Hlora plusi un mīnusi PDF Drukāt E-pasts
Friday, 03 August 2007

Image Ir labi zināms, ka hlors, pateicoties savai ķīmiskajai aktivitātei, ir ļoti efektīvs dezinfekcijas līdzeklis. To pievieno ūdenim, lai nogalinātu bakterijas, kas var izraisīt slimības. „Hlors sargā mūs no holeras un citām slimībām, kas var slēpties ūdenī. Un tas ir patiesība”, saka kādas ūdens filtru ražošanas kompānijas prezidents Stīvs Harisons. „Hlora dezinfekcijas īpašības ļauj pilsētām augt un zelt, nodrošina pilsētas ar tīru ūdeni, bez bakterijām.

Hlora plusi un mīnusi.

Tādā pašā laikā Stīvs Harisons norāda, kā hloram ir arī mīnusi. Hlors, kas ir pievienots ūdenim reaģē ar citiem elementiem un veido toksīnus, kuri saucas par  trihalometāniem (THM), kas galu galā nokļūtst arī cilvēku organismā. THM var izraisīt tādas slimības kā astma, ekzēma, cistas vēzis un sirds slimības. Daži pētījumi, kas veikti saistībā ar hloru saturoša ūdens lietošanu grūtniecēm parāda, ka liels hlora daudzums ūdenī var palielināt bērnu iedzimtu defektu risku.

Nesens kādas ASV bezpeļņas NVO "Vides darba grupa" ziņojums paradīja ka no 1996. līdz 2001.gadam vairāk kā 16 miljonu amerikāņu lielos daudzumos izmantoja piesārņotu ūdeni. Ziņojumā tiek norādīts, ka ūdens bija piesārņots ar hlora reakciju blakusproduktiem. „Atrisinājums var būt  tāds, ka ir nepieciešams iztīrīt mūsu ezerus un upes, nevīs bombardēt  ūdeni ar hloru,” norāda šī NVO.

Alternatīva hloram.

Ūdens piesārņojuma likvidēšanai un ezeru attīrīšanai ir nepieciešams ilgs laiks, bet alternatīva hloram ir jau šodien. Dažas Eiropas un Kanādas pilsētas dezinficē ūdens ar ozonu, nevis hloru. Aŗī dažās ASV pilsētās rīkojas tāpat. Piemēram, Las-Vegasa, Nevadas štats un Santaklara, Kalifornija.

Tiem kam ūdens dezinficēšana ar ozonu nav pieejama, ir citas iespējas. Pirmkārt, tie ir dažādi ūdens filtri. Par visefektīvākiem tiek uzskatīti ogles filtri. Tie likvidē THM un citus toksīnus.
Cilvēki, kam nav iespējas nopirkt filtru, var izmantot vecu, bet efektīvu metodi- hlors un hlora blakusprodukti izgaist, ja atvērtu pudeli ar ūdeni atstāj leduskapī uz 24 stundām.

Dzīvojiet veseli!

Virums.lv pēc ASV preses materiāliem. 

  

 

 

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība