Enerģija
Latvijas un Igaunijas premjeri pārrunā enerģētikas un krīzes jautājumus PDF Drukāt E-pasts
Friday, 03 April 2009

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ceturtdien savā pirmajā ārvalstu vizītē tikās ar Igaunijas prezidentu un premjerministru. Tikšanās laikā abu valstu premjeri vienojās par saskaņotas rīcības nepieciešamību, lai pārvarētu ekonomisko krīzi. Tikšanās laikā tika pārspriesti enerģētikas jautājumi.

Vizītes ietvaros V.Dombrovskis tikās ar Igaunijas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu un premjerministru Andrusu Ansipu. Sarunu būtiskākais temats bija ekonomiskā situācija Latvijā un Igaunijā.

Lasīt tālāk...
 
Zviedri joprojām nevar izšķirites atomenerģijas jautājumā PDF Drukāt E-pasts
Monday, 23 March 2009

1980.gadā Zviedrijas valdība nolēma līdz 2010.gadam slēgt visus valsts kodolreaktorus, taču 1997.gadā valsts no šī mērķa atteicās, jo pētījumi parādīja, ka ar alternatīviem avotiem nebūs iespējams saražot pietiekami daudz enerģijas.

Toreizējā sociāldemokrātu valdība noslēdza vienošanos ar pārējām lielajām partijām par reaktoru slēgšanu 30 gadu laikā. Kopš 1999.gada slēgti divi no 12 reaktoriem. Tomēr atlikušie desmit reaktori saražo pusi no valsts patērētās elektrības un šī gada 5.februārī valdošā centriski labējā koalīcija izlēma atcelt iepriekš pieņemto lēmumu par pakāpenisku valsts desmit kodolreaktoru slēgšanu.

Lasīt tālāk...
 
Pārskatīs ogļu elektrostacijas būvniecību PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 17 March 2009

ImageEkonomikas ministrs Atis Kampars laikrakstam "Dienas bizness" ir paudis viedokli, ka ir nepieciešams pārvērtēt ogļu elektrostacijas būvniecību Latvijā, norādot, ka pēc viņa domām, prioritārai būtu jābūt iecerei uzcelt vidēja izmēra koģenerācijas stacijas, ziņo portāls DELFI.lv.

Ministrs laikrakstam atzinis, ka ogļu elektrostacija lielā mērā atrisinātu valsts energoapgādes problēmas, taču radītu arī jaunus sarežģījumus, jo ogles nāktos ievest no ārvalstīm un tas varētu atstāt negatīvu iespaidu uz Latvijas ārējās tirdzniecības bilanci.

Lasīt tālāk...
 
Dabas muzejā demonstrēs filmu par naftas ieguves vides aspektiem PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 04 March 2009

Latijas Zaļā kustība aicina 2009.gada 4.martā, plkst. 17:00, Latvijas Dabas muzeja konferenču zālē (6.stāvā), Rīgā, Kr.Barona ielā 4, noskatīties filmu par naftas ieguvi un gāzes dedzināšanu Nigērijā un piedalīties diskusijā/sarunā ar vides aktīvistu no Nigērijas Osayande Omokaro.

Filma (30 min) stāsta par naftas ieguves ietekmi uz vidi un tuvumā dzīvojošiem cilvēkiem, par naftas ieguves kompāniju atbildību un viņu attieskmi pret vidi. Filma ir ar subtitriem LATVIEŠU valodā, bet diskusijai tiks nodrošināta tulkošana no angļu valodas. Aicināti visi interesenti.

Lasīt tālāk...
 
EM precizē kārtību, kādā izsniegs atļaujas elektroenerģijas ražošanai PDF Drukāt E-pasts
Friday, 27 February 2009

Kopš 2006.gada 29.augusta Ekonomikas ministrija ir izdevusi vairāk nekā 200 atļaujas elektroenerģijas ražošanas iekārtu ieviešanai vai elektroenerģijas ražošanas jaudu palielināšanai. Neskatoties uz izdoto atļauju skaitu, reālu darbību īsteno tikai daži atļauju saņēmēji.

Šobrīd spēkā esošie normatīvie akti (MK 2006.gada 29.augusta noteikumi Nr. 695 „Noteikumi par atļaujām elektroenerģijas ražošanas jaudu palielināšanai vai jaunu ražošanas iekārtu ieviešanai”) nepilnīgi regulē prasības elektroenerģijas ražotājiem, kas vēlas saņemt augstāk minēto atļauju. Tie pieļauj iesniegt iesniegumu par atļaujas saņemšanu elektroenerģijas ražošanas iekārtas ieviešanai vai jaudu palielināšanai, kad elektroenerģijas ražošana ir vēl tikai ļoti vispārīgas ieceres stadijā, tādējādi nelietderīgi tiek tērēts gan iesniedzēja laiks un resursi, gan valsts pārvaldes iestādes resurss.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: Pēc desmit gadiem Igauņiem var būt sava atomelektrostacija PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 19 February 2009

Ne vēlāk kā pēc desmit gadiem Igaunija var iegūt savā īpašumā ASV izstrādāto mazu atomelektrostaciju, vēsta DLEFI.lv atsaucoties uz delfi.ee un Igaunijas enerģētikas uzņēmumu "Eesti Energia", kas pievienojies pilnīgi jauna ceturtās paaudzes maza kodolreaktora IRIS (International Reactor Innovative and Secure) izstrādes procesam ASV.

Pēc "Eesti Energia" valdes locekļa Jurgena Ligi vārdiem, Igaunijā sava atomelektrostacija ar diviem IRIS tipa kodolreaktoriem būs jau 2019.gadā.

Lasīt tālāk...
 
Akcijas ietvaros aicina uz stundu izslēgt visu apgaismojumu PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 17 February 2009

ImageRīgas domes Vides komiteja otrdien atbalstīja Rīgas dalību Pasaules dabas fonda rīkotajā akcijā "Zemes stunda 2009", tādējādi kļūstot par vienu no Zemes stundas norises pilsētām un pievienojot savu vārdu sarakstam, kur jau šobrīd atrodas tādas pilsētas kā Londona, Roma, Brisele, Kopenhāgena un citas.

28. martā plkst. 20.30 pilsētas visapkārt pasaulei izslēgs apgaismojumu uz vienu stundu - Zemes stundu, lai simboliski pievērstu uzmanību klimata pārmaiņām.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 35 - 51 no 169
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība