Zinātne un attīstība
Ziema aptur urbšanas darbus 14 miljonus gadus sena ezera virzienā PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 15 February 2011

Krievijas polārpētnieku grupa, kas Antarktīdā meklē dzīvības pazīmes 14 miljonus gadus senā ezerā, kas slēpjas zem gandrīz 4 km biezas ledus segas, pārstājusi urbšanas darbus tikai dažus metrus no ūdens virsmas tā riskējot palaist vējā darbu 20 gadu garumā.

Komandai no Sanktpēterburgas Arktikas un Antarktikas izpētes institūta dēļ strauji uznākušās Antarktiskās ziemas nācās pārtraukt darbu nieka 29 metru attālumā no mērķa. Ir ziņas, ka ģeologi plāno aizpildīt 3 749 metrus dziļo urbumu ar petroleju, lai nepieļautu tā aizsalšanu, bet šī informācija satrauc tos, kas uzskata, ka izpētes turpināšana var piesārņot ezeru.

Lasīt tālāk...
 
Vides ministrs R.Vējonis iestājas pret ģenētiski modificētu kartupeļu audzēšanu Latvijā PDF Drukāt E-pasts
Saturday, 06 March 2010

Eiropas Komisija nupat, 2. martā, ir pieņēmusi lēmumu atļaut audzēt ģenētiski modificētus kartupeļus Amflora visā ES teritorijā. Šī iemesla dēļ vides ministrs Raimonds Vējonis aicina pašvaldības nekavēties un pēc iespējas ātrāk noteikt savas teritorijas par brīvām no ģenētiski modificētiem organismiem un tādējādi aizliegt savā teritorijā audzēt ģenētiski modificētus kultūraugus.

Lasīt tālāk...
 
Rīgas bērnudārzā veidos demonstrācijas objektu par siltumsūkņu pielietošanu PDF Drukāt E-pasts
Saturday, 08 August 2009

6.augustā starp CFLA, VM kā starpniekinstitūciju un Rīgas pilsētas pašvaldību tika noslēgts sadarbības līgums par individuālā projekta "Siltumsūkņu ieviešana Rīgas pilsētas siltumapgādes sistēmā: demonstrācijas objekta izveide" īstenošanu.

Saskaņā ar Eiropas Ekonomikas Zonas paplašināšanās līgumu vairākām ES dalībvalstīm, tai skaitā Latvijai, ir pieejams finansējums no diviem jauniem finanšu instrumentiem: Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējais finanšu instrumenta. EEZ finanšu instrumentu veido Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas iemaksas, savukārt Norvēģijas finanšu instrumentu pilnībā finansē Norvēģija. Individuālie projekti, kas tiek finansēti no minētajiem finanšu instrumentiem, sekmīgi jāpabeidz līdz 2011.gada 30.aprīlim.

Lasīt tālāk...
 
Ierosina pašvaldībām pašām lemt par ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas zonām PDF Drukāt E-pasts
Friday, 27 February 2009

Image2009.gada 27.februārī Saeimā tika iesniegti Vides ministrijas un Zemkopības ministrijas izstrādātie priekšlikumi  grozījumiem ģenētiski modificētu organismu (ĢMO) aprites likumā, kas vienkāršotu brīvu no ĢMO zonu izveides iespējas.

Šie priekšlikumi grozījumiem ĢMO aprites likumā paredz piešķirt pašvaldībām tiesības pasludināt brīvas no ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas zonas, paredzot tam noteiktu kārtību, tai skaitā nosacījumus un prasības par sabiedrības adekvātu informēšanu un viedokļu apzināšanu.

Lasīt tālāk...
 
Vai iedegusi āda ir veselības pazīme? PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 06 August 2008

ImageSabiedrībā valda uzskats, ka saulē brūni iedegusi āda ir veselības pazīme. Tomēr ultravioletā starojuma saņemšanu cauru gadu daba mūsu klimata joslas iedzīvotājiem nav paredzējusi, un pārmērīga sauļošanās var novest pie ļoti bīstamām slimībām, tādām kā melanoma un ādas vēzis. Jāatzīmē, ka melanoma - ļaundabīgs ādas pigmentu veidojošo šūnu audzējs - attīstās un progresē ievērojami agresīvāk nekā ādas vēzis.

Lasīt tālāk...
 
Latvijā ar lekciju viesojas Vācijas parlamenta deputāts PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 02 April 2008

Baltijas - Vācijas Augstskolu birojs informē, ka ceturtdien, 3.aprīlī plkst. 18:00 Rīgas Tehniskajā universitātē, Kaļķu ielā 1, 201.telpā, Baltijas - Vācijas Augstskolu biroja tematisko vakaru sērijas ietvaros ar vieslekciju "Enerģijas krīze un izeja no tās saules laikmetā" uzstāsies Vācijas Parlamenta deputāts, Parlamenta frakcijas "Alianse 90/Zaļie" pārstāvis enerģijas un tehnoloģiju jautājumos, Vides, dabas aizsardzības un reaktoru drošības komisijas vadītājs Hans – Jozefs Fells. 

Lasīt tālāk...
 
LU Zinātnes kafejnīcas uzmanības centrā – ūdeņradis kā nākotnes enerģija PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 18 March 2008

ImageIzglītības un zinātnes ministrija, Britu Padome adarbībā ar Latvijas Universitāti un a/s Hansabanka trešdien, 26.martā plkst. 18:00 Latvijas Universitātes kafejnīcas telpās Raiņa bulv. 19 rīko „Zinātnes kafejnīcas“ pasākumu. Šoreiz tas būs veltīts jaunam enerģijas veidam un vakara sarunu temats būs „Ūdeņradis un nākotnes enerģija“.

Ekspertu krēslos sēdēs Latvijas Universitātes Cievielu fizikas institūta pētniece (LU CFI) Līga Grīnberga stāstīs par ūdeņradi: kur tas rodas, cik tas ir drošs, un kā to plāno izmantot Īslande; Rietumu Keipa Universitātes zinātnieks Guntars Vaivars stāstīs par ūdeņraža enerģētikas pamatiem, ko apgūst studenti Dienvidāfrikā, un cik sarežģīta/vienkārša ir degvielas šūna (fuel cell); un LU CFI zinātnieks Jānis Kleperis iepazīstinās ar Latvijas Ūdeņraža Asociāciju un tās plāniem ūdeņraža ieviešanā Latvijā.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 1 - 17 no 20
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība