Enerģija
Valdība atbalsta jaunu fosilo kurināmo izmantojošu elektrostaciju celtniecību PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 11 March 2008

ImageValdība otrdien pieņēma zināšanai un pauda atbalstu Ekonomikas ministrijas informatīvajam ziņojumam, kas paredz Latvijā līdz 2015.gadam uzbūvēt jaunu gāzes elektrostaciju, bet vēlāk arī cietā kurināma elektrostaciju, visticamāk, Liepājā.

"Latvenergo" prezidents Kārlis Miķelsons gan otrdien valdībā atzina, ka, lemjot par jauno gāzes stacijas būvniecību, būs jālemj arī par subsīdijām uzņēmējiem vai par jaunas "komponentes" iekļaušanu elektroenerģijas pārvades tarifā, sedzot šīs stacijas būvniecības izmaksas.

Lasīt tālāk...
 
Atkārtoti mudina sākt jaunu elektrostaciju būvniecību PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 21 February 2008

Ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards atkārtoti mudinājis uzsākt darbu pie divu jaunu elektrostaciju būvniecības Latvijā, kas jāattīsta neatkarīgi no Ignalinas AES projekta virzības un starpsavienojumu veidošanas.

Gerhards norādījis, ka viena 400 megavatu cietā kurināmā stacija ir jāceļ Kurzemē, savukārt otra - 400 megavatu gāzes stacija – būtu jāceļ Rīgā, informē Ekonomikas ministrija (EM). Iepriekš gan bija izskanējis, ka Kurzemē jaunā stacija būs jāceļ Liepājā.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: PIAA aicina neapstiprināt 'Latvenergo' tarifu kāpumu PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 31 January 2008

ImagePatērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) aicina Sabiedrisko pakalpojumu regulatoru nepieļaut jauno "Latvenergo" tarifu spēkā stāšanos, jo tie esot "netaisnīgi, nepamatoti un prettiesiski", informē portāls DELFI.lv.

Asociācija norāda, ka saskaņā ar publiski izskanējušo informāciju elektrības tarifu pieauguma projektā viena no tarifu pieaugumu pamatojošām izdevumu pozīcijām ir AS "Liepājas Metalurgs" (LM) energoapgādes uzlabošanas projekts aptuveni 20 miljonu latu apmērā, "kuru šī uzņēmuma interesēs īstenos un finansēs "Latvenergo".

Lasīt tālāk...
 
ASV Turkmēnijā meklē alternatīvu gāzes piegādātāju PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 31 January 2008

"Nabuko" gāzes vadsASV Eirāzijas enerģētiskās diplomātijas koordinators Stīvens Manns ir ieradies vizītē Turmēnijā, lai tiktos ar šīs valsts prezidentu Gubanguli Berdimuhamedovu. Šīs vizītes priekšvakarā ASV Valsts departaments nāca klajā ar paziņojumu par prioritājajiem darbības virzieniem 2008.gadam, no kuriem galvenais ir alternatīvo cauruļvadu izbūve.

Vašingtona turpinās lobēt gāzes cauruļvada "Nabucco", kas paredzēts gāzes piegādei Eiropai apejot Krieviju, lobēšanu.

"Vašingtonā šo projektu uzskata par viscaurspīdīgāko, visprogresīvāko un vis konkurētspējīgāko variantu dabazgāzes no Kaspijas reģiona piegādei uz Eiropu," vizītes Turkmēnijā priekšvakarā radiostacijā "Amerikas balss" baziņoja Manns.

Lasīt tālāk...
 
Die Welt: Krievu mafija pārņem enerģētikas sfēru PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 31 January 2008

ImageKrievijā pastāvot aptuveni 400 organizātu noziedzīgu rgupējumu un pēdējā laikā ir novērota šo grupējumu tendence, paralēli tādiem tradicionāliem "biznesa" veidiem kā narkotiku tirdzniecība, azarstpēles un prostitūicja, arvien komfortablāk iejusties polikā un tradicionālās ekonimikas nozarēs, raksta vācu avīze"Die Welt".

Krievijā pirms Valsts domes vēlēšanām, kas notika pagājušā gada 2.decembrī veiktajās Domes deputātu kandidātu pārbaudēs atklājās, ka no sešiem tūkstošiem pārbaudīto kandidātu, kas pārstāvēja 14 partijas 17 kandidāti bija vai nu agrāk tiesāti vai vispār nebija Krievijas pilsoņi.

Lasīt tālāk...
 
Ekonomikas ministrija komentē EK jauno Enerģētikas tiesību aktu paketi PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 24 January 2008

Image 23.janvārī Eiropas Komisija publiskoja klimata un enerģētikas tiesību aktu paketi. Šī pakete ietver direktīvas projektu par ES emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas (ETS) pārskatīšanu, lēmuma projektu par siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisijām, kuras neaptver ETS; direktīvas projektu par atjaunojamo energoresursu (AER) izmantošanu un direktīvas projektu par oglekļa uztveršanu un noglabāšanu.

Šajā sakarā Ekonomikas ministrija (EM) savā mājas lapā ir pubicējusi EM viedokli par EK jauno Enerģētikas tiesību aktu paketi, kurā tā diplomātiski norāda, ka "augsti novērtē Eiropas Komisijas ieguldīto darbu un centienus integrētās enerģētikas un klimata politikas ieviešanas normatīvo aktu paketes sagatavošanā," tomēr acīmredzami gatavo pamatu visai konservatīvai nostājai.

Lasīt tālāk...
 
Godmanis energoresursu cenu kāpumu uzskata par neapturamu PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 22 January 2008

Image Ministru prezidents Ivars Godmanis otrdien norādīja, ka vispārējas ekonomikas sadārdzināšanās apstākļos nav iespējams apturēt energoresursu cenu kāpumu, lai tādējādi palīdzētu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem - šādu ziņu šodien izplatīja portāls "Delfi".

Godmanis norādīja, ka nepalielinot energoresursu cenas, bankrota priekšā var tikt nostādīts "Latvenergo" un "Rīgas Siltums". Tāpēc ir jāmeklē citi ceļi, kā palīdzēt mazajiem un vidējiem uzņēmējiem.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 69 - 85 no 169
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība