Enerģija
DELFI: Kalvītis mēģina ar likumu garantēt ienākumus jaunās spēkstacijas īpašniekiem PDF Drukāt E-pasts
Friday, 09 November 2007

ImageLatvijas enerģētikas tirgus neesot pievilcīgs investoriem, tāpēc premjers Aigars Kalvītis, kas jau paziņojis par savu ieceri atkāpties no amata, rosina likumā paredzēt normas, kas ļautu "Latvenergo" meitas firmai "Augstsprieguma tīkls" slēgt līgumu ar jaunas, visticamāk, gāzes vai ogļu elektrostacijas īpašniekiem, garantējot viņiem ilgtermiņa ieņēmumus, ziņo portāls Delfi.lv.

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā, skatot grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, noraidījusi attiecīgus Kalvīša (TP) iesniegtos grozījumus, kas pavērtu ceļu "Latvenergo" meitas uzņēmumam slēgt vienošanās par liela apjoma elektroenerģijas jaudu iepirkumu nākotnē, bet likumu vēl skatīs trešajā galīgajā lasījumā.

Lasīt tālāk...
 
Vides NVO un enerģētikas eksperti piedalās 'Enerģijas dienas' pasākumos Daugavpilī PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 07 November 2007

Šodien, 7.novembrī, Latvijas Zaļā kustība un Vides aizsardzības klubs sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas enerģētikas ekspertiem un Daugavpils Universitāti 2.Daugavpils zinātnes festivāla ietvaros organizē „Enerģijas dienu”.

Enerģijas dienas pasākumi notiks Daugavpils Universitātes telpās. Šīs dienas ietvaros tiks diskutēti jautājumi saistībā ar atomenerģijas izmantošanu, radiāciju, radioaktīvo atkritumu glabāšanu, kā arī apskatītas iespējas izmantot atjaunojamos energoresursus. Tāpat pasākuma ietvaros interesenti varēs noskatīties vairākas informatīvas un izglītojošas filmas par atomelektrostaciju slēgšanas procesu, kā arī par atjaunojamo energoresursu izmantošanu.

Lasīt tālāk...
 
Atjaunojusies sacensība Mēness apguvē, iespējams, saistīta ar enerģijas avotu PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 30 October 2007

ImageTiem, kas seko starptautiskajiem notikumiem Visuma izpētē noteikti nebūs pagājusi secen nesenā kosmosa lielvalstu- ASV, Krievijas, kā arī Ķīnas, Japānas un Indijas aktīvā rosīšanās ap jaunām Zemes mākslīgā pavadoņa- Mēness apgūšanas programmām.

Tā 2006.gada decembrī NASA paziņoja par saviem plāniem sākt veidot starptautisku bāzes nometni uz viena no Mēness poliem, kas tiktu pilnībā nokomplektēta līdz 2024.gadam, savukārt Krievijas kosmisko nesējraķešu ražotājs "Enerģija" jau pirms tam bija paziņojis par vēl ambiciozāku plānu- jau 2015.gadā uzbūvēt uz Mēness pastāvīgu bāzi. Tajā pat laikā Ķīna nevienam neko īpaši nepaziņojot, šī gada 24.oktobrī palaida kosmosā savu pirmo Mēness mākslīgo pavadoni.

Lasīt tālāk...
 
Mājokļu aģentūru pārveido par Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūru PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 18 October 2007

Mājokļa aģentūraMinistru kabinets 16. oktobrī ir akceptējis Ekonomikas ministrijas padotībā esošās valsts aģentūras „Mājokļu aģentūra” reorganizāciju un nosaukuma maiņu, izveidojot „Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūru”, kuras mērķis būs īstenot valsts politiku būvniecības, enerģētikas un mājokļu nozarēs. Ministru kabinets apstiprināja arī MK noteikumu projektu "Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras nolikums".

Lasīt tālāk...
 
Ekonomikas ministrija taisnojas par energoefektivitātes plāna neesamību PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 18 October 2007

ImageReaģējot uz Eiropas Komisijas uzsākto tiesvedību pret Latviju saistībā ar 2006.gada Enerģijas galapatēriņa efektivitātes un energoefektivitātes pakalpojumu direktīvas prasību neizpildīšanu, Ekonomikas ministrija  izplatīja paziņojumu, kurā taisnojas, ka Latvijas pirmais energoefektivitātes rīcības plāna 2008.-2010.gadam projekts tika nosūtīts Eiropas Komisijai 2007.gada 9.jūlijā un Eiropas Komisija tika informēta par to darbu, ko EK izvirzīto mērķu sasniegšanā dara Latvija un kādus konkrētus pasākumus plānojam īstenot, lai šos mērķus sasniegtu.

Lasīt tālāk...
 
Eiropas Komisija pārmet Latvijai arī rīcības trūkumu ēku energoefektivitātes jomā PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 17 October 2007

Image Līdz ar pārkāpumu procedūras saistībā ar 2006.gada Enerģijas galapatēriņa efektivitātes un energoefektivitātes pakalpojumu direktīvas prasību nepildīšanu ierosināšanu, Eiropas Komisija šodien, 17.oktobrī nosūtīja Latvijai arī argumentētu atzinumu sakarā ar to, ka Latvija nav ziņojusi par to, vai ir īstenoti Ēku energoefektivitātes direktīvā paredzētie pasākumi; šis ir pēdējais solis pirms lietas iesniegšanas Eiropas Kopienu Tiesai.

Direktīvā, kuras mērķis ir būtiski samazināt enerģijas patēriņu ēkās, paredzētie pasākumi bija jātransponē līdz 2006.gada 4.janvārim. Enerģijas patēriņa samazināšana ēkās ir arī viens no klimata pārmaiņu mazināšanas stūrakmeņiem.

Lasīt tālāk...
 
Eiropas Komisija uzsāk tiesvedību pret Latviju par rīcības trūkumu energoefektivitātes jomā PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 17 October 2007

ImageTrešdien, 17.oktobrī EK paziņoja, ka uzsāk pārkāpumu procedūru pret Beļģiju, Franciju, Grieķiju, Igauniju, Latviju, Luksemburgu, Maltu, Portugāli, Slovākiju, Slovēniju, Ungāriju un Zviedriju, jo tās līdz šā gada 30.jūnijam nebija iesniegušas savus Energoefektivitātes rīcības plānus, kā to prasa 2006.gada Enerģijas galapatēriņa efektivitātes un energoefektivitātes pakalpojumu direktīva.

"Valsts Energoefektivitātes rīcības plāni ir pierādījums, ka dalībvalstis apņēmušās lietot vistīrāko, vislētāko un visdrošāko enerģijas veidu — nepatērēto enerģiju. Esmu ļoti sarūgtināts, ka 12 dalībvalstis vēl nav iesniegušas savu rīcības plānu," paudis enerģētikas komisārs Andris Piebalgs.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 86 - 102 no 169
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība