Vide un ekonomika
DELFI: Vācija plāno slēgt savas ogļu raktuves PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 30 January 2007

Ogļraktuves Vācijā Vācija plāno pamazām likvidēt savu pamatīgi subsidēto ogļu ieguves industriju, informē portāls DELFI.lv atsaucoties uz ārvalstu presi.

Pagaidām nav noteikts konkrēts datums, kad ogļu ieguves uzņēmumiem tiks pārtrauktas subsīdijas, tomēr tiek uzskatīts, ka tas varētu notikt līdz 2018.gadam, ziņo BBC.

Lasīt tālāk...
 
Plānoti jauni nosacījumi EEZ un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumentu līdzekļu PDF Drukāt E-pasts
Friday, 19 January 2007

nauda.. Pagājušās ceturtdienas, 18. janvāra, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti Finanšu ministrijas sagatavoti grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par kārtību, kādā valsts budžetā plāno līdzekļus Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta finansēto projektu īstenošanai un veic maksājumus. Grozījumi paredz EEZ un Norvēģijas valdības finanšu instrumentu apsaimniekotājam un īpašo atbalsta formu ieviešanas atbildīgajai iestādei nodrošināt papildu nacionālo finansējumu.

MK noteikumi reglamentē atbildīgās iestādes par valsts budžeta plānošanu Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta projektu īstenošanai, kā arī maksājumu veikšanas kārtību, maksājumu dokumentu un finansējuma plūsmu projektu īstenošanā.

Lasīt tālāk...
 
'Latvenergo' vadība pauž neizpratni par Vides ministra kritiskajiem izteikumiem PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 31 December 2006

Latvenergo TEC-2 AS “Latvenergo” 29.decembrī izplatīja paziņojumu, kurā uzņēmuma vadība pauž neizpratni par vakar ziņu aģentūrai LETA pausto Vides ministra Raimonda Vējoņa atziņu, ka "Vairāki uzņēmumi, tirgojoties ar piešķirtajām emisijas kvotām, pelna lielas naudas summas. Piemēram, "Latvenergo" ienākumi no šādiem darījumiem mērāmi miljonos latu," un ka "pamatā uzņēmumi, kas pārdod kvotas, iegūtos līdzekļus neiegulda attīstībā un tehnoloģijās, kas mazinātu izmešus, bet gan izmanto citiem mērķiem.”

Lasīt tālāk...
 
Groza Emisijas kvotu sadales plānu 2008.-2012.gadam PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 28 December 2006

Emisiju kvotas Šodien, 28.decembrī Ministru kabineta sēdē tika akceptēti Vides ministrijas sagatavotie „Grozījumi Emisijas kvotu sadales plānā 2008.-2012.gadam”.

Grozījumi sagatavoti, saskaņā ar Eiropas Komisijas 2006.gada 29.novembra lēmumu „Par valsts siltumnīcefekta gāzu emisijas kvotu sadales plānu, ko paziņojusi Latvija saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2003/87/EK”. Lēmumā norādītas neatbilstības atsevišķiem plāna izstrādes kritērijiem, kā arī uzsvērts, ka Latvijas atļautais emisijas kvotu apjoms nedrīkst pārsniegt 3,283303 milj. gadā (Emisijas kvotu sadales plānā 2008.-2012.gadam, kas apstiprināts ar Ministru kabinetā 2006.gada 9.augusta rīkojumu Nr.308, minētais vidējais ikgadējais emisijas kvotu apjoms ir 7,695008 milj.).

Lasīt tālāk...
 
Tiek precizēta dabas resursu nodokļa aprēķināšanas un maksāšanas kārtība PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 19 December 2006

Likums Šodien, 19.decembrī, Ministru kabineta sēdē akceptēja Vides ministrijas izstrādāto Ministru kabineta noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 20.jūnija noteikumos Nr.504 „Dabas resursu nodokļa aprēķināšanas un maksāšanas kārtība””.

MK noteikumu projekts, ko izstrādājusi Vides ministrija, paredz izdot no jauna šo noteikumu 6.pielikumu atbilstoši MK 2006.gada 20.jūnija sēdes protokollēmumam.

Tāpat jaunā redakcijā tiks izteikts arī noteikumu 4.pielikums, ko nepieciešams precizēt atbilstoši Dabas resursu nodokļa likuma normām, kas stāsies spēkā 2007.gada 1.janvārī,  attiecībā uz dabas resursu nodokļa piemērošanu iepakojumam un atbrīvojuma no nodokļa samaksas piemērošanu iepakojumam.

Lasīt tālāk...
 
Vides ministrs Raimonds Vējonis tiekas ar ES Vides komisāru PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 19 December 2006

Vides ministrs Raimonds Vējonis Vakar, 18.decembra vakarā, Vides ministrs Raimonds Vējonis tikās ar ES Vides komisāru Stavrosu Dimasu, lai pārrunātu Eiropas Komisijas (EK) prasību Latvijai būtiski samazināt ogļskābās gāzes emisiju kvotu daudzumu 2008.-2012.gada periodā.

Ministrs norādīja uz nepilnībām EK izmantotajā dalībvalstu emisijas kvotu sadales plānu (tālāk – plāns) izvērtēšanas metodikā. No šīs metodikas izriet, ka valsts ar mazām kopējām emisijām nevar piešķirt iekārtas darbībai nepieciešamās emisijas kvotas liela mēroga jaunas iekārtas būvniecības gadījumā, pat ja valsts izpilda savas starptautiskās emisiju samazināšanas saistības un iekārtas būvniecība ir objektīvi nepieciešama. Latvija ir sasniegusi Eiropas Savienībā trešo lielāko siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumu kopš 1990.gada, un 2010.gadā valsts emisijas prognozētas vismaz 40% zem Kioto protokolā noteiktā ierobežojuma Latvijai.

Lasīt tālāk...
 
Precizē Dabas resursu nodokļa likumu PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 06 December 2006

Likums... 5.decembrī Ministru kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrijas izstrādātais likumprojekts „Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā”.

Likumprojekts, kas izstrādāts, ņemot vērā MK akceptēto Informatīvo ziņojumu par nodokļa ieviešanu energoproduktiem un elektroenerģijai atbilstoši direktīvās 2004/74/EK un 2003/96/EK noteiktajam un pamatojoties uz MK 2006.gada 17.oktobra sēdes protokola Nr. 54, § 27 2.punktu, paredz, ka no 2007.gada 1.janvāra dabas resursu nodoklis (DRN) tiks piemērots akmeņoglēm, koksam un lignītam (brūnoglēm), nodokļa likmi nosakot atkarībā no šo produktu siltumspējas. 

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 18 - 27 no 27
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība