Vides pārvaldība
Delfi: VKP aicina veikt Rīgas attīstības plāna grozījumu SIVN PDF Drukāt E-pasts
Monday, 26 February 2007

Vides konsultatīvā padome lūdz Vides pārraudzības valsts birojam veikt stratēģisko ietekmes uz vidi novērtējumu Rīgas pilsētas attīstības plāna (2006– 2018.g.) grozījumiem, informē portāls Delfi.lv atsaucoties uz padomes pārstāvi Andi Zalānu.

Rīgas dome janvārī pieņēma lēmumu par grozījumu izstrādes uzsākšanu Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos un Galvenās aizsargjoslas un citos zemesgabalu izmantošanas ierobežojumos.

Lasīt tālāk...
 
Latvija ir gatava piedalīties Vācijas – Krievijas plānotā gāzes vada IVN veikšanā PDF Drukāt E-pasts
Friday, 16 February 2007

Image Šodien, 16.februārī, vides ministrs Raimonds Vējonis nosūtīja vēstuli Krievijas, Vācijas, Dānijas, Zviedrijas un Somijas atbildīgajām institūcijām, kurā norādīja uz Latvijas gatavību piedalīties ietekmes uz vidi novērtējuma veikšanā Nord Stream AG gāzes vada izbūvei Baltijas jūrā.

Vēstulē vides ministrs norāda uz nepieciešamību veikt detalizētāku ietekmes uz vidi novērtējuma procedūru, tajā ietverot gāzes vada maršruta plānošanas, izpētes, būvniecības un nodošanas ekspluatācijā, ekspluatācijas laika un pēcekspluatācijas posmu analīzi.

Lasīt tālāk...
 
PAPILDINĀTS: Eiropas Komisija aicina komentēt Eiropas ekomarķējuma sistēmu PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 16 January 2007

Image Šobrīd norisinās Eiropas ekomarķējuma sistēmas, kuru nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes Regula 1980/2000, pārskatīšana, ņemot vērā programmas darbības laikā gūto pieredzi.

Šajā sakarā Eiropas Komisija aicina visas iesaistītās puses līdz š.g. 2.martam izteikt savu viedokli, aizpildot internetā angļu valodā pieejamo anketu , sniedzot atbildes ar komentāriem (ja tādi ir) uz visiem jautājumiem. Anketas aizpildīšanas laiks tiešsaistē ir ierobežots - 90 minūtes, tāpēc ieteicams pirms tam iepazīties ar jautājumiem un sagatavot atbildes "Word" dokumentā, lai vēlāk varētu tās pārnest interaktīvās anketas attiecīgajos lauciņos.

Lasīt tālāk...
 
Latviešu valodā iztulkota virkne ISO 14000 sērijas standartu PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 11 January 2007

ISO Biedrība „Latvijas Piesārņojuma profilakses centrs” (LPPC) pabeigusi vairāku starptautisko ISO 14000 sērijas standartu vides aizsardzības jomā tulkošanu latviešu valodā.

Projekta „Starptautisko ISO 14000 sērijas standartu vides aizsardzības jomā tulkošana”, ko līdzfinansēja Latvijas Vides aizsardzības fonds (LVAF) , ietvaros latviešu valodā tika iztulkoti astoņi standarti:

- LVS ISO 14004:2005 „Vides pārvaldības sistēmas – Vispārīgie norādījumi par principiem, sistēmām un palīgmetodēm”;

- LVS EN ISO 14020:2002 „Vides marķējumi un deklarācijas - Vispārīgie principi”;

- ISO 14021:2002 „Vides marķējumi un deklarācijas – Prasības vides pašdeklarēšanai (Otrā tipa vides marķēšana)”;

- LVS EN ISO 14024:2001 „Vides marķējumi un deklarācijas – Pirmā tipa vides deklarācijas – Principi un procedūras”;

- LVS ISO/TR 14025:2001 „Vides marķējumi un deklarācijas – Trešā tipa vides deklarācijas”;

- LVS EN ISO 14031:2001 „Vides pārvaldība – Vides izpildījuma novērtējums – Norādījumi”;

- LVS ISO/TR 14032:2001 „Vides pārvaldība – Piemēri vides izpildījuma novērtējumam”;

- LVS ISO/TR 14061:2001 „Informācija mežsaimniecības organizācijām vides pārvaldības sistēmas standartu ISO 14001 un 14004 lietošanai”.

Lasīt tālāk...
 
Rosina grozījumus likumā 'Par piesārņojumu' PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 04 January 2007

Vides ministrija Šodien, 4. janvārī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināja Vides ministrijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par piesārņojumu””.

Vides ministrija izstrādājusi šo likumprojektu, lai noteiktu iekārtas darbības apturēšanas nosacījumus, apturēšanas kārtību un tās darbības atjaunošanas kārtību gadījumos, kad iekārtas darbojas bez nepieciešamās A vai B kategorijas atļaujas, operatora prettiesiskas darbības rezultātā iekārta rada vai potenciāli var izraisīt nozīmīgu kaitējumu videi vai cilvēka veselībai un iekārtā atkārtoti tiek pārkāpti vides normatīvie akti vai netiek pildīti vides aizsardzības valsts iestāžu izdoti administratīvie akti.

Lasīt tālāk...
 
Noslēgusies kārtējā Eiropas Vides balvas vadības grupas tikšanās PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 07 December 2006

Image 2006.gada 4. un 5.decembrī Romā (Itālija) norisinājās kārtējā Eiropas Vides balvas vadības grupas tikšanās.

Tikšanās laikā tika apspriesti daudzi jautājumi, kas saistīti ar tālāku Eiropas Vides balvas attīstību, tās atpazīstamību, balvas pasniegšanas ceremoniju un ar to saistītajiem pasākumiem un citi.

Kā viens no būtiskiem dienas kārtības jautājumiem bija mazo un vidējo uzņemumu (MVU) dalības Eiropas Vides balvas konkursā veicināšanu.

Lasīt tālāk...
 
Notiek Latvijas NVO un profesionālo asociāciju sanāksme PDF Drukāt E-pasts
Friday, 01 December 2006

Šodien, 1.decembrī plkst. 10:00 Vides ministrijā, Rīgā, Peldu ielā 25 sākas Latvijas nevalstisko organizāciju (NVO) un profesionālo asociāciju sanāksme.

Šādu sanāksmi katru gadu organizē Vides ministrija un tā parasti pulcē lielu skaitu dalībnieku.

Lasīt tālāk...
 
Vides ministrijas apbalvo gada balvas „Ābols” ieguvējus PDF Drukāt E-pasts
Friday, 24 November 2006

Image Vakar, 24.novembrī, notika Vides ministrijas gada balvas „Ābols – 2006” noslēguma pasākums. Vides ministrs Raimonds Vējonis paziņoja uzvarētājus un apbalvoja pašvaldības par ieguldījumu vides infrastruktūras attīstībā un dabas aizsardzībā.

Konkursa pretendentus – pašvaldības, kuras īsteno vides infrastruktūras attīstības un dabas aizsardzības projektus, vērtēja vides ministra izveidota Balvas piešķiršanas komisija. Uzvarētāji tika noteikti republikas un rajonu pilsētu, novadu un pagastu pašvaldību grupās. 

Lasīt tālāk...
 
Vairāk...
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 37 - 44 no 44
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība