Arktiskās ledus segas kušanas temps par 30 gadiem pārsniedz paredzēto PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 02 May 2007

Salūzis ledus kaut kur ArktikāPagājušajā ceturtdienā ASV zinātnieki izplatīja paziņojumu par savu pētījumu rezultātiem, kas norāda uz to, ka arktiskā ledus segas kušanas temps par aptuveni 30 gadiem pārsniedz ANO starpvaldību ekspertu grupa klimata pārmaiņu jautājumos (IPCC) prognozes.

Tas nozīmē, ka okeāns zemeslodes ziemeļos var kļūt brīvs no ledus jau līdz 2020 gadam- veselas trīs desmitgades agrāk, nekā biedējošā prognoze par to, ka tas notiks līdz 2050.gadam.

Ledus trūkums Arktikā vasaras laikā vēl vairāk paātrinās sasilšanu, apgalvo ASV zinātnieki.

Pašlaik arktiskais ledus palīdz Zemei saglabāt normālu temperatūru atstarojot ievērojamu daļu gaismas un siltuma. Kad ledus vai būtiska daļa no tā izkusīs, daudz tumšākās zemes un ūdens virsmas absorbēs Saules starojuma enerģiju, un planētei pat ziemā būs ievērojami grūtāk atdzist.

"Es domāju, ka mums tagad knapi pietiek laika, lai apkopojot kolektīvo apņēmību, tiktu cauri šim gadsimtam sveikiem un veseliem, taču tas nozīmē, ka jārīkojas ir tūlīt un ļoti nopietni," norāda Teds Skambos, Kolorado Nacionālā sniega un ledus centra zinātnieks.

Virums.lv.

Saites nekavējošai rīcībai:

- Sacensība par labākajiem energoefektivitātes risinājumiem ofisos "Energy Trophy" .