Enerģija
Tiek uzskākts apjomīgs energoefektivitātes veicināšanas projekts PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 07 January 2007

Energoefektivitātes balva Latvijas Piesārņojuma profilakses centrs uzsāk Eiropas Komisijas Transporta un enerģētikas ģenerāldirektorāta programmas "Intelligent Energy Europe" ietvaros līdzfinansēta projekta "Energy Trophy +" realizāciju.

Projekta, kurā kopumā piedalās 19 partnerorganizācijas no 18 Eiropas valstīm, mērķis ir ar energoefektivitātes pasākumu konkursa palīdzību veicināt efektīvu visu veidu enerģijas izmantošanu rūpniecībā.

Lasīt tālāk...
 
Holandē izmēģina interesantu "zaļo" produktu popularizēšanas pieeju PDF Drukāt E-pasts
Friday, 05 January 2007

Pēc triju veiksmīgu izmēģinājumu veikšanas, Nīderlandes Vides ministrija varētu piedāvāt finansiālu palīdzību visām valsts mājsaimniecībām energoefektīvu produktu un pakalpojumu iegādē.

Tekselas salā Vaddenzee provincē turpat 11 000 patērētāju saņēma 35 eiro vērtus kuponus, ko varēja izmantot kā atlaidi maksai par noteiktiem produktiem vai pakalpojumiem. Aptuveni 85% no tiem tika izmantoti, kas krietni pārsniedza vides ministrijas cerēto kuponu izmantošanas proporciju.

Citos divos izmēģinājumos atsevišķām ģimenēm tika piedāvāta iespēja pasūtīt noteiktus enerģiju taupošus produktus līdz pat 100 eiro vērtībā. Šo iespēju izmantoja 15 000 jeb 70% no ģimenēm, kam tā tika piedāvāta. Arī šis rādītājs pārsniedza ministrijas cerēto.

Lasīt tālāk...
 
Stājas spēkā jaunie elektroenerģijas tarifi PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 02 January 2007

ImageSākot ar 1.janvāri Latvijas iedzīvotājiem par elektroenerģiju ir jāmaksā vairāk.

Novembra beigās Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome atbalstīja AS "Latvenergo" jauno elektroenerģijas tarifu gala projektu, kas paredz elektrības cenu pieaugumu par vidēji 18%.

Pēc SPRK informācijas, nedaudz vairāk kā 80% iedzīvotāju vidējais mēneša rēķins par elektroenerģiju nepārsniedz astoņus latus un viņu vidējā mēneša rēķina pieaugums nepārsniegs 51 santīmu.

Lasīt tālāk...
 
Hansabanka: Baltijas valstīm jādomā par energoresursu efektīvāku izmantošanu un drošību PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 19 December 2006

Enerģija Pēdējo gadu laikā energoresursu cenas Baltijas valstīs ir būtiski augušas, tām pakāpeniski tuvinoties pasaules cenu līmenim. Lai mazinātu cenu pieauguma riskus un to radīto ietekmi uz Baltijas valstu ekonomikām, valdībām nopietni jāapsver vairāki soļi, kas ietver gan energoresursu piegādātāju loka paplašināšanu, gan izmantojamo energoresursu veidu diversifikāciju. Tāpat jāveicina energoresursu efektīvāka izmantošana, mazinot to zudumus, secināts Hansabankas Energoresursu tirgus pārskatā.

Pašlaik par galveno enerģētikas nozares risku ir uzskatāma atkarība no Krievijas, kas ir galvenais (dabasgāzes gadījumā arī vienīgais) energoresursu piegādātājs Baltijas valstīm. Tādēļ Baltijas valstīm ir ļoti nopietni jādomā par energoresursu piegādes diversifikāciju, lai mazinātu atkarību no monopolista, kas var  lielā mērā vienpusēji ietekmēt Baltijas valstu ekonomiku attīstību.

Lasīt tālāk...
 
Corporate Europe Observatory: Kodolenerģijas kampiens PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 13 December 2006

RadiācijaCorporate Europe Observatory (CEO) šodien izplatīja ziņojumu, kas ataino atsevišķu par atomenerģijas plašāku izmantošanu lobējošu grupu darbību Eiropas Parlamentā.

Šīs ieinteresētās grupas, kas apvienojušās kustībā FORATOM vēlas panākt, lai  Eiropas dalībvalstīm saistošie enerģijas no atjaunojamajiem energoresursiem ģenerēšanas mēŗki tiktu aizstāti ar enerģijas no t.s. "zemu oglekļa tehnoloģiju" ģenerēšanas mēŗkiem.

Lasīt tālāk...
 
NVO kritizē jaunas AES būvniecības Lietuvā tehniski ekonomisko pamatojumu PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 13 December 2006

Atoma ēnaLietuvas enerģijas kompānijas “Lietuvos Energija” š.g. 25.oktobrī izplatīja informāciju presei, apgalvojot, ka jaunas atomelektrostacijas izveide Ignalinā būtu izmaksu ziņā efektīva. Tāds ir secinājums, kas izriet no pētījuma par jaunas kodolspēkstacijas celtniecību, ko izstrādāja „Lietuvos Energija” sadarbībā ar „Latvenergo” un „Eesti Energia”.

Lai gan pētījums nav publiskots, tomēr kompānijas ir publiskojušas pētījuma secinājumus “Kopsavilkums par jaunas kodolspēkstacijas celtniecību Lietuvā iespējamības izpēti” Nevalstiskās organizācijas, savukārt, ir pamanījušas virkni nepilnību un vēlas, lai tiktu publiskota pētījuma pilna versija.

Lasīt tālāk...
 
Sasniegts jauns saules bateriju efektivitātes rekords PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 12 December 2006

Saules baterijas Pagājušajā ceturtdienā ASV Enerģētikas departaments paziņoja, ka uzņēmumā "Spectrolab" ir izveidota jauna veida Saules baterija, kas ļauj pārvērst elektroenerģijā vairāk kā 40% no saņemtās Saules gaismas.

Jaunās Saules baterijas augstā efektivitāte ir sasniegta pateicoties to daudzslāņainai struktūrai.

Zinātnieki šai 40 procentu barjerai tuvojās divas desmitgades. Pagājuša gadsimta astoņdesmitajos gados līdzīgas uzbūves bateriju efektivitāte bija tikai 16 procenti. 30 procentu slieksnis tika pārkāpts 1994.gadā.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 154 - 169 no 169
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība