Nolietotos mobilos tālruņus varēs nodot pārstrādei PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 09 May 2007

Image "Latvijas Zaļais punkts" (LZP) sadarbībā ar uzņēmumu Latvijas Mobilais Telefons (LMT) sākot ar šodienu trīsdesmit divās mobilo telefonu tirdzniecības vietās visā Latvijā uzsāks nolietoto mobilo telefonu savākšanu.

Domājot par patērētāju ērtībām, mobilo telefonu atpakaļ savākšanā ir iesaistījušies mobilo telefonu tirgotāji SIA "Pērkons un Dēli" un AS "Tigra", kuru pārstāvētājos 32 veikalos 17 Latvijas pilsētās tiks izvietoti īpaši spainīši nolietoto telefonu savākšanai. No veikaliem telefoni tiks nogādāti uz centralizētām savākšanas vietām Rīgā un nosūtīti tālākai pārstrādei uz elektrisko un elektronisko iekārtu pārstrādes rūpnīcu Lietuvā UAB EMP Recycling.

Šīs sadarbības projekta pamatā ir Eiropas Savienības Direktīva 2002/96/EK „Par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumiem”, kas nosaka, ka iedzīvotājiem ir jānodrošina iespēja bez maksas nodot nolietotās elektropreces. Šis nosacījums attiecas uz jebkurām ar elektrību vai baterijām darbināmām elektriskajām vai elektroniskajām precēm, kas ir fizisko personu īpašumā.

Daudzas elektriskās un elektroniskās preces satur cilvēkam un videi kaitīgas vielas, tāpēc visas Latvijas tirgū novietotās elektropreces kopš 2005.gada 13.augusta tiek marķētas ar īpašu simbolu – pārsvītrotu konteineru, kas norāda, ka šo preci nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka „LMT ir sociāli atbildīgs un videi draudzīgs uzņēmums, tādēļ ir pašsaprotams LMT atbalsts Latvijas Zaļā punkta iniciatīvai organizēt nolietoto mobilo telefonu savākšanu dīleru veikalos gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās. Mobilo telefonu skaits pieaug arvien straujāk, to veicina gan modernu pakalpojumu ieviešana, gan LMT mazcenas telefonu piedāvājums, tādēļ jārūpējas arī par nolietoto telefona aparātu savākšanu un nodošanu otrreizējai pārstrādei”.

Saskaņā ar LMT savāktajiem statistikas datiem, LMT tīklā šobrīd pavisam darbojas gandrīz 1400 dažādu modeļu tālruņi. Vidējais viena telefona lietošanas laiks LMT tīklā ir divi gadi. Pēc tam tālrunis visbiežāk tiek atdots lietošanā vai pārdots kādam citam lietotājam. Trīs gadu laikā ir trīskāršojies tādu telefonu skaits, kas vairs netiek izmantoti, un kurus ir nepieciešams savākt otrreizējai pārstrādei, bet 2006.gadā nolietoto telefonu skaits Latvijā pārsniedza jaunu telefonu skaitu.

Nolietoto mobilo tālruņu nodošanas vietas Latvijā.  

Virums.lv. 

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība