2012.g.” zi'no Vides ministrijas Komunikāciju daļa.

Programmas paredz veikt tehnikas iepirkumus VUGD Krāslavas un Daugavpils formējumu vajadzībām (t.i. upju bonu virtenes un papildus tehniku to izvietošanai Daugavā).

Tāpat paredzēts risināt jautājumu par stacionāru bonu aizsprostu/enkuru vietu izbūvi uz Daugavas posmā no Baltkrievijas robežas līdz Daugavpilij vairākos šķērsprofilos. Lai to izdarītu ar minimāli iespējamām izmaksām, 2008.gadā plānots veikt priekšprojekta izpētes darbus, pēc kuru rezultātiem pēc tam veikt stacionāro aizsardzības būvju projektēšanu un būvniecību.

Pēc sākotnējiem aprēķiniem Programmas realizācija laikā no 2008.-2012.g. var izmaksāt orientējoši no 750000 Ls līdz 1350000 Ls.

Programmas projekts sagatavots saskaņā ar Krīzes vadības padomes 2007.gada 11.aprīļa sēdē Nr. 11 pieņemto lēmumu – Vides ministrijai kopā ar Ekonomikas ministriju izstrādāt programmu par stacionāro aizsardzības būvju celtniecību bīstamo vielu noplūdes ierobežošanai Daugavā’’, kā arī saskaņā ar Ministru Prezidents uzdoto – sagatavot Programmu līdz š.g. 1.septembrim.

Virums.lv.