Patēriņš
Notiks diskusija par zaļo patēriņu PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 25 June 2014

Kas ir Zaļais patērētājs? Ko par viņu saka zinātnieki? Kā mūsu iracionālā uzvedība traucē vai palīdz būt zaļiem?

26.jūnijā, plkst. 18:00 biedrība "Homo ecos" aicina uz diskusiju par šiem jautājumiem.

Ikviens produkts, ko nopērkam, rada ietekmi uz vidi. Cik no mums, izvēloties preces veikalos, apsver ne vien to izskatu, cenu un funkcionalitāti, bet arī ietekmi uz vidi? Mēs visi gribam dzīvot labāk, bet izrādās, dubultojoties ienākumiem, mūsu radītās ogļskābās gāzes emisijas pieaug par 80 %. Pārtika, ko ēdam, apģērbs un mājoklis rada vairāk par pusi no visām nelabvēlīgajām ietekmēm uz vidi. Ja vēl pievienojam transportu – kopā tas ir vairāk kā trīs ceturtdaļas cilvēku radītās slodzes Zemes ekosistēmai. Cik gatavi esam mainīt savus patēriņa ieradumus, lai samazinātu patēriņa radīto slodzi videi?

Vairums no mums zina vismaz dažus paņēmienus, kā samazināt ietekmi uz vidi, bet – vai mēs tos izmantojam? Kāds ir “zaļais” patērētājs un kāda ir viņa motivācija? Kas viņam traucē ikdienā būt tik “zaļākam”?

Lasīt tālāk...
 
'Danone' samaksā sodu par savu produktu īpašību pārspīlēšanu PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 24 February 2011
Latvijas lasītājiem, iespējams, ir paslīdējis garām fakts, ka franču megakompānijas "Groupe Dannone" meitasuzņēmums ASV "Dannon Co." 2010.gada nogalē piekrita samaksāt 21 miljonu ASV dolāru lielu sodu par savu produktu jogurta "Activia" un piena dzēriena "DanActive", kas ASV, Kanādā un pie mums, Austrumeiropā, pazīstams ar nosaukumu "Actimel", īpašību pārspīlēšanu.
Lasīt tālāk...
 
MK noteikumu grozījumu projekts par akumulatoru un bateriju ražotājiem PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 24 March 2009

Image24.martā Ministru kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrijas sagatavotais MKnoteikumu projekts „Grozījums Ministru kabineta 2008.gada 25.novembra noteikumos Nr.977 „Noteikumi par bateriju un akumulatoru ražotāju reģistrācijas kārtību un reģistra turētāju”.

Lasīt tālāk...
 
Vienreizlietojamos traukus marķēs ar kompostējamības zīmēm PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 05 March 2009

5. martā Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais Ministru Kabineta noteikumu projekts „No bioplastmasas un oksi-sadalāmās plastmasas izgatavota iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu marķēšanas kārtība un uz šā iepakojuma un šiem galda traukiem un piederumiem norādāmā informācija (marķējums) par materiālu veidu”.

Lasīt tālāk...
 
37% iedzīvotāju atteikušies no braukšanas ar automobili PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 12 February 2009

ImagePamazām apstiprinās pieņēmumi, ka smagā krīze, ko pārdzīvo pasaule, tostarp arī Latvija, atstās zināmu pozitīvu iespaidu uz patērētāju dzīvesveidu un vides stāvokli kopumā. Tā šodien Latvijas interneta medijos ir publicēta ziņa, ka 37% Latvijas iedzīvotāju pēdējos mēnešos izvēlas nebraukt ar savu automobili, tā vietā priekšroku dod sabiedriskajam transportam vai pārvietojas kājām.

Pie šāda secinājuma nonākušas apdrošināšanas sabiedrība „Balta” un Drošas Braukšanas Skola, kuru kopīgi veiktais pētījuma rezultāti liecina, ka 50% iedzīvotāju ar zemiem ienākumiem, kā arī gados jauni cilvēki gada nogalē atteikušies no automašīnas kā pārvietošanās līdzekļa izmantošanas vispār.

Lasīt tālāk...
 
Eiropa līdz 2012.gadam izskaudīs kvēldiega spuldzes PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 11 December 2008

Šī gada 8.decembrī Briselē tika pieņemta jauna regula, kas nosaka ekodizaina prasības izkliedētās gaismas mājsaimniecības spuldzēm.

Regula ir izstrādāta ar mērķi samazināt enerģijas patēriņu mājsaimniecību apgaismošanas ierīcēm, pārejot no mazāk efektīvo spuldžu lietošanas uz energoefektīvākām spuldzēm - pakāpeniski pārtraucot kvēldiega spuldžu un „C” klases halogēno spuldžu ražošanu un vienlaikus veicinot kompakto fluorescējošo spuldžu (CFL) un gaismas diožu spuldžu (LED) plašāku pielietošanu.

Lasīt tālāk...
 
Mainīta elektrisko un elektronisko iekārtu ražotāju reģistrācijas kārtība PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 09 October 2008

Image9.oktobrī, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti divi Vides ministrijas sagatavotie Ministru kabineta noteikumu projekti- „Grozījums Ministru kabineta 2005. gada 27. decembra noteikumos Nr. 1002 „Elektrisko un elektronisko iekārtu ražotāju reģistrācijas kārtība” un „Grozījums Ministru kabineta 2004.gada 9.novembra noteikumos Nr. 923 „Elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanas noteikumi”.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 1 - 17 no 18
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība