Vides pārvaldība
Notiks ikgadējais Vides NVO forums PDF Drukāt E-pasts
Monday, 10 December 2007

ImageŠ.g. 14.decembrī Vides ministrijā notiks Vides Forums – Latvijas vides nevalstisko organizāciju (NVO) un profesionālo asociāciju sanāksme. Sanāksmes mērķis ir apspriest vides NVO aktuālos jautājumus vides aizsardzības jomā, turpināt diskusijas par problēmām vides aizsardzībā un rast idejas labākai savstarpējai sadarbībai turpmāk.

Lasīt tālāk...
 
Notiks automaģistrāles no autoceļa A2 ievada Rīgā IVN darba ziņojuma sabiedriskā apspriešana PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 21 November 2007

Pamatojoties uz Vides pārraudzības valsts biroja 2006.gada 8.februāra lēmumu Nr. 81 par ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) procedūras piemērošanu, ir sagatavots darba ziņojums „Automaģistrāles no autoceļa A2 ievada Rīgas pilsētā līdz Vairoga ielai (Brīvības ielas dublieris) būvniecības ietekmes uz vidi novērtējums”, kurš iesniegts Vides pārraudzības valsts birojā 2007.gada 13.novembrī.

Saistībā ar šī IVN darba ziņojuma apspriešanu vairākās vietās ir noorganizētas iespējas iepazīties ar ziņojuma materiāliem.

Lasīt tālāk...
 
Izdota 'EMAS easy' rokasgrāmata mazajiem un vidējiem uzņēmumiem PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 14 August 2007

ImageŠomēnes pēc visai ilga pārtraukuma latviešu valodā ir nācis klajā jauns izdevums par vides pārvaldības instrumentiem- "EMAS easy maziem un vidējiem uzņēmumiem".

Šo rokasgrāmatu, kas tapusi Eiropas Komisijas līdzfinansēta projekta ietvaros, ir izdevis INEM (International Network for Environmental Management) kopā ar INEM biedru un partnerorganizācijām.

Lasīt tālāk...
 
Preiļu novada domē ar verifikācijas auditu noslēdzas EMAS ieviešanas process PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 11 July 2007

ImagePreiļu novada domē pagājušā mēneša nogalē tika veikts vides pārvaldības un audita sistēmas (EMAS) verifikācijas noslēguma audits. Pašvaldības paveiktais tika pozitīvi novērtēts – atklātas tikai dažas nepilnības, kas līdz augusta sākumam jānovērš. Sertifikātu, kas apliecina atbilstību EMAS standartiem, pašvaldība saņems augusta beigās, tad arī tiks oficiāli veikta reģistrācija Vides pārraudzības valsts biroja EMAS reģistrā.

 Preiļu novada dome ir viena no pašvaldībām, kas iesaistījusies LIFE- Environmental projektā “Inovatīva pieeja EMAS II ieviešanā jauno Eiropas Savienības dalībvalstu pašvaldībās”.

Lasīt tālāk...
 
Vides ministrs pārrunā iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 26 June 2007

Image Šodien, 26.jūnijā, Vides ministrs Raimonds Vējonis tikās ar Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidentu Henriku Danusēviču, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar dzērienu pudeļu nodošanas pret atlīdzību ieviešanu Latvijā.

Tikšanās laikā LTA prezidents akcentēja vairākus apstākļus, kas pašlaik kavē šādas sistēmas ieviešanu Latvijā. H.Danusēvičs norādīja, ka Latvijā nav sakārtoti jautājumi, kas saistīti ar pievienotās vērtības nodokļa nepiemērošanu katrā gadījumā, kad stikla pudele tiktu nodota pret atlīdzību. Tāpat pastāv neskaidrības par sanitāro prasību nepiemērošanu pārtikas veikalā nodotajām stikla pudelēm.

Lasīt tālāk...
 
Briselē notiek ikgadējā Zaļā nedēļa PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 13 June 2007

No š.g. 12. līdz 15 . jūnijam Briselē noteik Zaļās nedēļas pasākumi. Šīs Zaļās nedēļās ietvaros Eiropas komisija atskatīsies Eiropas Vides politikas 50 gadu senajā pagātnē un tikpat tālā nākotnē.

Zaļās nedēļas ietvaros notiks arī Eiropav Vides balvas vadības grupas tikšanās. 

 
Pasniegs Latvijā pirmo EMAS sertifikātu PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 13 June 2007

Image Š.g. 14.jūnijā Vides ministrs Raimonds Vējonis pasniegs Vides pārvaldības un audita sistēmas (EMAS) reģistrācijas sertifikātu Valsts akciju sabiedrībai „Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca”. Latvijā šāds dokuments tiek izsniegts pirmo reizi.

Vides pārvaldības un audita sistēma (EMAS) ir brīvprātīgs instruments Eiropas Savienības dalībvalstu uzņēmumiem, kuri vēlas mazināt uzņēmuma radīto piesārņojuma slodzi, racionāli izmantot dabas resursus un veicināt vides izglītību, nodrošinot videi draudzīgas darbības modeli. Piešķirtais EMAS reģistrācijas sertifikāts apliecina, ka Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā ir ieviesta Eiropas Savienības prasībām atbilstoša vadības sistēma, kas nodrošina slimnīcas radītās ietekmes uz vidi kontroli un mazināšanu.

Lasīt tālāk...
 
Vides ministrs uzstāsies ANO Ilgtspējīgas attīstības komisijā PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 09 May 2007

ANO mītne Ņujorkā Vides ministrs Raimonds Vējonis teiks runu Apvienoto Nāciju Ilgtspējīgas attīstības komisijas 15.sesijā, kas norisinās no š.g. 9.maija līdz 11.maijam Ņujorkā, ASV, ziņo Vides nministrijas Komunikāciju nodaļa.

Runas laikā R.Vējonis aicinās valstis attīstīt ilgtspējīgu enerģiju, kā arī veicināt biodegvielas izmantošanu. Vides ministrs norādīs, ka īpaši aktuāli pašlaik ir attīstīt videi draudzīgas tehnoloģijas un palielināt atjaunojamo energoresursu izmantošanu.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 25 - 36 no 44
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība