Izveidotas zaļā iepirkuma vadlīnijas vairākām preču grupām PDF Drukāt E-pasts
Saturday, 14 July 2007

ImageProjekta “Zaļais iepirkums un energomarķējums – zaļāka iepirkuma procedūras veikšana” ietvaros projekta partneri ir izstrādājuši metodi, kas palīdzēs realizēt zaļāku iepirkumu praktiski. Balstoties uz energomarķējumu kritērijiem ir izveidotas vadlīnijas zaļāka iepirkuma veikšanai un aprēķinu līdzekļi dzīves cikla izmaksu un ekonomiski izdevīgākā piedāvājuma novērtēšanai vairākām produktu grupām: apgaismojumam, mājsaimniecības un biroja iekārtām, transportlīdzekļiem, ēku konstrukciju būvelementiem un zaļajai elektroenerģijai.

Pašreizējā projekta stadijā ir plānots izveidotos instrumentus apgaismojumam, mājsaimniecības un biroja iekārtām, un transportlīdzekļiem izmantot praktiski un realizēt zaļāka iepirkuma pilotprojektus.

Šī projekta īstenotājs Latvijā SIA “Ekodoma” aicina ikvienu uzņēmumu, valsts vai pašvaldību iestādi kļūt par pilotprojektu realizētājiem un veikt iepirkumu videi draudzīgākā veidā. Kļūstot par pilotprojekta īstenotājiem Latvijā šī projekta ietvaros, uzņēmumiem ir lieliska iespēja saņemt pateicības plāksni par piedalīšanos.

Par gūtajiem sasniegumiem tiks informēta sabiedrība, tādā veidā veicinot plašāku zaļāka iepirkuma procedūras izmantošanu gan Latvijā, gan visā Eiropā.

Informācijas par projektu pieejama projekta mājas lapā. Pašlaik tajā ir izvietoti informatīvi apraksti par projektu, zaļo iepirkumu, dažādiem marķējuma veidiem, kā arī apraksti par gūto nacionālo pieredzi zaļāka iepirkuma veikšanā un organizēšanā gan no projekta partneru, gan arī no citām valstīm, kurus savākuši un aprakstījuši projekta partneri.

Projekta realizētāji norāda, ka rūpīgi domājot par savu vajadzību apmierināšanu, ikviens no mums spēj samazināt nelabvēlīgo ietekmi uz vidi un cilvēka veselību.

Minētais projekts norisinās un tiek līdzfinansēts Eiropas Komisijas programmas "Intelligent Energy Europe" ietvaros.

Virums.lv. 

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība