Ķīmiskās vielas
Izsludina grozījumus Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā PDF Drukāt E-pasts
Saturday, 31 March 2007

Image 29.martā, Valsts sekretāru sanāksmē Vides ministrija pieteica likumprojektu "Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā".

Vides ministrijas sagatavotie grozījumi nepieciešami, lai novērstu atsevišķu ķīmiskās pārvaldības normu dublēšanos ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā Nr.1907/2006, kas attiecas uz ķīmikāliju reģistrēšanu, vērtēšanu, licencēšanu un ierobežošanu (REACH regula).

Bez tam apildus REACH regula paredz jaunas prasības, kuras jāievieš ar nacionālo tiesību aktu palīdzību – kompetentās iestādes noteikšanu un palīdzības dienesta izveidi REACH regulas izpratnē.

Lasīt tālāk...
 
Virums.lv veido ķīmisko vielu kontroles instrumentu paketi PDF Drukāt E-pasts
Friday, 16 March 2007

Image Lai atvieglotu darbu bīstamo ķīmisko vielu kontrolē iesaistītajiem speciālistiem, Virums.lv sadarbībā ar konsultantfirmu SIA "Vides vadības tehnoloģijas" ir sācis veidot bīstamo ķīmisko vielu kontroles "instrumentu paketi" - vortālā tiks apkopoti internetā brīvi un citādi pieejamie paši būtiskākie ķīmisko vielu kontroles darba instrumenti - sarakstis un datu bāzes.

Lasīt tālāk...
 
Konstatēta kļūda MK noteikumu Nr.107 grozījumos PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 08 February 2007

ImageVirums.lv jau ziņoja , ka šā gada 30.janvārī tika pieņemti MK noteikumi Nr.88 “Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 12.marta noteikumos Nr.107 „Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu klasificēšanas, marķēšanas un iepakošanas kārtība””.

Pirms dažām dienām SIA "Vides vadības tehnoloģijas" speciālisti identificēja neprecizitāti šo noteikumu 7.punktā, kas groza 2002.gada 12.marta MK noteikumu Nr.107 27.punkta pirmo teikumu.

Lasīt tālāk...
 
Groza ķīmisko vielu un produktu klasificēšanas, marķēšanas un iepakošanas kārtību PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 31 January 2007

Image 30.janvārī Ministru kabinets pieņēma sēdē Vides ministrijas izstrādāto MK noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 12.marta noteikumos Nr.107 „Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu klasificēšanas, marķēšanas un iepakošanas kārtība””.

Šis MK noteikumu projekts pārņem direktīvas 2006/8/EK, ar ko, pielāgojot tehnikas attīstībai, groza direktīvas 1999/45/EK II, III un V pielikumu par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu jautājumos, kas attiecas uz bīstamu preparātu klasifikāciju, iepakošanu un marķēšanu, prasības.

Lasīt tālāk...
 
Izmanto iespēju piedalīties REACH regulas ieviešanas procesā ! PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 30 January 2007

Ķīmiskās vielas... Pavisam drīz, tas ir, jau 2007.gada jūnijā, saistībā ar ķīmijas industriju visās Eiropas Savienības dalībvalstīs tiks piemērota 2006.gada 18.decembrī pieņemtā Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 1907/2006, kas attiecas uz ķimikāliju reģistrēšanu, vērtēšanu, licencēšanu un ierobežošanu (REACH).

Lai atvieglotu un vienkāršotu regulas noteikumu ieviešanu praksē, jau šobrīd atbildīgie Eiropas Savienības dienesti strādā pie metodisko materiālu izstrādes, aicinot ikvienu ieinteresēto pusi, tostarp Latvijas mazos un vidējos uzņēmumus (MVU), ņemt līdzdalību šajā procesā.

Lasīt tālāk...
 
Publicēta REACH regula PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 02 January 2007

Priekšpēdējā Vecā gada dienā Eiropas Oficiālajā vestnesī publicēta 18.decembrī pieņemtā REACH regula.

Regulas tekstu, kura apjoms ir 850 lapaspuses, iespējams lejupielādēt izmantojot saiti Virums.lv elektronisko dokumentu bibliotēkas šogad izveidotajā Eiropas normatīvo dokumentu sadaļā.

Lasīt tālāk...
 
Biocīdu direktīvas 1.pielikumā iekļauj sulfurilhlorīdu PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 02 January 2007

2006.gada 20.decembrī Eiropas Komisija pieņēma direktīvu 2006/140/EK ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 98/8/EK, lai iekļautu tās I pielikumā aktīvo vielu sulfurilfluorīdu.

Tādējādi sulfurilhlorīds kļūst par pirmo aktīvo vielu, kas tiek iekļauta Biocīdu direktīvas 1.pielikumā.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 35 - 46 no 46
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība