Zinātne un attīstība
Nanotehnoloģijas: Krievijā izmēģinātas "šķidrās bruņas" PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 24 January 2007

Šķidrās bruņas Krievijā, Sverdlovskas apgabalā, veiksmīgi pabeigts jauna veida aizsargmateriāla izmēģināšanas pirmais posms, ziņo vairāki Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas informācijas resursi.

Materiāls, kas radīts Krievijas kara rūpniecības uzņēmumā un kura izveidošana kļuvusi iespējama pateicoties nanotehnoloģijām, ir gēls, kas satur cietas nanoizmēru daļiņas šķidrā nesējvidē.

Lasīt tālāk...
 
Kakao.lv: Japānā veiksmīgi izmēģināts pirmais hibrīdvilciens PDF Drukāt E-pasts
Monday, 30 October 2006
Japānā ir palaists pa sliedēm pasaulē pirmais degvielas šūnu vilciens. Tas nozīmē, ka elektrību saviem dzinējiem šis vilciens saņem no ūdeņraža reakcijas ar skābekli, šim nolūkam vilcienā ir uzstādīti divi 65 kW degvielas šūnu bloki. Ūdeņradis ir jāiepilda sešos rezervuāros, un ar tiem pietiek tikai 50 - 100 km sliežu ceļa. Vilciena radītāji uzsver, ka šis ir hibrīdvilciens, kas bremzējot uzlādē arī papildus baterijas, kas, savukārt, atrodas uz jumta.

Tātad japāņiem ir cerības kādreiz, pēc gadiem 20, redzēt klusākus vilcienus, un skaistāku ainavu, bez elektrības vadu mudžekļa.

East Japan Railway company cer jau 2007. gada nogalē šādus vilcienus lietota savās nomaļajās, lauku līnijās, kas nav elektrificētas.

Nez, vai Baltiņas kundze no SIA Pasažieru vilciens par šo neieinteresēsies?
 
Organiskie pusvadītāji ļauj izgatavot lētas un lokanas saules batarejas un diodes PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 10 September 2006

Image Iedomājieties T-kreklu, ko var ieslēgt kā spuldzi vai lietussargu, kas savāc pietiekami daudz Saules enerģijas, lai darbinātu pārnēsājamu televizoru. Un kā ar tiešām lētām saules batarejām uz jūsu mājas jumta?

Viss šis un, iespējams, daudz vairāk var kļūt par realitāti pateicoties Kornela universitātē veiktajiem pētījumiem, kas demonstrējuši darbībā jauna veida no organiska materiāla izgatavotu pusvadītāju, kam piemīt elektroluminiscences īpašības un kas darbojas kā fotovoltiskais elements.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 18 - 20 no 20
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība