Gaiss
Zinātnieki prognozē gaisa piesārņojošo vielu emisijas Latvijā 2030.gadam PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 23 October 2014

Eiropas Komisijas (EK) rosinātajā priekšlikumā Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai par dažu atmosfēru piesārņojošo vielu emisiju samazināšanu un direktīvas 2003/35/EK grozīšanu (turpmāk – Valsts kopējo emisiju samazināšanas direktīvas priekšlikums), par ko Virums.lv jau rakstīja iepriekš, ziņojuma par ES kopējo emisiju apjoma prognozēm un atsevišķo dalībvalstu emisiju prognozes, kā arī indikatīvie mērķi uz 2030.gadu balstās uz Starptautiskā sistēmu analīzes institūta (International Institute for Applied Systems Analysis, IIASA) veikto novērtējumu.

Tā kā IIASA emisiju aprēķināšanā izmantotā modeļa GAINS rezultāti, kas tieši ietekmē emisiju prognozes un dalībvalstu indikatīvos mērķus ir atkarīgi no Valsts kopējo emisiju samazināšanas direktīvas priekšlikumā noteikto mērķu aprēķināšanai izvēlētā atsauces gada emisiju līmeņa, Latvijas Vides aizsardzības fonds nolēma finansēt pētījuma projektu „Eiropas Komisijas izvirzīto mērķu par gaisa piesārņojošo vielu emisiju samazināšanu uz 2030.gadu Latvijas emisiju aprēķināšanas pieņēmumu izvērtējums”. Minētā projekta ietvaros tika novērtēti EK izmantoto pieņēmumu emisiju aprēķināšanai 2005. un 2010.gadam atbilstība situācijai Latvijā.

Lasīt tālāk...
 
Eiropā diskutē par mērķiem gaisa piesārņojošo vielu emisiju samazināšanai uz 2030.gadu PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 10 September 2014

ImageEiropas Savienībā norit darbs pie politikas pasākumu kopuma gaisa piesārņojuma samazināšanai laikaposmam līdz 2030.gadam.

Eiropas Komisija (EK) ir izstrādājusi priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai par dažu atmosfēru piesārņojošo vielu emisiju samazināšanu un Direktīvas 2003/35/EK grozīšanu jeb tā saucamo Valsts kopējo emisiju samazināšanas direktīvu vai, vēl īsāk- "jauno" Emisiju griestu direktīvu.Minētā direktīva izstrādāta pamatojoties uz Eiropas Komisijas Tematiskās stratēģijas par gaisa piesārņojumu, kurā ir aprakstīti Eiropas Savienībā paredzamie pasākumi gaisa piesārņojuma samazināšanai, ko plānots īstenot Eiropas Savienības līmenī.

Valsts kopējo emisiju samazināšanas direktīvas priekšlikumā valstīm tiek piedāvātas jaunas emisiju samazināšanas saistības sēra dioksīdam (SO2), slāpekļa oksīdiem (NOX), nemetāna gaistošajiem organiskajiem savienojumiem (NMGOS), amonjakam (NH3), daļiņām PM2,5 un metānam (CH4) laika posmam no 2020. līdz 2030. gadam, un starpposma emisiju līmeņi 2025.gadam, kuri piemērojami tām pašām piesārņojošajām vielām. Emisiju samazināšanas saistības ir paredzēts noteikt relatīvās vienībās pret 2005.gada emisiju līmeni.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: EK brīdina Latviju par gaisa kvalitātes prasību neievērošanu PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 16 February 2011

Latvijai nav izdevies efektīvi risināt pārmērīgas sīku gaisa nestu daļiņu (PM10) emisijas problēmu, tāpēc pēc Eiropas vides komisāra Janesa Potočnika ieteikuma Latvijai izteikts brīdinājums un doti divi mēneši trūkumu novēršanai, informē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, ziņo portāls DELFI.lv.

Ja Latvija trūkumus nenovērsīs, Komisija var iesniegt lietu Eiropas Savienības Tiesā.

Lasīt tālāk...
 
Grib mazināt vides piesārņojumu no ogļu pārkraušanas Rīgā PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 28 January 2010

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja ceturtdien uzdeva domes atbildīgajam departamentam sagatavot priekšlikumus, kā ar normatīviem dokumentiem pašvaldība varētu ierobežot vides piesārņojumu ogļu pārkraušanas laikā, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pēdējā laikā ir strauji pieaudzis pārkrauto ogļu daudzums Rīgas brīvostas teritorijā, un ogļu īpatsvars kopējā beramkravu apjomā ir būtiski palielinājies. Ogļu pārkraušanas process palielina ogļu putekļu daudzumu gaisā un no Bolderājas iedzīvotājiem par to ir saņemtas sūdzības, jo viņus satrauc ogļu putekļu kārta uz sniega segas, informē dome.

Lasīt tālāk...
 
Rīgai draud smogs PDF Drukāt E-pasts
Monday, 25 January 2010

ImageSvētdienas pēcpusdienā virs Rīgas nostabilizējies nekustīga gaisa kupols, un pirmdiena pilsētā iesākusies ar smogam līdzīgu situāciju – bezvējš, vēsais laiks, apkures katlu un skursteņu dūmi, automašīnu izplūdes gāzes veicina slāpekļa oksīdu, ogļūdeņražu un smalko kvēpu daļiņu pastiprinātu uzkrāšanos, ziņo portāls DELFI.lv atsaucoties uz Rīgas domes Mājokļu un vides departamentu.

Lasīt tālāk...
 
Grozīti 379.noteikumi PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 06 May 2009

Image5.maijā, Mainīta kārtība, kādā novēršama, ierobežojama un kontrolējama gaisu piesārņojošo vielu emisija no stacionāriem piesārņojuma avotiem, jo Ministru kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru abineta 2002. gada 20. augusta noteikumos Nr. 379 „Kārtība, kādā novēršama, ierobežojama un kontrolējama gaisu piesārņojošo vielu emisija no stacionāriem piesārņojuma avotiem”.

Ministru kabineta noteikumu projekts ir izstrādāts, lai nodrošinātu normas precizēšanu attiecībā uz emisiju robežvērtību nodrošināšanu sadedzināšanas iekārtām ar kopējo ievadīto siltumjaudu virs 50 MW un veicinātu administratīvā sloga samazināšanu operatoram, atstājot operatora ziņā emisiju kontroles mērījumu un iekārtu pārbaudes dokumentēšanu, kā arī lai aktualizētu un precizētu atsauces uz starptautiskajiem standartiem emisiju mērījumu atbilstības nodrošināšanai.

Noteikumu projektā ietverti arī atsevišķi redakcionāli precizējumi.

 
Noteikumi par gaisa kvalitāti PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 12 March 2009

12. martā Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais Ministru Kabineta noteikumu projekts „Noteikumi pa gaisa kvalitāti”.

Lasīt tālāk...
 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība