Vide un ekonomika
Francija ceļ nodevu augstu emisiju vieglajiem auto PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 17 September 2013

Francija plāno paaugstināt nodevas par automašīnām ar augstu emisiju līmeni iegādi maksimumu līdz 8000 eiro pašreizējo 6000 vietā. Paredzams, ka šis pasākums varētu radīt budžeta ieņēmumus 100 miljonu EUR robežās (apmēram 70 000 000 latu), ziņo avīze Les Echos.

Jaunā iniciatīva paredz ierobežot arī subsīdijas zemas emisijas transportlīdzekļiem, ziņo laikraksts anotāciju lapā nenoaucot savus avotus. Izvērstāka ziņa par to tiks publicēta otrdien.

Šādu divvirzienu sistēmu 2008.gadā ieviesa bijušais prezidents Nikolā Sarkozī, lai veicinātu transportlīdzekļu ar zemu izmešu līmeni pārdošanu.

 
VARAM notiks diskusija par klimata pārmaiņu izaicinājumiem un zaļo ekonomiku PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 15 February 2011

16.februārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) notiks diskusija „Klimata pārmaiņu izaicinājumi un zaļā ekonomika”, ko organizē VARAM sadarbībā ar Latvijas Valsts prezidenta kanceleju un Ekonomikas ministriju.

Pasākuma ietvaros plānots diskutēt par zaļās ekonomikas jēdziena izpratni pasaulē un iespējām to piemērot individuāli katras valsts situācijai. Tāpat dalībnieki analizēs zaļās ekonomikas konkurētspēju Eiropas Savienības un globālā mērogā.

Lasīt tālāk...
 
Izsludina noteikumu projektu par DRN transportlīdzekļiem PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 10 February 2011

10.februārī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Noteikumi par dabas resursu nodokļa maksāšanas un atmaksāšanas kārtību par transportlīdzekļiem”.

Noteikumu projekts nosaka kārtību, kādā maksājams dabas resursu nodoklis un atmaksājams samaksātais nodoklis par transportlīdzekli.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: Mainoties klimatam var izzust Atlantijas menca PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 23 January 2011

Pasaules okeāna temperatūras turpmākā paaugstināšanās drīz var novest pie tā, ka Skandināvijas pussalas dienvidu piekraste vairs nebūs piemērota vide Atlantijas mencām, kuru zveja ir viens no Skandināvijas valstu ekonomikas pamatiem, vēsta portāls DELFI.lv atsaucoties uz  "RIA Novosti".

Šādu secinājuma pauž amerikāņu, norvēģu un dāņu zinātnieki žurnālā "Proceedings of the National Academy of Sciences" publicētajā rakstā.

Lasīt tālāk...
 
Vides investīciju fonds turpina sadarbību ar NEFCO PDF Drukāt E-pasts
Friday, 07 January 2011

Turpinot jau 12 gadus ilgo sadarbību ar Ziemeļvalstu Vides Finanšu Korporācijas (Nordic Environment Finance Corporation - NEFCO), 2010. gada decembrī SIA "Vides investīciju fonds" (Fonds) noslēdza trešo finansēšanas līgumu 5 milj. EUR apmērā.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: Latvijas Valsts meži var zaudēt koksnes FSC sertifikātu PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 22 June 2010

ImageAuditori apturējuši vienam no VAS "Latvijas Valsts meži" uzņēmumiem izsniegto koksnes FSC sertifikātu, kas var apdraudēt koksnes eksportu uz tādām valstīm kās Lielbritānija un Nīderlande, otrdien vēsta laikraksts "Dienas Bizness".

"Latvijas Valsts meži" struktūrvienība LVM Mežs drīzumā pārtrauks koksnes pārdošanu ar FSC logo. Šāds lēmums pieņemts saistībā ar "SmartWood" auditoru lēmumu par mežsaimniecības FSC sertifikāta apturēšanu, informē laikraksts.

Lasīt tālāk...
 
Bioloģiskās lauksaimniecības produktiem ES būs īpašs logotips PDF Drukāt E-pasts
Monday, 08 February 2010

ImageEiropas Komisija pirmdien paziņoja Eiropas Savienības bioloģisko produktu logotipa konkursa uzvarētāju.

Uzvarējušā dizaina autors ir students no Vācijas Dušans Milenkovičs. Viņa "eirolapas" logotips saņēma 63% balsu no aptuveni 130 000 interneta lietotāju, kas piedalījās divus mēnešus ilgajā tiešsaistes balsošanā par konkursa finālā izvirzītajiem trim bioloģiskās lauksaimniecības simboliem.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 1 - 17 no 27
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība