DELFI: Samazinās četru kodolu procesoru enerģijas patēriņš PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 14 March 2007

Četrkodolu Intel Xeon "Intel", pilnīgi juzdami Eiropas Savienības vēlmi pēc alternatīvas un videi draudzīgākas enerģijas ieguvi, pieskaņojas viņiem un visas pasaules patērētāju pulkam, izlaižot jaunus zema enerģijas patēriņa procesorus.

Protams, ES vadības vēlmes "Intel" stratēģus īpaši neuztrauc; galvenais iemesls kārtējai „maz rijošu” procesoru izlaišanai ir vēlme atņemt AMD kaut daļu no viņu iegūtā serveru tirgus. Pirmdien izlaistie četrkodolu serveru procesoriem nepieciešami tikai 50W jaudas laikā, kad darbojas visi četri kodoli.

Intel Xeon L5310 un L5320 procesori ir apveltīti ar jau minētajiem četriem kodoliem, kas attiecīgi it 1,6 un 1,86 GHz. Abiem procesoriem ir LGA771 (serveriem paredzēts) savietojums, un tie apveltīti ar 8 MB L2 kešatmiņu; diemžēl šeit Intel neizmantos 1 333 MHz, bet gan 1 066 MHz sistēmas maģistrāles ātrumu. Sasniegtā 50W elektrības jaudas patēriņš ir fenomenāls salīdzinājumā ar kompānijas iepriekš piedāvātajiem procesoriem, kam strāvas patēriņs bija 80 un 120W .

Lai arī procesori domāti serveriem, nevajadzētu aizmirst, ka tieši serveri ir tās vides, kur visbiežāk ienāk jaunumi, kas vēlāk tiek plaši izmantoti sadzīvē. Varbūt šobrīd 450 un 520 ASV dolārus vērtie procesori kļūs par etalonu enerģijas patēriņā un izdalītajā siltuma daudzumā.

DELFI
 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība