Vide un tehnoloģijas
Maiami top videi draudzīga ēka PDF Drukāt E-pasts
Monday, 18 December 2006

Ekomāja Maiami Maiami centru drīz rotās jauna daudzstāvu māja, ziņo vortāls Kakao.lv. Tas nebūtu nekas neparasts, ja vien šai mājai nebūtu savi "triki"- tā būs videi draudzīga māja.

Pirmais un ievērojamākais "zaļais" risinājums ir vēja ģeneratori, kas izvietoti uz ēkas jumta. Tie izvietoti uz visām četrām debess pusēm, turklāt perfekti integrējas mājas kopējā dizainā.

Protams, to jauda nebūs pietiekama, lai saražotu visu ēkai nepieciešamo elektroenerģiju, taču tie ievērojami samazinās enerģijas no citiem avotiem patēriņu.

Lasīt tālāk...
 
Kakao.lv: Austrālieši taupa ūdeni mazgājoties ar gaisu PDF Drukāt E-pasts
Monday, 27 November 2006

Austrāliešu zinātnieki atklājuši jaunu veidu kā ietaupīt ūdeni dušā - viņi piedāvā mazgāties ar gaisu.

Dušas galvā ir iestrādāts speciāls vārsts, kurš sajauc ūdeni ar gaisu. Rezultātā veidojas tāda dušas straume, kurai katrs ūdens piliens ir pildīts ar gaisu.

Ar gaisu pildītie pilieni mazgājoties rada tādu pašu sajūtu kā ierastie ūdens pilieni un kā pierādījuši veiktie eksperimenti, tikai daži cilvēki spējuši atšķirt "gaisa dušu" no parastās.

Lasīt tālāk...
 
Roterdamā sāk darboties ilgtspējīgs naktsklubs PDF Drukāt E-pasts
Monday, 23 October 2006

Ilgspējīgs deju klubs Šī gada 14.oktobrī ar izlejamo alu kas ražots ievērojot bioloģiskās lauksaimniecības principus, sezonu Roterdamā sāka ilgtspējīgs deju klubs "Off_Corso".

Vides NVO "Enviu" un arhitektūras firma "Döll" ir nolēmuši šo klubu padarīt par patiesi ilgspējīgu izklaides vietu. Viņu nākotnes vīzijas ietver enerģiju ģenerējošus grīdas segumus (lielisks veids, kā izsūkt kilovatus no enerģiskiem dejotājiem), tualetes, kurās noskalošanai tiek izmantots lietus ūdens un sienas, kas maina krāsu atkarībā no temperetūras un visam pa virsu- dārzu uz ēkas jumta.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: Uzprojektēts no enerģijas viedokļa pašpietiekams debesskrāpis PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 29 August 2006

Energoefektīva ēka Vortāls tehnika.delfi.lv ziņo, ka Florencē ticis uzprojektēts debesskrāpis, kas pats spēj ražot elektroenerģiju. 250 augstajai dzīvojamajai ēkai būs 59 stāvi, katrs no kuriem spēs neatkarīgi no citiem pagriezties par 360 grādiem.

Atbilstoši izstrādātāju iecerei, elektrība tiks ražota, izmantojot vēju un rotējošus lāpstveida riteņus, kas būs uzstādīti starp stāviem, kā arī izmantojot kustīgus saules paneļus.

Lasīt tālāk...
 
'Skanska' uzbūvē pirmo ekomarķēto māju Skandināvijā PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 10 July 2005

Ekomāja "Skanska", viens no pasaulē lielākajiem būvniecības uzņēmumiem ir pirmais, kas Skandināvijā uzcēlis dzīvojamo privātmāju, kam piešķirts Ziemeļu gulbja ekomarķējums. Ekomarķējuma licence ir piešķirta mājas projektam ar nosaukumu "Uniqhus". Pirmo šādu māju būvniecība sākās šī gada jūnijā Zviedrijas dienvidu pilsētā Malmē, un tās ir paredzēts pabeigt 2005.gada decembrī.

Lasīt tālāk...
 
Londonas neparastākais debesskrāpis ir videi draudzīgs PDF Drukāt E-pasts
Monday, 04 April 2005

Image2004.gadā pabeigtais „pipargurķītis” – apdrošināšanas kompānijas Swiss Reinsurance Company centrālais birojs Londonā – nav tikai neparasta izskata celtne. Unikālā būve ietver progresīvas celtniecības, būvmateriālu un ēku energoefektivitātes tehnoloģijas, kuras strauji tiek pārņemtas citās pasaules jaunceltnēs.

Gan Eiropā, gan citur pasaulē strauji pieaug augstceltņu popularitāte. Pasaule ir mainījusies – ja vēl pirms dažiem gadu desmitiem augstceltnes iemiesoja neglītu šīs pasaules vareno „spļāvienu” vēsturisko pilsētu centru ainavā, tagad vērojama tendence veidot augstceltnes kā iespējami efektīvu telpas un resursu izmantošanas modeli un vienlaikus – cilvēkam draudzīgu vidi trijās dimensijās.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 18 - 23 no 23
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība