Enerģija
Astoņu gadu laikā par trešdaļu audzis elektrības patēriņš PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 11 March 2010

ImageAstoņu gadu laikā – no 2000. līdz 2008.gadam – Latvijas elektroenerģijas patēriņš pieaudzis par 31,6%, informē portāls DELFI.lv atsaucoties uz Ekonomikas ministrijas sagatavoto pārskatu par Latvijas enerģētiku. Savukārt nodrošinājums ar valstī saražoto elektroenerģiju samazinājies par 2,2%.

2000.gadā Latvijā gadā patērētas 5922 gigavatstundas elektroenerģijas, un pašnodrošinājums ar elektroenerģijas resursiem bija 69,8% no patēriņa. 2008.gadā Latvijā gadā jau patērēja 7794 gigavatstundas, bet pašnodrošinājums bija 67,7% no patēriņa.

Lasīt tālāk...
 
Vides ministrija informē par sasniegumiem energoefektivitātes paaugstināšanai PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 25 February 2010

23. februārī MK sēdē akceptēja Vides ministrijas sagatavoto informatīvā ziņojuma projektu par Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta ietvaros finansētajiem energoefektivitātes projektiem, īstenošanas progresu līdz 2009.gada beigām un prognozi par finansējuma apguvi 2010.gadā.

Lasīt tālāk...
 
EM dod piekrišanu TEC-2 rekonstrukcijas 2.kārtas īstenošanai PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 24 February 2010

Ekonomikas ministrija kā akciju sabiedrības „Latvenergo” valsts kapitāla daļu turētāja, 23.februārī ir piekritusi „Latvenergo” valdes priekšlikumam slēgt līgumus TEC-2 rekonstrukcijas 2.kārtas projekta īstenošanai.

Rekonstrukcijas projekta īstenošana apstiprināta, jo pēdējo nedēļu laikā  sarunās starp ministrijas, „Latvenergo” vadības un projekta īstenotāju pārstāvjiem izdevies panākt būtisku projekta izmaksu samazinājumu – par aptuveni 20 miljoniem eiro.

Lasīt tālāk...
 
Domā noteikt biopiejaukumu arī ziemas dīzelim PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 24 February 2010

Saeimas Enerģētikas apakškomisijas deputāti otrdien, vērtējot līdzšinējo biodegvielas izmantošanas praksi, aicināja Ministru kabinetu noteikt, ka 5% biodegvielas piejaukums ir obligāts arī ziemas dīzeļdegvielai, ziņo Saeimas Preses dienests.

Izpētes rezultāti liecina, ka, pie ziemas jeb arktiskās dīzeļdegvielas piejaucot piecus procentus biodegvielas, tās īpašības būtiski nemainās," norādīja apakškomisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (TP). Tāpēc komisija sūtīs vēstuli valdībai, aicinot grozīt Ministru kabineta noteikumus un noteikt, ka arī nulles un pirmās klases arktiskajai degvielai obligāti jāpiejauc biodegviela.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: ASV būvēs jaunas atomelektrostacijas PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 17 February 2010

ASV prezidents Baraks Obama otrdien paziņojis par valdības garantiju sniegšanu kredītiem astoņu miljardu dolāru (4,14 miljardu latu) apmērā divu atomelektrostaciju (AES) celtniecība, kas būs pirmie šādi projekti pēdējo 30 gadu laikā, vēsta portāls "Delfi" atsaucoties uz BBC.

Amerikāņu kompānija "Southern Company" Džordžijas štatā grasās uzbūvēt divas AES.

Pēc Obamas vārdiem, "drošas un tīras" atomelektrostacijas nepieciešamas Amerikai, lai apmierinātu pieaugošo elektroenerģijas patēriņu.

Lasīt tālāk...
 
Rīgā sāk izmēģināt ar dabasgāzi darbināmu satuksmes autobusu PDF Drukāt E-pasts
Monday, 08 February 2010

ImagePašvaldības SIA "Rīgas satiksme" šonedēļ sākusi izmēģināt ar dabasgāzi darbināmu autobusu.

13.autobusu maršrutā no Babītes stacijas līdz Rencēnu ielas rajonam testēšanas nolūkā norīkots "Mercedes-Benz Citaro CNG" autobuss, informē portāls "Delfi" atsaucoties uz uzņēmumu "Rīgas satiksme".

"Mercedes-Benz Citaro CNG" autobuss tiek darbināts ar dabasgāzi- metānu, tam ir zemā grīda. Autobusā nodrošināta elektroniskā norēķināšanās iespēja.

Lasīt tālāk...
 
Ar zaļo enerģiju Latvijā var iziet tāpat kā ar nekustamo īpašumu PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 04 February 2010

ImageBaltijas valstīs jau parādās zaļās enerģijas projektu "pārkaršanas" pazīmes, atzinuši Baltijas Infrastruktūras un jaunās enerģijas investīciju oruma dalībnieki, raksta portāls "Delfi" atsaucoties uz laikrakstu "Dienas Bizness" (DB).

Uz šo problēmu īpaši norādījis "Swedbank" pārstāvis Lietuvā Tomass Andrejausks,piebilstot, ka bankas uz zaļās enerģijas projektu finansēšanu pamazām sāk skatīties piesardzīgi. "Ir bīstami pārāk daudz investēt atjaunojamos energoresursos, nesabalansējot šos projektus ar kopējo enerģētikas stratēģiju, jo tad ātri vien var izveidoties tāds pats burbulis kā ar nekustamo īpašumu," norādījis Andrejausks.

Uz to, ka Latvijā Ekonomikas ministrija, piemēram, vēja enerģijai jau tagad izsniegusi daudz vairāk licences, nekā Latvijas elektrotīkli vispār spēj absorbēt, norādīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes loceklis Ivars Zariņš.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 18 - 34 no 169
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība