Nīderlande no Latvijas pērk oglekļa emisiju kvotas PDF Drukāt E-pasts
Friday, 06 July 2007

Image Nīderlande pirks CO2 emisijas tiesības no Latvijas. Šādu informāciju šonedēļ izplatīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra atsaucoties uz Nīderlandes Vides ministriju.

Iegūtos līdzekļus no pārdošanas, Latvija ieguldīs ilgstošu enerģijas klimatprojektu realizēšanai Latvijā. Vienošanas par šo darījumu 4.jūlijā Nīderlanes Ekonomikas Minstres Marijas van der Hoevenas vārdā parakstīja Nīderlandes vides ministre Žaklīna Krāmere.

1997.g. Kyoto pilsētā Nīderlandes valdība laika periodā no 2008. – 2012.gadam apņēmās CO2 emisijas pazemināt ar 6% salīdzinot ar 1990.g. Lielākā redukcijas daļa notiks pašā Nīderlandē; 100 miljonu tonnas CO2 samazināšanu var realizēt ārvalstīs ar kādu no trim Kyoto piedāvātiem mehānismiem: “Clean Development Mechanism (CDM)”, “Joint Implementation (JI)” un starptautisko emisiju tirdzniecībā.

CDM un JI praksē jau plaši tiek pielietoti, bet ar starptautisko emisiju tirdzniecību pasaulē nav vēl pieredzes. Saskaņā ar šo mehānismu, valstis var daļu no redukcijas pienākuma realizēt savstarpēji tirgojot emisijas.

Nīderlandē vēlas būt par paraugu šī Kyoto instrumenta izstrādē. Nīderlande uzskata par svarīgu, ka ne tikai attīstības valstīs gūtu labumu no CDM, bet arī lai Austrumeiropas valstis gūtu labumu no Kyoto protokola, kad tās investēs enerģijas taupīšanā un ilgstošās enerģijas projektos.

Savukārt pirms nedēļas, 28.jūnijā Latvija valdība līdzīgu vienošanas parakstīja ar Somiju.

Latvija Nīderlandei un Somijai kopā pārdos aptuvini 5 miljonus tonnu tā saucamās zaļās emisijas tiesības.

Virums.lv. 

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība