Dabas aizsardzība
DELFI: Ugandā protestos pret mežu izciršanu iet bojā cilvēki PDF Drukāt E-pasts
Friday, 13 April 2007

Divi cilvēki zaudējuši dzīvību vardarbībā, kas notika protesta akcijā pret valdības plāniem atvēlēt mežu zemi cukurrūpniecības uzņēmumam, ziņo portāls Delfi.lv atsaucoties uz BBC.

Ugandas policija, kas izlēma pūļa ierobežošanai un nomierināšanai izmantot lodes un asaru gāzi, esot nogalinājusi kāu cilvēku, kurš tika uzskatīts par laupītāju, kā arī kādu nejaušs garāmgājēju.

Lasīt tālāk...
 
Nosaka kritērijus nodarītā kaitējuma novērtēšanai īpaši aizsargājamām sugām un biotopiem PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 27 March 2007

Ragan upurvs Šodien, 27.martā, Ministru kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrijas sagatavotais Ministru Kabineta noteikumu projektu „Kritēriji, kurus izmanto veicot nodarītā kaitējuma ietekmes būtiskuma novērtēšanu īpaši aizsargājamām sugām vai īpaši aizsargājamiem biotopiem”.

Noteikumu projekts nosaka kritērijus kaitējuma īpaši aizsargājamām sugām vai biotopiem ietekmes būtiskuma novērtēšanai salīdzinājumā ar pamatstāvokli, ka arī nosaka, kas netiek uzskatīts par būtisku kaitējumu.

Lasīt tālāk...
 
VAAD: Par Latviju bez latvāņiem! PDF Drukāt E-pasts
Saturday, 24 March 2007

Image Lai veicinātu latvāņu apkarošanu Latvijā, Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) uzsācis sabiedrības informēšanas kampaņu "Par Latviju bez latvāņiem", kuras ietvaros izglītos latvāņu skarto zemju īpašniekus un citus interesentus par efektīvākajām šīs nezāles iznīcināšanas metodēm.

Aprīlī dažādos Latvijas reģionos tiks organizētas informācijas dienas, kuru dalībniekiem būs iespējams noklausīties Latvijas kompetentāko latvāņu pētnieku un VAAD speciālistu prezentācijas par efektīvākajām latvāņu iznīcināšanas metodēm. Tiks izdots arī informatīvais materiāls par efektīvām latvāņu apkarošanas metodēm.

Lasīt tālāk...
 
Vides ministrs uzdod pastiprināti kontrolēt kūlas dedzināšanu PDF Drukāt E-pasts
Friday, 23 March 2007

Deg..Ceturtdien, 22.martā Vides ministrs Raimonds Vējonis uzdevis Valsts vides dienestam un īpaši aizsargājamu teritoriju administrācijām pastiprināti kontrolēt pārkāpējus, lai samazinātu kūlas ugunsgrēku iespējamību.

Kā jau ziņots, jau marta sākumā Latvijā tika reģistrēti pirmie kūlas ugunsgrēki un ceturtdien tika reģistrēts arī šogad pirmais kūlas ugunsgrēkā cietušais cilvēks.

Lasīt tālāk...
 
Mostas kūlas dedzinātāji PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 14 March 2007

Kūla deg Tautā populāram teicienam par to, ka ja uz upēm un ezeriem parādās zemledus makšķernieki, tad drīz būs arī ledus, varētu pievienot līdzīgu par kūlas dedzinātājiem- ja sākas pirmie kūlas ugunsgrēki, drīz nokusīs sniegs.

Šogad sniegs vēl nav lāga nokusis, bet valstī jau reģistrēti pirmie trīs pērnās zāles dedzināšanas gadījumi - par to informā portāls Delfi.lv atsaucoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka palīdzi Ingu Veteri.

Lasīt tālāk...
 
Veidos darba grupu Aizsargjoslu likuma grozījumu sagatavošanai PDF Drukāt E-pasts
Friday, 09 March 2007

Vides ministrijaŠodien, 9.martā, Vides ministrijā norisinājās Vies ministra Raimonda Vējoņa tikšanas ar Rīgas domes, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas un Zemes dienesta speciālistiem, kuras ietvaros tika apspriesti aizsargjoslu jautājumi.

Pēc Vides ministra iniciatīvas tiks izveidota darba grupa Aizsargjoslu likuma grozījumu sagatavošanai. Darba grupas uzdevums būs izvērtēt nepieciešamos grozījumus likumā, kā arī identificēt iespējamos īstermiņa risinājumus un nepieciešamos uzlabojumus ilgtermiņā.

Lasīt tālāk...
 
Rosina noteikt kritērijus nodarītā kaitējuma būtiskuma novērtēšanai sugām un biotopiem PDF Drukāt E-pasts
Friday, 12 January 2007

Vakar, 11.janvārī, Valsts sekretāru sanāksmē Vides ministrija pieteica Ministru Kabineta noteikumu projektu „Kritēriji, kurus izmanto veicot nodarītā kaitējuma ietekmes būtiskuma novērtēšanu īpaši aizsargājamām sugām vai īpaši aizsargājamiem biotopiem”.

Noteikumu projekts nosaka kritērijus kaitējuma īpaši aizsargājamām sugām vai biotopiem ietekmes būtiskuma novērtēšanai salīdzinājumā ar pamatstāvokli, ka arī nosaka, kas netiek uzskatīts par būtisku kaitējumu.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 35 - 42 no 42
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība