Tiesības un atbildība
Dienvidu tilta būvniecībā tiek izmantoti nelikumīgi iegūti dabas resursi PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 09 August 2007

Š.g. jūlija beigās Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (LRVP) veica pārbaudi karjerā „Jurīši” Salas pagastā, Rīgas rajonā un tās rezultātā noskaidrots, ka karjerā dīķa rakšanas laikā iegūtā grunts, ar starpnieka palīdzību, tiek realizēta Dienvidu tilta būvniecībai, ziņo Vides ministrijas Komunikāciju nodaļa.

Par izvesto un pārdoto grunti netiek maksāts dabas resursu nodoklis un darbības notiek bez dabas resursu lietošanas atļaujas. Saskaņā ar VVD LRVP veiktajiem aprēķiniem, no teritorijas izvesti un realizēti aptuveni 180 tūkstoši m3 grunts.

Lasīt tālāk...
 
VIDM izsludina noteikumus par sabiedriskā vides inspektora statusu PDF Drukāt E-pasts
Friday, 20 July 2007

19.jūlijā Vides ministrija Valsts sekretāru sanāksmē izsludināja noteikumu projektu „Noteikumi par sabiedriskā vides inspektora statusa piešķiršanu un anulēšanu, tiem izvirzāmajiem kritērijiem un prasībām un apliecības paraugu”.

Noteikumu projekts izstrādāts saskaņā ar Vides aizsardzības likuma 23.panta otro daļu. Tas nosaka sabiedriskā vides inspektora statusa piešķiršanas un anulēšanas kārtību, sabiedriskajam vides inspektoram izvirzāmos kritērijus un prasības, kā arī sabiedriskā vides inspektora apliecības paraugu.

Lasīt tālāk...
 
Nosaka preventīvo un sanācijas pasākumu izmaksu aprēķināšanas kārtību PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 24 April 2007

Image 24.aprīlī Ministru Kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrija sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Noteikumi par preventīvajiem un sanācijas pasākumiem un kaitējuma videi un preventīvo, neatliekamo un sanācijas pasākumu izmaksu aprēķināšanas kārtību".

Noteikumu projekts nosaka tiešo kaitējumu draudu gadījumus un kārtību, kādā Valsts vides dienests organizē preventīvo pasākumu veikšanu, kā arī sanācijas mērķus un metodes, kārtību, kādā nosakāmi un veicami sanācijas pasākumi, un kārtību, kādā novērtējams kaitējums videi un aprēķināmas preventīvo, neatliekamo un sanācijas pasākumu izmaksas.

Lasīt tālāk...
 
Nosaka sankcijas par pārkāpumiem kuģu radītā piesārņojuma gadījumā PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 17 April 2007

Gaisa piesārņojums no kuģa Šodien, 17.aprīli, Ministru Kabineta sēdē tika akceptēta Vides ministrija pieteiktā likumprojektu pakete – „Grozījumi Vides aizsardzības likumā”, “Grozījumi Krimināllikumā” un “Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā”.

Likumprojektu pakete paredz Eiropas Parlamenta un Padomes 2005. gada 7.septembra Direktīvas 2005/35/EK par kuģu radīto piesārņojumu un par sankciju ieviešanu par pārkāpumiem prasību ieviešanu, kā arī Padomes 2005. gada 12. jūlija Pamatlēmumu 2005/667/TI par krimināltiesiskā pamata stiprināšanu, lai īstenotu tiesību aktus attiecībā uz kuģu radītu piesārņojumu.

Lasīt tālāk...
 
Vides ministrs iebilst pret Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojuma grozījumiem PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 20 March 2007

Vides ministrs Raimonds Vējonis Vides ministrs Raimonds Vējonis nosūtījis vēstuli Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram Aigaram Štokenbergam un Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājam Raimondam Munkevicam par Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojuma grozījumiem, kurā norāda, ka 2007.gada 16.martā Vides pārraudzības valsts birojs ir iesniedzis atzinumu „Par Vides pārskatu Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojuma grozījumiem”, kurā konstatēts daudz nepilnību un neatbilstību normatīvajiem aktiem.

Lasīt tālāk...
 
Pārņems regulu par fluorētām siltumnīcefekta gāzēm PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 01 March 2007

Šodien, 1. martā, Vides ministrijas Valsts sekretāru sanāksmē izsludināja  MK noteikumu projektu „Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 6.septembra noteikumos Nr. 688 „Noteikumi par ozona slāni noārdošām vielām un fluorētām siltumnīcas efekta gāzēm, kas ir aukstuma aģenti””.

2006.gada 17.maijā ir pieņemta Eiropas Parlamenta un Padomes regula (EK) Nr. 842/2006 par dažām fluorētām siltumnīcefekta gāzēm, kas regulē ANO Vispārējās konvencijas „Par klimata pārmaiņām” Kioto protokolā uzskaitīto fluorēto siltumnīcas efekta gāzu (SEG) izmantošanu Eiropas Savienībā un kuras nonākšana atmosfērā veicina klimata pārmaiņas, bet līdz šīm nebija noteikta šīs regulas piemērošanas kārtība Latvijā.

Lasīt tālāk...
 
Delfi: Energoresursu projektu iecerējuši uzņēmēji šmauc zemes īpašniekus PDF Drukāt E-pasts
Friday, 23 February 2007

Image Dobeles rajona Annenieku pagasta iedzīvotāji, kuri 2005.gadā pārdevuši zemes, zem kurām perspektīvā plānots izveidot Dobeles gāzes krātuvi, apgalvo, ka zemju pārdošanas darījumā saņēmuši mazāk naudas nekā sākumā solījis "Zemgales attīstības fonds" pārstāvis Jānis Grūbe, ziņo portāls "Delfi" atsaucoties uz laikrakstu "Neatkarīgā Rīta Avīze".

Bijušie Annenieku pagasta zemju īpašnieki uzskata, ka ir apkrāpti, jo viņiem solītas ievērojamas summas, bet pie notāra Rīgā apstiprināti citi pirkšanas nosacījumi, laikrakstam stāstījusi 80 gadus vecā Vilma Rašmane, uz kuras zemes bijuši divi padomju laikā veiktie izpētes urbumi.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 18 - 29 no 29
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība