'Volvo' radījis īpaši ekonomisku modeļa 'C30' versiju PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 22 August 2007

Image Kompānija „Volvo” drīzumā notiekošajā Frankfurtes autoizstādē prezentēs degvielu taupošu konceptu „Volvo C30 Efficiency”, ziņo vortāls "Delfi Auto".

Jaunais 1,6-litru turbo dīzeļdzinējs attīstīs 105 zirgspēkus, un tā vidējais patēriņš nepārsniegs 4,5 litrus uz 100 kilometriem. Tādejādi konceptauto patērētu par 0,4 litriem mazāk nekā šobrīd pārdošanā esošā „Volvo C30 1.6D” versija, savukārt CO2 izmešu daudzums būtu mazāks nekā 120 g/km.

Konceptauto mazos patēriņa un kaitīgo izmešu emisijas rādītājus iespējamus padara uzlabota aerodinamiskā efektivitāte, mazākas berzes riepas un modificēta dzinēja vadība, tai skaitā speciāls jumta antispārns, izmainīts aizmugurējais buferis, citādāka dzesēšanas sistēma un uzlaboti 16 collu vieglmetāla diski.

Vienlaikus zviedri prezentēs arī jaunu „DSG” tipa pārnesumkārbu.

Šī jaunā pārnesumkārba no nākamā gada pavasara būs pieejama „Volvo C30”, „Volvo S40” un „Volvo V50” modeļiem ar divlitru dīzeļdzinēja versiju „2.0D”. Divi sajūgi nodrošinās nepārtrauktu paātrinājumu arī pārnesumu maiņas brīdī. Tas uzlabos transmisijas efektivitāti, tādejādi arī patēriņš attiecībā pret konvencionālām automātiskajām pārnesumkārbām būs par vismaz astoņiem procentiem mazāks. Šobrīd „Volvo” uzmanības centrā ir arī benzīna un dīzeļdzinēju tiešās iesmidzināšanas optimizēšana.

 

DELFI
 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība