Par ko raksta citi
TVNET: kas notiks, ja jūsu mājā ieviesīsies "ekobērns" PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 14 October 2008

Kamēr mēs šausmināmies par globālo sasilšanu, paši lietas labā neko nedarot, mūsu bērnus par „zaļo” dzīvesveidu izglīto ne tikai skolotāji, bet arī videi draudzīgi TV šovu varoņi, interneta lapu veidotāji un daudzi citi aktīvisti. Vai tas nozīmē, ka pārmaiņas redzēsim pēc gadiem divdesmit, kad jaunā paaudze nāks pie varas ne tikai valstī, bet arī mājsaimniecībās? Nebūt ne! Viņi sāks diktēt noteikumus jau tagad. Uzmanību, mājās nāk ekobērns!

Lasīt tālāk...
 
Enerģija, medicīna, vide - vai pastāv kāda saistība? PDF Drukāt E-pasts
Friday, 15 August 2008

Mūsdienu dzīve ir grūti iedomājama bez dažnedažādiem tehnikas sasniegumiem un to lietojuma ikdienā. Varētu sarakstīt veselu šausmu romānu par to, kas notiktu, ja mums uz ilgāku laiku atslēgtu elektrību. Pirmajā brīdī liekas – kas tur liels! Aizdedz sveci un lasi žurnālus. Bet, ja iedziļinās situācijas analīzē, tad nākas atzīt, ka bez elektrības pilsētās apstātos pilnīgi viss: ūdens, gāze, transports, veikali, medicīna, darbs.

Lasīt tālāk...
 
Holandes zinātnieki demonstrē elektrisko gaisa pūķi PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 14 August 2008

ImageExperiments show that the power generated could provide electricity for 100,000 homes
The Guardian: A traditional childhood pastime could provide a breakthrough in renewable energy, after successful experiments in flying a giant kite at one of Europe's top research centres.

Scientists from Delft University of Technology in the Netherlands harnessed energy from the wind by flying a 10-sq metre kite tethered to a generator, producing 10 kilowatts of power.

Lasīt tālāk...
 
Vides indikatori - valstij un uzņēmējiem PDF Drukāt E-pasts
Monday, 14 July 2008
Virums.lv pārpublicē Latvijas Vēstnesī publicēto Aivara Rudmaņa rakstu par vides indikatoriem.
LR Ministru kabinets šā gada jūnijā izdevis noteikumus par Nacionālajiem vides indikatoriem. Noteikumi tapuši saskaņā ar Vides aizsardzības likuma prasībām, un ar šo dokumentu valdība apstiprināja nacionālo vides indikatoru sarakstu. Šie indikatori tiek izmantoti, lai novērtētu vides politikas ieviešanas efektivitāti un vides stāvokļa atbilstību politikas mērķiem, bet šādu pieeju vides jautājumiem var izmantot arī uzņēmēji.
Lasīt tālāk...
 
'Tēti, kapēc mēs braucam ar to stulbo tramvaju?' PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 24 January 2008

Image"Tēti, kapēc mēs braucam ar to stulbo tramvaju?" - apmēram šādi skan (skanēja- red.) SEB Unilīzinga radio reklāma.

SEB, kas kā jau visi lielie korporatīvie spēlētāji stingri uzsver savu sociālo atbildību, un kurai ir pat SEB Apkārtējās vides politika, ir producējusi nekorektu korporatīvās bezatbildības paraugu.

Tātad – reklāmas saturs ir šāds: tēvs ar dēlēnu brauc sabiedriskajā transportā, dēls visu laiku sūdzas par to, ka jābrauc ar tramvaju, bet tēvs mēģina skaidroties. Morāle, protams, taisnvirziena – nebrauciet ar sabiedrisko, bet ņemiet autolīzingu SEB Unilīzingā un dabūjiet jaunu auto.

Man par to sakāmas trīs lietas:

Lasīt tālāk...
 
Publicēts pasaulē visblīvāk apdzīvoto vietu saraksts PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 15 January 2008

Daudz cilvēku...Žurnāls "Forbes" ir publicējis 20 pasaules visblīvāk apdzīvoto pilsētu sarakstu.

Cilvēku daudzums, kas var ne tikai novietoties, bet dzīvot vienā kvadrātkilometrā pilsētas platības patiesi pārsteidz.

Lasīt tālāk...
 
Fotostāsts: Atkritumu nemieri Neapolē PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 08 January 2008

ImageOtrdienas rītā Neapolē izcēlušās sadursmes starp policiju un protestētājiem, kas bloķē pieeju izgāztuvei, mazinot cerības mierīgā ceļā izbeigt atkritumu krīzi, kas paralizējusi pilsētu un tās apkārtni jau gandrīz divas nedēļas kad atkritumu izvešanas dienests īsi pirms Ziemassvētkiem pārtrauca darbu, jo visas izgāztuves esot pārpildītas, Neapolē un tās apkārtnē sakrājušies aptuveni 100 000 tonnu atkritumu.

Itālijas premjerministrs Romano Prodi ir iecēlis bijušo policijas priekšnieku par Neapoles "atkritumu pārvaldnieku" un paziņojis, ka drīzumā tiks atvērtas trīs jaunas izgāztuves, lai tādējādi atrisinātu vairākas nedēļas ilgstošo Neapoles atkritumu krīzi.

Skatieties fotogrāfijas par notiekošo Neapolē DELFI foto!

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 8 - 14 no 27
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība