Izmanto iespēju piedalīties REACH regulas ieviešanas procesā ! PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 30 January 2007

Ķīmiskās vielas... Pavisam drīz, tas ir, jau 2007.gada jūnijā, saistībā ar ķīmijas industriju visās Eiropas Savienības dalībvalstīs tiks piemērota 2006.gada 18.decembrī pieņemtā Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 1907/2006, kas attiecas uz ķimikāliju reģistrēšanu, vērtēšanu, licencēšanu un ierobežošanu (REACH).

Lai atvieglotu un vienkāršotu regulas noteikumu ieviešanu praksē, jau šobrīd atbildīgie Eiropas Savienības dienesti strādā pie metodisko materiālu izstrādes, aicinot ikvienu ieinteresēto pusi, tostarp Latvijas mazos un vidējos uzņēmumus (MVU), ņemt līdzdalību šajā procesā.

Šobrīd izstrādes procesā atrodas REACH regulas mājas lapa, kuras mērķis ir palīdzēt MVU saprast un apzināties jaunās regulas prasības.

Mājas lapas saturu veido trīs sadaļas:

1) Vispārīga informācija par REACH regulu;

2) IT instruments, ar kura palīdzību MVU būs iespēja iegūt informāciju par tieši uz viņiem attiecināmām regulas prasībām;

3) Vadlīnijas saistībā ar atsevišķu REACH regulas noteikumu ieviešanu praksē.

Pirms mājas lapa kļūst publiski pieejama, Eiropas Savienības atbildīgais dienests vēlas būt drošs par to, ka izstrādātās mājas lapas saturs un tehniskās iespējas pilnībā apmierina potenciālo lietotāju, tas ir, ar ķīmijas industriju saistīto MVU, vajadzības.

Ja vēlaties palīdzēt Eiropas Komisijas atbildīgajam dienestam novērst trūkumus izstrādātajā REACH regulas mājas lapā, pārbaudot šīs mājas lapas satura un IT instrumenta funkcionalitāti un lietderību, tad līdz šī gada 7.februārim nosūtiet pieteikumu (brīvā formā) Silvijai Garhales (Sylvie GRAJALES) uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai arī zvaniet pa tālruni +32 2 296 7235.


Kā tiek organizēts REACH regulas mājas lapas testēšanas process?

Ikvienam, kas izrādīs interesi par REACH regulas mājas lapas testēšanu, Eiropas Komisijas atbildīgais dienests nosūtīs mājas lapas materiālu un aptaujas veidlapu (uz 1 - 2 lp.) . Aptaujas anketa sevī ietver vienkāršus jautājumus par to, cik lielā mērā noderīga un draudzīga „testētājiem” būs likusies izstrādātā mājas lapa.

Pēc Eiropas Komisijas atbildīgā dienesta speciālistu domām, kopējais laiks, kas varētu būt nepieciešams regulas mājas lapas satura un IT instrumenta testēšanai, ir 2 - 3 stundas. Tas atkarīgs no tā, cik ļoti padziļināti pētīsiet radītās REACH regulas mājas lapas iespējas.

Jautājumu gadījumā sazinieties ar EIC Rīga!

Kontaktpersona: Natālija Sokolova ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , 7 039 430).

Virums.lv