Vide un tehnoloģijas
IAEA ziņo par situāciju Japānas kodolobjektos PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 15 March 2011

Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (International Atomic Energy Agency, IAEA) mājaslapā, kas otrdienas priekšpudienā kādu brīdi nedarbojās, sniegtā informācija liecina, ka ugunsgrēks Fukušima Daiiči 4.reaktora izlietotās kodoldegvielas glabātuvē ir nodzēsts 15.marta rītā 2:00 pēc Universālā koordinātā laika (4:00 pēc Latvijas laika).

Lasīt tālāk...
 
Zinātnieki uzkonstruē pulksteni, kas ēd mušas (VIDEO) PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 13 February 2011

Divi dizaina studenti – Džeimss Augurs un Džimijs Louozo radījuši pulkstenis, kas ķer mušas un pārstrādā tās elektroenerģijā, lai turpinātu rādīt pareizu laiku un ķert mušas.

Viņu radītā ierīce izmanto tehnoloģiju, ko sauc par bioloģisko degvielas šūnu- ierīci, kas satur baktērijas, kas spēj pāstrādāt bioloģiskas izcelsmes organizku materiālu un no kā iespējams iegūt elektrību. Šis izgudrojums izraisījis diskusiju blogosfērā, jo daži cilvēki bažījas par robotikas attīstību šādā virzienā.

Lasīt tālāk...
 
Hibrīdauto dabai kaitē pat vairāk par parastajiem PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 24 October 2010

Auto ražotājs Toyota ir izpētījis sava hibrīdauto "Prius" ekoloģisko (ne)kaitīgumu un pētījuma rezultātā konstatējis, ka šīs augti tehnoloģiskā "zaļā" auto ražošana rada videi daudz lielāku kaitējumu, nekā parastos automašīnu, kas aprīkotas ar vienkāršu iekšdedzes dzinēju, ražošana, ziņo Krievijas ziņu portāls Newsru.com.

Lasīt tālāk...
 
LMA Dizaina nodaļas studenti dodas uz Stokholmas Mēbeļu mesu PDF Drukāt E-pasts
Friday, 05 February 2010

ImageLMA Dizaina nodaļa ar Latvijas Investīciju attīstības aģentūras atbalstu, jau piekto gadu piedalās Stokholmas mēbeļu meses (09.02.-13.02) jauno dizaineru sadaļā "Greenhouse", tādejādi kļūstot par atpazīstamu spēlētāju Ziemeļu un Baltijas dizaina skolu starpā.

Šī gada ekspozīciju veido Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un Latvijas uzņēmuma "Vannu Fabrika PAA" sadarbības rezultāts- Stokholmā tiks demonstrētas interesantas izlietnes.

Lasīt tālāk...
 
Līgatnē īsteno ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstības projektu PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 30 July 2009

Šobrīd Līgatnē notiek projektēšanas darbi ūdens apgādes un kanalizācijas tīklu būvniecībai Līgatnes pilsētā. Darbus veic būvuzņēmējs A/S ”BMGS” saskaņā ar š.g.10.jūnijā noslēgto būvdarbu līgumu. Šis ir pirmais no kopumā trim būvdarbu līgumiem, kuri tiks īstenoti ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Līgatnē” ietvaros.

Vienošanās par projekta „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Līgatnē” īstenošanu starp VM un Līgatnes novada domi tika noslēgta 2008. gada 22.novembrī.

Drīzumā paredzēts noslēgt arī pārējos līgumus par notekūdeņu attīrīšanas iekārt  un ūdens apgādes ietaišu būvniecību Līgatnes pilsētā, kā arī būvniecības līgumu inženiertehnisko uzraudzību.

Lasīt tālāk...
 
Grozījumi precizē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra funkcijas PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 30 July 2009

30. jūlijā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti Vides ministrijas sagatavotie grozījumi MK noteikumos, kas nosaka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras funkciju deleģēšanu jaunizveidotajam SIA Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centram.

Lasīt tālāk...
 
Zemes Draugi uzsklata, ka Latvijā notiek nelikumīgi eksperimenti ar ĢMO PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 21 April 2009

ImageNevalstiskā organizācija "Zemes Draugi" (ZD) šodien izplatīja paziņojumu, kurā  pauž aizdomas, ka Latvijā notiek nesankcionēti eksperimenti ar ģenētiski modificētiem organismiem (ĢMO) un sašutumu par Zemkopības ministrijas (ZM) un Pārtikas veterinārā dienesta (PVD) bezdarbību.

ZD uzskata, ka ZM un PVD rīcībā ir informācija par šiem Latvijā veiktajem eksperimentiem, ko Zemes Draugi dēvē par "nelikumīgiem un nesaskaņotiem" un ka  ZM un PVD nenodrošina savlaicīgu šo pārkāpumu izmeklēšanu, novēršanu un atbildīgo institūciju vai amatpersonu sodīšanu.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 1 - 17 no 23
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība