Globālā sasilšana dzen zivis prom no Austrālijas krastiem uz dienvidiem PDF Drukāt E-pasts
Friday, 06 April 2007

Image Trešdien Austrālijas zinātnieki izplatīja informāciju, ka globālā sasilšana būtiski ietekmē Austrālijas jūras vidi "dzenot" zivis un jūras putnus prom no kontinente uz dienvidiem un apdraudot koraļļu rifus.

Nākamajās dekādēs šī ietekme var būt vēl ievērojamāka, skarot piekrastē dzīvojošos cilvēkus un tūristu plūsmu.

Okeānam kļūstot siltākam tiek prognozētas izmaiņas okeāna straumēs, sugu reproduktīvajos ciklos un sugu masveida migrācija uz dienvidiem, kas īpaši ietekmēs Austrālijas dienvidu daļu. Par šīm izmaiņām jau liecina novērotās izmaiņas jūras bruņurupuču, dzeltenspuras tunča, un dažu citu zivju un medūzu sugu uzvedībā.

"Tā nav traģēdija tiem, kas var pārvietoties uz dienvidiem. Traģēdija tā ir tiem, kas uz dienvidiem pārvietoties nevar," saka puiblicētā ziņojums vadošais autors Dr. Alistairs Hobdejs.

Ziņojums uzsver arī to, ka, okeānu ūdenim kļūstot siltākam un palielinoties atmosfērā CO2 koncentrācijai, okeāna ūdens kļūst skābāks, kas traucē tādām ūdens organismu sugām kā koraļi un moluski veidot kalcija karbonāta čaulas.

Arī nākamajos 10-20 gados temperatūras izmaiņu radītā cilvēku migrācija Austrālijā radīs slogu uz piekrastes ekosistēmām, ko vēl vairāk palielinās sagaidāmā ūdens līmeņa celšanās.

Virums.lv pēc Planet Ark materiāliem.