Enerģija
Japānā nolaists ūdenī daļēji ar Saules enerģiju darbināms kuģis PDF Drukāt E-pasts
Friday, 19 December 2008

Japānā piektdien no kuģubūvētavas Kobes pilsētā pirmajā braucienā devās pasaulē pirmais kravas kuģis, kura dzinēju sistēmu daļēji darbina saules enerģija.

200 metru garo 60 213 reģistra tonnu kuģi "Auriga Leader" izstrādāja Japānas lielākā kuģnieciba "Nippon Yusen K.K." un naftas kompānija "Nippon Oil Corp."ar mērķi samazināt degvielas izmaksas un oglekļa emisijas, paziņoja abu firmu amatpersonas.

Lasīt tālāk...
 
Komisija rosina veicināt energoefektivitāti mājsaimniecībās ar zemiem ienākumiem PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 10 December 2008

Eiropas Komisija 3.decembrī pieņēma priekšlikumu, kurš pirmoreiz ļaus visām Eiropas Savienības dalībvalstīm un reģioniem ar Eiropas kohēzijas politikas finansējuma atbalstu ieguldīt energoefektivitātes un atjaunojamās enerģijas pasākumos dzīvojamo ēku celtniecībā.

Šis pasākums ir paredzēts Eiropas ekonomikas atveseļošanas plānā, kuru iesniedza pagājušajā nedēļā, un tas būs vērsts uz mājsaimniecībām ar zemiem ienākumiem. Praksē tas nozīmē to, ka ES varēs līdzfinansēt valstu, reģionālo vai vietējo iestāžu shēmas, lai uzstādītu dubultstiklojumu un saules bateriju paneļus, kā arī lai nodrošinātu sienu izolāciju dzīvojamās ēkās.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: Gāze ziemai sagatavota PDF Drukāt E-pasts
Friday, 10 October 2008

ImageCeturtdien a/s "Latvijas Gāze" (LG) pabeigusi dabasgāzes iesūknēšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē, kurā nu atrodas 2,325 miljardi kubikmetru gāzes, informē portāls "Delfi" atsaucoties uz LG.

Dabasgāzes iesūknēšana krātuvē tika uzsākta 2008. gada 19. aprīlī. Kopš aprīļa tika iesūknēti 1,920 miljardi kubikmetru dabasgāzes un sasniegts kopējais aktīvās jeb regulāri izsūknējamās un iesūknējamās dabasgāzes apjoms 2,325 miljardi kubikmetru. Šāds dabasgāzes apjoms pilnībā apmierinās prognozēto dabasgāzes pieprasījumu no Inčukalna krātuves Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Krievijā apkures sezonas laikā.

Lasīt tālāk...
 
Vatikāns varētu dzīvot uz Saules rēķina PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 02 October 2008

ImageVakar, 30.septembrī Vatikānā uz pāvesta audienču zāles jumta tika uzstādītas elektroenerģijas ržošanai paredzēti saules paneļi, ziņo pasaules mediji.

Inženieri, kas tos uzstādīja apgalvo, ka šīs "saules batarejas"spēs saražot pietiekami daudz elektronerģijas, lai nodrošnātu audienču zāles, kurā ir vietas 6 000 apmeklētājiem un kas tiek izmantota iknedēļas audiencēm pie Romas pāvesta ziemā vai sliktos laika apstākļos, apgaismojumu, apsildi vai kondicionēšanu. Tiek lēsts, ka, ja šī nelielā Saules elektrostacija, kas sastāv no 2 700 paneļiem, darbosies, 2 nedēļu laikā tiks novērsta 200 tonnu CO2 nonākšana atmosfērā, kas ir ekvivalents aptuveni 70 tonnu jeb nedaudz vairāk kā vienas dzelzceļa cisternas ar degvielu sadedzināšanai.

Lasīt tālāk...
 
Nīderlandē lidosta ražos biodegvielu PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 01 October 2008

ImageLelystad lidosta Nīderlandē ir uzsākusi ražas novākšnu 10 ha lielajos rapša laukos, ziņo LIAA Nīderlandes pārstāvniecības izdevums "Nīderlandes vēstis".

Raža tiks pārstrādāta, lai varētu ražot biodegvielu, ko lidosta plāno izmantot savā autoparkā. Paredzams, ka no iegūtās ražas varēs saražot 15 000 litru degvielas un tas būtu pietiekami, lai lidostas autoparku nodrošinātu ar degvielu vienu gadu.

Lelystad lidostai ir aptuveni 15 transporta līdzekļu. Arī turpmāk lidosta plāno audzēt rapsi degvielai. Lidostai ir aptuveni 110 ha zemes, ko varētu apstrādāt rapša audzēšanas vajadzībām.

 
Jaunās atomstacijas sabiedriskā apspriešana Lietuvā izgāžas PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 25 September 2008

ImagePārstāvji no trīs Latvijas vides organizācijām – Latvijas Zaļās kustības, Vides aizsardzības kluba un biedrības „Zaļā alternatīva” šonedēļ piedalījās sabiedriskās apspriešanas sanāksmēs par jaunas atomelektrostacijas Lietuvā ietekmi uz vidi. 23.septembrī sabiedriskās apspriešanas sanāksmes norisinājās Visaginas pilsētā, bet 24.septembrī – Viļņā, taču sanāksmju laikā iedzīvotāju un vides NVO uzdotie jautājumi palika neatbildēti, tādejādi diskreditējot sabiedrisko apspriešanu būtību.

Ietekmes uz vidi novērtējuma sabiedrisko apspriešanu mērķis ir sniegt iespēju sabiedrības pārstāvjiem saņemt izsmeļošu informāciju un atbildēt uz jautājumiem par plānotā projekta ietekmi uz vidi un sociālekonomisko ietekmi. Tomēr vides NVO pārstāvji no Latvijas novēroja, ka sanāksmes laikā Visaginas pilsētā ziņojuma autori nespēja sniegt atbildes vai jēgpilnus paskaidrojumus par tādiem būtiskiem jautājumiem kā izlietotās kodoldegvielas apsaimniekošana vai dažādu reaktoru ietekme uz vidi, jo ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumā šie jautājumi vispār nav apskatīti, kā arī ir daudzas citas nepilnības. Savukārt sabiedriskās apspriešanas sanāksmē Viļņā piedalījās tikai daži iedzīvotāji. Līdzīgas sabiedriskās apspriešanas sanāksmes par jaunas atomstacijas Lietuvā ietekmi uz vidi notiks arī Latvijā – 8.oktobrī Daugavpilī un 9.oktobrī Rīgā.

Lasīt tālāk...
 
Kā ietaupīt auto degvielu ikdienā PDF Drukāt E-pasts
Monday, 18 August 2008

Piedāvājam Jums nelielu amerikāņu veidotu video par to kā ietaupīt degvielu ikdienā.

Visi ieteikumi gan ir itkā labi zināmi, taču tomēr daudzi pamanās tos aizmirst vai neievērot uzskatot par liekiem. Taču tā nav- katrs sīkums summējas un rezultātā varam ietaupīt saujiņu naudas un, kas zin, izglābt kādu polārlāci Ziemeļpolā.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 52 - 68 no 169
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība