Elektriskais lauks ir kaitīgs veselībai PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 11 September 2007
Elektriskais lauks, kas veidojas no elektriskam ierīcēm, tādas kā datori, saskaņā ar jaunākajiem Imperial College London pētījumiem, var kaitēt cilvēku veselībai. Pētījums paradīja ka bīstamība ir daudz lielāka, nekā bija domāts līdz šim. Bet parastas darbības mājās vai ofisā var palīdzēt samazināt šo risku.

Pētījumu rezultāti, kas bija publicēti žurnālā "Atmospheric Environment", parāda ka ilgstoša elektriska lauka iedarbība var palielināt elpceļu saslimšanu un infekcijas risku no alergēniem, baktērijām un vīrusiem.

Elektriskais lauks arī samazina molekulāra skābekļa, kas nogalina kaitīgus mikrobus, koncentrāciju. Elektriskie lauki var mainīties atkarībā no mitruma. Ja mitruma līmenis samazinās par 20-30%, elektriska lauka intensitāte palielinās.

Keita Džemesona, galvenais rakstu autore, apgalvo ka ir dažas metodes, ar kuru palīdzību iespējams mazināt elektrisko lauku ietekmi uz mūsu veselību.

Elektriskas ierīces izmantošanas laikā, piemēram, laikā, kad jūs lietojiet klēpjdatoru, nepieciešams nodrošināt lai tas būtu iezemēts.
„Galu galam cilvēks pats var radīt elektrisku laukumu, tāpēc rūpīgi izvelēties materiālu- neizmantojiet sintētiskas audumus,” saka zinātniece.
Mēģiniet izvairīties no atrašanās vietās, kur ir iespējama liela elektriska lauka iedarbība. Būtu ļoti noderīgi arī izslēgt elektriskās ierīces no rozetes, kad tās netiek lietotas.

Virums.lv. 

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība