Ķīmiskās vielas
Eiropa publicē jauno F-gāzu regulu PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 21 May 2014

 Eiropas Savienības Oficiālā vēstneša 2014.gada 20.maija numurā ir publicēta 2014.gada 16.aprīlī Eiropas Parlamentā pieņemtā Eiropas Parlamenta un Padomes regula (ES) Nr. 517/2014 par fluorētām siltumnīcefekta āzēm (F-gāzēm).

Šī regula, kas stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī, tas ir- 9.jūnijā un ko piemēro no 2015.gada 1.janvāra, atceļ pašreiz spēkā esošo Regulu (EK) Nr. 842/2006.

Lasīt tālāk...
 
Biocīdu reģistrēšanu veiks LVĢMC PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 20 January 2011

20.janvārī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 15.aprīļa noteikumos Nr.184 "Prasības darbībām ar biocīdiem", kas paredz kārtību, ka darbību veicējs, kurš vēlas ražot vai importēt biocīdu vai aktīvo vielu vēršas ar iesniegumu Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC), kurš, atbilstoši 2010.gada 21.oktobra grozījumiem Ķīmisko vielu likumā, veiks biocīdu reģistrāciju, pagaidu reģistrāciju vai ar atļauju, kā arī inventarizācijas numura saistītu administratīvo aktu izsniegšanu.

Lasīt tālāk...
 
No cisternas noplūst ķīmiska viela; visu izdodas savākt PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 21 November 2010

Piektdien vakarā Vecumniekos no kādas dzelzceļa cisternas noplūda ap 100 litriem ugunsbīstamas vietas, taču sestdien no rīta tā jau ir savākta, ziņo portāls "Delfi" atsaucoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD).

Negadījums notika Vecumnieku dzelzceļa stacijā ap pulksten 20 vakarā. Notikuma vietā ieradās glābēji, kuri norobežoja notikuma vietu un uzraudzīja, lai viena neaizdegas. VUGD informē, ka izlijušā viela bija pirokondensāts.

Izlijušo vienu savāca dzelzceļa darbinieki. Nomazgāta arī cisterna, no kuras viela noplūda un vairāk nekāda sūce tai nav manāma.

 
Autoservisos vieglpratīga attieksme pret bīstamām vielām PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 21 October 2010

ImagePārbaudēs autoservisos Valsts darba inspekcija (VDI) atklājusi 931 pārkāpumu, secinot, ka servisos valda vieglprātīga attieksme pret bīstamām ķīmiskām vielām, ziņo portāls "Delfi" atsaucoties uz VDI pārstāvi Sarmīti Bunku-Brilijonku.

Pārbaudes septembrī un oktobrī notika kampaņas "Bīstamās vielas: esi informēts, novērtē un aizsargā!" ietvaros. Autoservisus VDI pārbaudīja pirmoreiz, kopumā apmeklējot 131 autoservisu dažādos Latvijas reģionos. Pārbaužu laikā uzņēmumiem tika izdoti 122 rīkojumi, kuros uzdots novērst 931 pārkāpumu. Piemēroti arī pieci administratīvie sodi.

Lasīt tālāk...
 
Izsludina grozījumus divos ķīmisko vielu kontroles noteikumos PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 28 January 2010

28. janvārī, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotie Ministru Kabineta noteikumu projekti „Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 3.aprīļa noteikumos Nr.231 „Noteikumi par gaistošo organisko savienojumu emisijas ierobežošanu no noteiktiem produktiem”” un „Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 22.oktobra noteikumos Nr.466 „Noteikumi par ķīmisko vielu un ķīmisko produktu uzskaites kārtību un datu bāzi”".

Lasīt tālāk...
 
Jaunas prasības laboratoriju darba kvalitātei un laboratoriju inspicēšanai PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 26 January 2010

26.janvārī, Ministru kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 3.septembra noteikumos Nr.398 „Prasības laboratoriju darba kvalitātei un laboratoriju inspicēšanai””.

Noteikumu projektā noteikta kārtība, kādā turpmāk tiks sniegts ziņojums Eiropas Komisijai par labas laboratorijas prakses īstenošanu Latvijā, kā arī veikti atsevišķi redakcionāli precizējumi, lai precīzāk pārņemtu iepriekšminēto direktīvu prasības.

Lasīt tālāk...
 
Rīgā taps minerālmēslu pārkraušanas termināls PDF Drukāt E-pasts
Monday, 25 January 2010

Kundziņsalā vai Voleros nākotnē varētu atrasties uzņēmumu grupas "Uralhim" un Rīgas tirdzniecības ostas plānotais minerālmēslojuma pārkraušanas termināls, ziņo portāls DELFI.lv, atsaucoties uz laikrakstu "Bizness&Baltija"(BB).

"Uralhim" ir viens no trim lielākajiem Krievijas amonjaka salpetra un citu minerālu ražotājiem. Pērnā gada nogalē uzņēmums un Rīgas tirdzniecības osta izveidoja kopīgu uzņēmumu "Riga Fertilizer Terminal" un vienojās par minerālmēslu pārkraušanas termināla būvi Rīgas ostā.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 1 - 17 no 46
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība