Tiesības un atbildība
Atjaunojamo energoresursu likums esot iespēja zaļās enerģijas ražotājiem PDF Drukāt E-pasts
Monday, 21 February 2011

Ministru kabineta sēdē 15.februārī akceptēs Ekonomikas ministrijas izstrādātais Atjaunojamās enerģijas likumprojekts, kura nolūks ir veicināt ilgtspējīgu vietējās atjaunojamās enerģijas ražošanu un izmantošanu.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars norāda: „Saeimai pieņemot Atjaunojamās enerģijas likumu, tiks ieviesti pilnīgi jauni atjaunojamās enerģijas ražošanas nosacījumi un atbalsta instrumenti, tiks veicināta konkurence un atcelta līdzšinējā neefektīvā kvotu izsniegšanas sistēma. Būtiski, ka ar šo likumu tiks radīti skaidri un saprotami spēles noteikumi ilgtermiņā, jo turpmāk zaļās enerģijas ražošana būs ekonomiski pamatota tautsaimniecības nozare.”

Lasīt tālāk...
 
Noteiks valsts nodevas apmēru un atvieglojumus par A vai B kategorijas atļaujas izsniegšanu PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 17 February 2011

17.februārī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts VARAM sagatavotais MK noteikumu projekts „Noteikumi par valsts nodevas apmēru un maksāšanas kārtību, kā arī atvieglojumiem par atļaujas izsniegšanu A vai B kategorijas piesārņojošai darbībai un tās pārskatīšanu”.

Noteikumu projekts nosaka valsts nodevas apmēru un maksāšanas kārtību par atļaujas izsniegšanu A vai B kategorijas piesārņojošai darbībai; valsts nodevas apmēru un maksāšanas kārtību par atļaujas pārskatīšanu A vai B kategorijas piesārņojošai darbībai un valsts nodevas atvieglojumus.

Lasīt tālāk...
 
Vides NVO izvērtējušas politisko partiju piedāvājumu vides aizsardzībā PDF Drukāt E-pasts
Monday, 20 September 2010

Vides konsultatīvā padome (VKP) ir izvērtējusi politisko partiju un to apvienību piedāvātos risinājumus vides aizsardzības jomā.

Izvērstu un konkrētu piedāvājumu satur „Vienotības ” un KDS programmas, atsevišķus risinājumus piedāvā arī VL/TB/LNNK un Tautas kontrole.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: Iespējams, mainīsies sodi par nodarījumiem videi PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 09 February 2010

Par nelikumīgām darbībām ar ozona slāni noārdošām vielām nākotnē varēs nonākt cietumā pat uz četriem gadiem, bet par neatļautu apdraudēto sugu dzīvnieku un augu tirdzniecību draudēs cietumsods uz laiku līdz diviem gadiem, raksta portāls "Delfi". Šādas sankcijas paredz otrdien valdībā atbalstītie grozījumi Krimināllikumā.

Likumprojekts paredz arī sakārtot pašlaik Krimināllikumā paredzēto sodu sistēmu par vides aizsardzības pārkāpumiem, lai pielāgotu Latvijas likumdošanu 2008.gada nogalē pieņemtās Eiropas Savienības (ES) direktīvas prasībām, kuras mērķis ir nodrošināt augstu vides aizsardzības līmeni visā ES, izveidot vienlīdzīgus apstākļus uzņēmumiem, kas ievēro vides tiesību aktus, un novērst noziedzniekiem drošu zonu rašanās iespējas.

Lasīt tālāk...
 
Grozījumi likumā 'Par radiācijas drošību un kodoldrošību' PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 06 May 2009

Image5.maijā, Ministru kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrijas sagatavotais Ministru kabineta likumprojekts “Grozījumi likumā “Par adiācijas drošību un kodoldrošību””.

Šobrīd saskaņā ar likumu „Par radiācijas drošību un kodoldrošību” valsts uzraudzību un kontroli radiācijas drošības un kodoldrošības jomā veic Radiācijas drošības centrs (RDC).

Likumā ir noteiktas RDC funkcijas, piemēram, izsniegt speciālās atļaujas (licences) un atļaujas darbībām ar jonizējošā starojuma avotiem, kā arī RDC tiesības aizliegt veikt darbības ar jonizējošā starojuma avotiem, ja iek pārkāpti radiācijas drošības un kodoldrošības normatīvi, apturēt arī tādas darbības, kurām nav nepieciešama speciālā atļauja (licence) vai atļauja, ja rodas draudi cilvēku dzīvībai un veselībai. Šobrīd likums paredz iespēju pārsūdzēt RDC pieņemtos lēmumus un rīkojumus likumā noteiktā kārtībā.

Lai noteiktu, ka RDC lēmumu un rīkojumu darbība vai izpilde netiek apturēta to apstrīdēšanas vai pārsūdzēšanas gadījumā, sagatavots likumprojekts „Grozījumi likumā „Par radiācijas drošību un kodoldrošību””.

 
Plāno grozīt DRN aprēķināšanas, maksāšanas un atbrīvojumu kārtību PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 19 February 2009

19. februārī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais Ministru Kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 19.jūnija noteikumos Nr.404 “Dabas resursu nodokļa aprēķināšanas un maksāšanas kārtība un kārtība, kādā izsniedz dabas resursu lietošanas atļauju””, informē Vides ministrijas Komunikāciju nodaļa.

Sakarā ar grozījumiem Dabas resursu nodokļa likumā, noteikumu projekts precizē plastmasas iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu uzskaiti, papildinot noteikumus ar nosacījumiem nodokļa maksātājam nodrošināt atsevišķu uzskaiti iepakojumam un vienreiz lietojamiem galda traukiem un piederumiem no bioplastmasas un oksi-sadalāmās plastmasas. Atbilstoši izdarīti grozījumi noteikumu 1.pielikumā, precizējot pārskata par aprēķināto dabas resursu nodokli otro lapu.

Lasīt tālāk...
 
Atkal parādās krāpnieki PDF Drukāt E-pasts
Friday, 23 January 2009

Kā likumsakarīga piedeva grūtākiem laikiem ir dažādu krāpnieku aktivizēšanās Latvijā, pie kam, neskatoties uz sūro pieredzi agrākos laikos (atceramies kaut vai jebkuru piedzīvoto priekšvēlēšanu kampaņu), cilvēki atkal notic daiļiem vārdiem par mistiskām lietām.

Par šobrīd "svaigāko" gadījumu informē portāls DELFI.lv atsaucoties uz laikrakstu "Dienas Bizness": izplatot brīnumlīdzekli pret gandrīz visām kaitēm, uzņēmīgas personas no Ukrainas pamanījušās Latvijā pelnīt vairākus tūkstošus latu dienā, pie kam, visticamāk, nemaksājot par to nodokļus, jo to tirgo bez kases aparāta.

Bioaktivatora dziednieciskajam spēkam notic simtiem cilvēku, pārsvarā pensionāri, kas iegādājās pat divus un trīs šādus brīnumlīdzekļis, neskatoties uz iespaidīgo cenu.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 1 - 17 no 29
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība