Ķīmiskās vielas
Plāno aizliegt mazumtirdzniecībā izplatīt augstas koncentrācijas etiķskābi PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 02 October 2008

ImageCeturtdien valsts sekretāru sanāksmē tālākai apstiprināšanai virzīti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas paredz aizliegt izplatīt mazumtirdzniecībā pārtikas etiķskābi ar koncentrāciju virs 9%.

Plānots, ka augstas koncentrācijas etiķskābi varēs izmantot tikai profesionālajā lietošanā- pārtikas uzņēmumos, informē Veselības ministrija.

Lasīt tālāk...
 
Vides ministrija: dzīvsudrabs ir bīstama ķīmiska viela! PDF Drukāt E-pasts
Friday, 27 June 2008

Image27.jūnijā, Vides ministrija ir nosūtījusi vēstuli Iekšlietu ministrijai, kurā informē, ka saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem (MK noteikumi Nr.949 (13.12.2005.) „Noteikumi par bīstamo ķīmisko vielu sarakstu”) dzīvsudrabs tiek klasificēts kā bīstama ķīmiska viela.

Ņemot vērā dzīvsudraba īpašības, attiecībā uz bīstamību cilvēku veselībai tas tiek klasificēts kā toksisks ieelpojot un spējīgs uzkrāties organismā, radot kaitīgu iedarbību. Attiecībā uz bīstamību videi dzīvsudrabu klasificē kā ļoti toksisku ūdens organismiem, kas var radīt ilgtermiņa nevēlamu ietekmi ūdens vidē.

Lasīt tālāk...
 
ES izsludina konsultācijas par kreozota izmantošanas aizliegumu koksnes konservantos PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 14 May 2008

Šī gada 30.aprīlī Eiropas Komisija uzsāk divu mēnešu konsultāciju periodu, lai uzklausītu visas ieinteresētās puses jautājumā par kreozota izmantošanu par koksnes konservantu, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra.

Šis darbs norit ES biocīdu direktīvas 98/8/EK aktīvo vielu pārskata programmas ietvaros un tās mērķis nepieļaut izvietot ES tirgū tādus biocīdus, kas varētu nodarīt īpašu kaitējumu videi vai cilvēku veselībai. Kreozotu plaši lieto dzelzceļa koksnes gulšņu, komunikācijas stabu u.tml. koksnes izstrādājumu aizsardzībai. Iegūtā informācija liecina, ka šādi koksnes konservanti var izraisīt nopietnu risku videi, ja tie nonāk saskarē ar augsni vai ūdeni.

Lasīt tālāk...
 
1.jūnijā sāksies ķīmisko vielu provizoriskā reģistrācija PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 24 April 2008

ImageLatvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra (LVĢMA) jau iepriekš ziņoja, ka 2007. gada 1. jūnijā spēkā stājās jaunā ES ķīmisko vielu pārvaldības regula (EK) 1907/2006 par ķīmisko vielu reģistrēšanu, izvērtēšanu, atļaujām un ierobežojumiem (REACH).

Saskaņā ar regulas prasībām šī gada 1. jūnijā sāksies ķīmisko vielu provizoriskā reģistrācija. Šis process turpināsies tikai 6 mēnešus, respektīvi, līdz šī gada 1. decembrim. Šajā laikā ķīmisko vielu ražotājiem un importētājiem Eiropas Ķīmisko vielu aģentūrai (ECHA) jāpaziņo visas reģistrācijai pakļaujamās ķīmiskās vielas un ECHA jāinformē par paredzamajiem šo ķīmisko vielu reģistrācijas termiņiem.

Lasīt tālāk...
 
Izlietotās vējstikla mazgāšanas šķidruma kanniņas varēs uzpildīt atkārtoti PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 31 January 2008

30.janvārī "Latvijas Zaļais punkts" (LZP) uzsāk pilotprojektu, kura gaitā pie trim "Narvesen" veikaliem tiek novietoti pirmie šķirošanas konteineri, kas paredzēti vējstiklu mazgāšanas šķidruma tukšajām kanniņām. Savāktajās kanniņās uzņēmums "Getz Bros & Co (Latvia) Ltd." atkārtoti pildīs PitStop vējstiklu mazgāšanas šķidrumu.

Lasīt tālāk...
 
Piedāvā aizsardzības būvju celtniecību bīstamo vielu noplūdes ierobežošanai Daugavā PDF Drukāt E-pasts
Friday, 31 August 2007

30.augustā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais programmas projekts „Programma par stacionāro aizsardzības būvju celtniecību bīstamo vielu noplūdes ierobežošanai Daugavā 2008.-2012.g.” zi'no Vides ministrijas Komunikāciju daļa.

Programmas paredz veikt tehnikas iepirkumus VUGD Krāslavas un Daugavpils formējumu vajadzībām (t.i. upju bonu virtenes un papildus tehniku to izvietošanai Daugavā).

Lasīt tālāk...
 
Bīstamo vielu saraksts - tagad pieejams ar WAP! PDF Drukāt E-pasts
Friday, 10 August 2007

SIA "Vides vadības tehnoloģijas" sadarbībā ar Latvijas Piesārņojuma profilakses centru ir izveidojusi jaunu pakalpojumu - WAP piekļuvi Bīstamo vielu sarakstam.

WAP piekļuve Bīstamo vielu sarakstam ļauj praktiski ikvienam mobilā tālruņa lietotājam ātri sameklēt ikvienas bīstamo vielu sarakstā iekļautās ķīmiskās vielas klasifikāciju un marķējumu. Meklēšana ir iespējama pēc vielas nosaukuma (vai tā daļas), CAS numura un EC numura.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 18 - 34 no 46
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība