Dabas aizsardzība
Izmaiņas Radiācijas drošības padomē PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 06 August 2009

6. augustā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts „Grozījumi MK 2005.gada 26.jūlija noteikumos Nr.544 “Radiācijas drošības padomes nolikums””.

Lasīt tālāk...
 
Grozīti noteikumi par aizsardzību no lauksaimnieciskas darbības izraisītā piesārņojuma PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 06 May 2009

Image5.maija sēdē ministru kabinets ir pieņēmis grozījumus Ministru kabineta 2001.gada 18.decembra noteikumos Nr.531 "Noteikumi par ūdens un augsnes aizsardzību no lauksaimnieciskas darbības izraisītā piesārņojuma ar nitrātiem".

Lasīt tālāk...
 
Saeimā cenšas panākt jūras piekrastes apbūvi PDF Drukāt E-pasts
Monday, 02 March 2009

Image„Ja Saeima atbalstīs atsevišķus Kārļa Leiškalna un Ivara Godmaņa iesniegtos grozījumus Aizsargjoslu likumā, tas konceptuāli mainīs jūras piekrastes aizsargjoslu noteikšanu ciemos un radīs iespējas iegūt privātīpašumā zemi ar ēkām, kā arī neapbūvētus zemes gabalus 150 metros no jūras,” uzskata vides ministrs Raimonds Vējonis.

Kā zināms, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas darba grupa 3.martā, turpinās skatīt priekšlikumus grozījumiem Aizsargjoslu likumā, kas tiek gatavoti pieņemšanai 3. lasījumā.

Lasīt tālāk...
 
Prezentēts precīzākais krasta kāpu aizsargjoslas attēlojums uz ortofoto kartēm PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 26 February 2009

26. februārī Vides ministrijas pārstāvji un „Metrum” speciālisti tikās ar Valsts Zemes dienesta pārstāvjiem. Sanāksmes mērķi bija prezentēt un nodot VZD rīcībā pēc VIDM pasūtījuma „Metrum” sagatavoto projektu par piekrastes pašvaldību teritoriju plānojumos noteikto Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslu, kā arī vienoties par sadarbību, lai veiksmīgi varētu ieviest nesen pieņemto Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas likumu, tai skaitā par īpaši aizsargājamo dabas teritoriju un aizsargjoslu apgrūtinājumu atspoguļošanu informācijas sistēmā.

Lasīt tālāk...
 
Grozījumi noteikumos par ūdens un augsnes aizsardzību no piesārņojuma ar nitrātiem PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 26 February 2009

26. februārī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais Ministru Kabineta noteikumu projekts „Grozījums Ministru kabineta 2001. gada 18. decembra noteikumos Nr.531 „Noteikumi par ūdens un augsnes aizsardzību no lauksaimnieciskas darbības izraisītā piesārņojuma ar nitrātiem””.

Noteikumu projekts ir izstrādāts, pamatojoties uz MK 2009.gada 21.janvāra rīkojumu Nr.40 „Par nepieciešamajiem grozījumiem MK noteikumos, pabeidzot vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo reformu”.

Lasīt tālāk...
 
Vējonis pieprasa paskaidrojumus par koku izciršanu pie Rīgas krematorija PDF Drukāt E-pasts
Monday, 23 February 2009

ImageVides ministrs Raimonds Vējonis, kas pašlaik pilda arī zemkopības ministra pienākumus, šodien pieprasījis Valsts meža dienestam jau rīt iesniegt viņam informāciju par koku izciršanas faktu Rīgā pie krematorija.

Saskaņā ar plašsaziņas līdzekļu sniegto informāciju, Mežaparkā pie krematorija, kur plānots veidot kolumbāriju jeb pelnu kapsētu, neskaidros apstākļos masveidā izcirsts liels skaits priežu. Vējonis vēlas noskaidrot, kas ir devis atļauju šādām darbībām, kā arī cik lietderīgi bijis iznīcināt priežu audzi krematorija paplašināšanas vajadzībām.

 
VKP iebilst pret piedāvātajiem aizsargjoslu likuma grozījumiem PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 18 February 2009

ImageVides konsultatīvā padome (VKP) izplatījusi paziņojumu, kurā kategoriski iebilst pret Saeimā iesniegtajiem priekšlikumiem par likumprojektu "Grozījumi Aizsargjoslu likumā", kas paredz mainīt zemes atsavināšanas un būvniecības nosacījumus krasta kāpu aizsargjoslā, krasta kāpu aizsargjoslas platumu un aizsargjoslas noteikšanas metodi. Tāpat VKP iebilst arī pret iesniegtajiem priekšlikumiem, kuri paredz papildus izņēmumus esošajiem apsaimniekošanas aprobežojumiem ostu teritorijās.

VKP uzskata, ka valstij un pašvaldībām piederošajos zemes īpašumos ir iespējams sekmīgāk nodrošināt ar Aizsargjoslu likumu noteiktās valsts intereses piekrastes vērtību saglabāšanā un realizēt vienu no pašvaldību funkcijām – nodrošināt sabiedrībai publiski pieejamas atpūtas teritorijas un piekļuvi jūrai.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 18 - 34 no 42
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība