Dabas aizsardzība
Izdotas līdz šim apjomīgākās vadlīnijas dabas vērtību saglabāšanai Latvijā PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 06 December 2017

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) īstenota projekta "NAT-Programme" ietvaros ir izdota biotopu apsaimniekošanas rokasgrāmatas sešos sējumos. Minētā publikācija ir līdz šim apjomīgākās Latvijā izdotās vadlīnijas dabas vērtību saglabāšanai. Grāmatas atvēršanas svētki notiks projekta noslēguma semināra ietvaros 2017.gada 8.decembrī, Rīgā, Konferenču centra „Citadele" telpās no plkst. 10.00-15.30.

Šīs grāmatas ir dabas aizsardzības un apsaimniekošanas metožu apkopojums sešās biotopu grupās: piekraste, meži, purvi, pļavas un ganības, saldūdeņi un iežu atsegumi. Publicētais materiāls apskata vairāku desmitgažu periodu un apkopo gan pašmāju, gan citu valstu pieredzi dabas saglabāšanā. Rokasgrāmatu sērija ir gatavotas kā izziņas materiāls zemju īpašniekiem un apsaimniekotājiem par dabisko dzīvotņu uzturēšanu un atjaunošanu.

Šādu plaši izmantojamu vadlīniju nepieciešamība skaidri iezīmējās agrāk šogad veiktās "Dabas skaitīšanas" laikā, kurā eksperti secināja, ka bioloģiski vērtīgo zālāju kvalitāte Latvijā pasliktinās un lielākoties tas notiek nepareizas apsaimniekošanas un zināšanu trūkuma dēļ. Līdz ar to "NAT-Programme" projekta ietvaros apkopotā un grāmatu formātā izdotā informācija kalpos par vērtīgu padomu tiem, kuri vēlas biotopu apsaimniekošanā izmantot zinātniski izvērtētas un praksē pārbaudītas metodes, paaugstinot savu īpašumu vērtību.

Lasīt tālāk...
 
Konstatē tirdzniecību ar īpaši aizsargātu dzīvnieku izstrādājumiem PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 23 November 2017

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sadarbībā ar Valsts policiju (VP) pēdējā mēneša laikā pastiprinājusi apdraudēto savvaļas sugu izstrādājumu tirdzniecības kontroli un šajā periodā ir izņemtas dažādas preces, kas veidotas no Latvijā un Pasaulē aizsargātiem dzīvniekiem.

Pārbaudēs, kas notika sadarbībā VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi izņemti izstrādājumi no Āfrikas ziloņa, brūnā lāča un Eiropas ūdra kopumā 2500 eiro vērtībā. Saistībā ar deviņu Eiropas ūdru ādu nelegālo tirdzniecību, pēc ekspertīzes veikšanas tiks lemts par kriminālprocesa ierosināšanu, savukārt pret ziloņkaula ilkņa un brūnā lāča ādas tirgoņiem uzsāktas administratīvā pārkāpuma lietvedības process.

Tāpat DAP un VP šogad konstatējusi un izņēmusi arī četrus  kažokādu izstrādājumus ar vilka ādas apdari, vienu ocelota (Leopardus pardalis) kažokādas jostu, peļu klijāna, vistu vanaga un meža pūces izbāžņa veidošanas ādas sagataves, koraļļus un lāčādu.

Lasīt tālāk...
 
Rāznas Nacionālā parka jubilejas konference pulcēs dabas pētniekus PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 22 November 2017

Ceturtdien, 23. novembrī, Rēzeknē Latgales vēstniecības "GORS" mazajā zālē "Zīdaste" norisināsies Rāznas Nacionālā parka 10. gadu jubilejas konference, kurā satiksies valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji, dabas pētnieki un zinātnieki, lai diskutētu par jau paveikto dabas aizsardzībā desmit gadu laikā un ieskatītos nākotnes izaicinājumos. Pasākums ir bez maksas un Dabas aizsardzības pārvalde aicina piedalīties tajā ikvienu interesentu.

Lasīt tālāk...
 
'Dabas skaitīšanas' dati palīdzēs pieņemt lēmumus PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 09 November 2017

Latvijā šogad uzsāktajā vērienīgajā biotopu kartēšanā jeb „dabas skaitīšanā" iegūtie dati palīdzēs turpmāk pieņemt tālredzīgus lēmumus dabas saglabāšanā un arī tautsaimniecības attīstībā, informē Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – DAP).

Līdz šim dabas saglabāšanā tika ievērots piesardzības princips, nosakot teritoriju apsaimniekošanas metodes. Projekta laikā iegūtie salīdzināmie un visu Latviju aptverošie dati ļaus izvērtēt patieso situāciju un pamatoti lemt, kādi tieši dabas saglabāšanas pasākumi veicami.

Lasīt tālāk...
 
Tiek gatavotas vadlīnijas ES nozīmes aizsargājamo biotopu kopšanai PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 30 April 2015

Protekta "NAT-PROGRAMME" ietvaros tiek izstrādātas apsaimniekošanas un aizsardzības vadlīnijas visiem ES nozīmes aizsargājamajiem biotopiem Latvijā. Šī derba mērķis ir sekmēt aktuālu, praksē pārbaudītu un nozares profesionāļu atzītu īpaši aizsargājamo biotopu apsaimniekošanu visās Natura 2000 teritorijās Latvijā.

Protekta "NAT-PROGRAMME" , kas tiek realizēts jau kopš 2012.gada decembra, eksperti ir mērķtiecīgi strādājuši, organizējot nozares ekspertu un administratīvo speciālistu sanāksmes, darba grupu tikšanās un seminārus. Šo sanāksmju mērķis bija apkopot aktuālo pētniecisko informāciju un pieredzi biotopu atjaunošanā un apsaimniekošanā. Uzkrātā informācija ir rezultējusies izstrādātās vadlīnijās sešām biotopu grupām: dabisko zālāju, aizsargājamo meža biotopu, saldūdeņu biotopu apsaimniekošanai, purvu ekosistēmu atjaunošanai, iežu atsegumu un jūras piekrastes biotopu aizsardzībai.

Lasīt tālāk...
 
Top īpašs kalkulators, kas mērīs dzīvesveida ietekmi uz Baltijas jūru PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 29 October 2014

Pasaules Dabas Fonds, kopā ar partneriem – Valsts izglītības satura centru, Lietuvas un Igaunijas dabas fondu, kā arī MTT – zinātnisko institūtu Somijā, uzsācis īstenot Nordplus Horizontal atbalstītu projektu, interaktīva rīka “Es varu apturēt eitrofikāciju!” izstrādi.

Pētījumi rāda, ka Baltijas jūras stāvoklis joprojām ir kritisks – 70 000 km2 jeb aptuveni sestā daļa jūras ir pakļauta eitrofikācijai. Tā ir milzīga jūras teritorija, kur skābekļa trūkuma dēļ praktiski nav iespējama dzīvība. HELCOM dati liecina, ka jūras aizaugšanu, jeb eitrofikāciju izraisa pārlieku lielais  organiskā piesārņojuma daudzums, kas ieplūst jūrā.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: Nīderlandē atcelts kažokzvēru audzēšanas aizliegums PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 04 June 2014

Nīderlandes valsts tiesa Hāgā atcēlusi aizliegumu, kas 2024.gadā paredzēja aizliegt ūdeļu audzēšanu Nīderlandē.

Aizliegumu noteica Nīderlandes Senāts 2012.gada decembrī, tomēr tiesa pasludināja aizliegumu par antikonstitucionālu, atsaucoties uz Eiropas Cilvēktiesību konvenciju.

Sagaidāms, ka lēmumam būs starptautiska mēroga ietekme, jo par kažokzvēru audzēšanas aizliegšanu tiek diskutēts daudzās valstīs.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 1 - 17 no 42
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība