Ekspertu viedokļi
DNR par darba apģērbu plastmasas maisiem PDF Drukāt E-pasts
Friday, 07 August 2009

Jautājums: Uzņēmums nodarbojas ar darba apģērbu nomu. Lai nodrošinātu darba apģērbu atgriešanu no klientiem, uzņēmums šim nolūkam izmanto maisus no plastmasas. Vai ir jāmaksā dabas resursu nodoklis par šiem maisiem, ja uzņēmums ir noslēdzis līgumu AS „Latvijas Zaļais punkts” par izlietotā iepakojuma apsaimniekošanu?

Lasīt tālāk...
 
DNR precēm no trešajām valstīm PDF Drukāt E-pasts
Friday, 07 August 2009

Jautājums: Kā uzskaitīt dabas resursu nodokli ievedot preces no trešajām valstīm? Vai ir kaut kādas īpašas prasības nodokļa uzskaitē? Vai var rasties problēmas šķērsojot robežu, ja piegādātājs nav nosūtījis informāciju par iepakojuma materiāla veidu un svaru?

Lasīt tālāk...
 
DNR par vienreizlietojamajiem galda trauki kafejnīcās un ēdnīcās PDF Drukāt E-pasts
Friday, 07 August 2009

Jautājums: Uzņēmums pārdod vienreiz lietojamos galda traukus kā preci kafejnīcām un ēdnīcām. Paskaidrojiet, vai ir jāmaksā dabas resursu nodokli?

Lasīt tālāk...
 
Par DRN jaunām automašīnām un salona aizsargiepakojumam PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 16 June 2009

Jautājums: Uzņēmums nodarbojas ar automašīnu tirdzniecību un ieved automašīnas no Eiropas Savienības valstīm un no trešajām valstīm. Automašīnām ir iepakots alons ar polietilēna maisiem (sēdekļi, grīda) un ārpuses elementi (kapots utt.) Automašīnas Latvijā tiek realizētas bez iepakojuma. Vai šajā gadījumā ir jāaprēķina DRN? Kā arī, ievedot Latvijā automašīnu rezerves daļas, kuras ir iepakotas kartona kastēs, vai ir jāaprēķina DRN? Rezerves daļas tiek izmantotas remontējot automašīnas Latvijā.

Lasīt tālāk...
 
Atkal par vienreiz lietojamajiem traukiem PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 16 June 2009

Jautājums: (Redakcijas komentārs: praktiski tāds par jautājums jau bija publicēts 2009.gada februārī, bet ekspertu sniegtās atbildes nedaudz atšķiras, tāpēc iesakām iepazīties arī ar februārī publicēto jautājumu !) Uzņēmums, kurš nodarbojas ar mazumtirdzniecību, iegādājies vienreiz lietojamos galda traukus, lai tos izmantotu izbraukuma tirdzniecībā dažādos pasākumos (piemēram, šķīvīšus, kur uzlikt pircēja nopirkto preci, krūzītes kafijai utt.). Šie izstrādājumi iegādāti parastā mazumtirdzniecības veikalā un attaisnojuma dokuments ir čeks, uz kura ir uzrādīts, ka tie ir vienreiz lietojamie galda trauki, to daudzums un naudas summa. Vai par šiem vienreiz lietojamiem galda traukiem ir jāmaksā DRN? Kā var noteikt, cik liels ir nodoklis, ja šobrīd šie trauki vairs nav pieejami?

Lasīt tālāk...
 
Preču iepakojuma norādījumi pavadzīmēs PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 26 February 2009

Jautājums: Vai uzņēmumam ir jāmaksā dabas resursu nodoklis, ja transporta pavadzīmē preču piegādātājs norāda, ka iepakojuma nav, bet preču pavadzīmē (invoice) ir norādīts, ka ir iepakojums no koka un metāla?

Lasīt tālāk...
 
DRN maksāšana par vienreiz lietojamajiem traukiem PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 26 February 2009

Jautājums: Uzņēmums, kas nodarbojas ar mazumtirdzniecību, iegādājies vienreiz lietojamos traukus, ko izmanto izbraukumu tirdzniecībā dažādos pasākumos. Piemēram, šķīvīšus, kur uzlikt pircēja nopirkto preci, krūzītes kafijai utt. Šie izstrādājumi iegādāti parastā mazumtirdzniecības veikalā un attaisnojuma dokuments ir čeks, uz kura ir minēts, ka tie ir vienreiz lietojamie trauki, daudzums iepakojumā, summa latos. Vai par šiem traukiem ir jāmaksā DRN?

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 22 - 28 no 67