Enerģija
Krievija risina gāzes tranzīta caur Baltkrieviju problēmu atrodot Lukašenko pēcteci PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 06 February 2007

Putins un Lukašenko Nesen Krievijā(!) esot pieņēmts galīgais lēmums par tālāko Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko likteni, ziņo vortāls Newsru.com atsaucoties uz avīzi "Versija", un Krievijā esot atrasts Maskavai lojāls Lukašenko aizstājējs.

Kā viens no iemesliem aktīvai Krievijas rīcībai, kas var beigties ar tās kaimiņvalsts galvas maiņu, ir Baltkrievijas nepiekāpība Krievijas spiedienam iegūt kontroli pār naftas un gāzes tranzīta maģistrālēm. Baltkrievija ir vienīgais ceļš caur kuru Krievija pašlaik piegādā gāzi, kā arī ievērojamu daļu naftas, Eiropas Savienībai. "Gadījumā, ja Minska izdomās slēgt cauruli, Maskavai tas var nozīmēt ievērojamus finansiālus zaudējumus," raksta vortāls.

Lasīt tālāk...
 
Vides NVO aicina valdību atbalstīt EK priekšlikumus energoefektivitātes jomā PDF Drukāt E-pasts
Monday, 05 February 2007

Image Šodien, 5.februārī ES Enerģētikas komisārs A.Piebalgs Saeimas Sarkanajā zālē prezentēja Eiropas Komisijas (EK) piedāvājumu enerģētisko un klimata problēmu risināšanai, uzsverot nepieciešamību sabalansēt ekonomisko attīstību ar klimata un vides apsvērumiem.

Vides aizsardzbas organizcijas "Latvijas Zaļā kustība" un "Zaļā brīvība" šodien nosūtīja vēstuli LR Ekonomikas ministram J.Strodam, aicinot Latviju atbalstīt EK iniciatīvu veicināt ilgtspējīgu enerģijas stratēģiju, kas palīdzētu mazināt klimata pārmaiņas un paaugstināt enerģētisko neatkarību, kā arī veicināt tīru risinājumu pilnīgu izmantošanu. 2007.gada 15.februārī par priekšlikumiem ES enerģijas nākotnei lems ES Enerģētikas padome, bet pavasarī par to būs jālemj Eiopadomei.

Lasīt tālāk...
 
Piebalgs tiekas ar Saeimas komisiju pārstāvjiem PDF Drukāt E-pasts
Monday, 05 February 2007

Andris PiebalgsŠorīt Eiropas Enerģētikas komisārs Andris Piebalgs uzrunāja Saeimas deputātus izklāstot un pamatojot Eiropas Komisijas skatījumu uz energoapgādes drošības jautājumiem.

"Enerģijas efektivitāte ir galvenā atbilde gan uz izaicinājumiem klimata jomā, gan uz piegādes drošības jautājumiem," sacīja A.Piebalgs uzsverot energoefektivitātes nozīmi šo jautājumu risināšanas kontekstā.

Lasīt tālāk...
 
Nīderlandes vēstis: "Gasunie" flirtē ar "Gazprom" PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 04 February 2007

"Gasunie" ofiss Nīderlandes gāzes uzņēmums "Gasunie" ir izraisījis apmulsumu Nīderlandē dēļ savām attiecībām ar Krievijas gāzes gigantu "Gazprom", atsaucoties uz ziņi aģentūru "Reuters" ziņo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrtas elektroniskais izdevums "Nīderlandes vēstis".

Kā ziņu aģentūrai "Reuters" pirms kāda laika esot pastāstījis Nīderlandes uzņēmuma pārstāvji, uzņēmums apsverot iespēju pārdot uzņēmuma daļas krieviem. Šobrīd uzņēmums "Gasunie" no sava teiktā atsakās.

Lasīt tālāk...
 
Ekonomikas un vides ministrijām šķiet, ka Eiropa pārāk saudzē vidi PDF Drukāt E-pasts
Friday, 02 February 2007

Eiropas Komisijas jaunie priekšlikumi enerģētikas jomā neatbilstot Latvijas interesēm, jo pārāk liela uzmanība pievērsta vides aizsardzībai, tā piektdien Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē norādīja uzaicinātie Ekonomikas un Vides ministriju pārstāvji.

Saeimas ES Informācijas centrs atgādināja, ka 10.janvārī Eiropas Komisija nāca klajā ar dokumentu paketi, kurā ierosināts visaptverošs pasākumu kopums jaunas ES enerģētikas politikas ieviešanai. Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Emīls Jakrins komisijas deputātiem norādīja, ka vienotās ES enerģētikas politikas mērķos ietilpst klimata pārmaiņu apkarošana, ES energoapgādes drošības un konkurētspējas veicināšana.

Lasīt tālāk...
 
Irkutskas apgabalā uzieta, iespējams, otra lielākā Krievijas gāzes atradne PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 31 January 2007

Gāze Tirgū mazpazīstama kompānija "Petromir" Irkutskas apgabalā atradusi dabazgāzes atradni, kas pēc dabasgāzes krājumiem varētu būt salīdzināma ar Koviktinskas atradni, kas tiek uzskatīta par lielāko Krievijā, ziņo Krievijas ziņu vortāls Newsru.com atsaucoties uz avīzi "Vedomostji".

Saskaņā ar nocērtējumu (t.s. aprēķinātie bet nepierādītie, jeb C2 kategorijas) krājumi atradnē varētu sasniegt 1,22 triljonus kubikmetru gāzes.

Lasīt tālāk...
 
400 tūkstoši Krievijas iedzīvotāju šorīt palikuši bez elektrības PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 31 January 2007

Soči trešdienas rītā Krievijas Melnās jūras piekrastē aptuveni 400 000 iedzīvotāju šo rītu sagaidīja tumsā, ziņo Krievijas ziņu vortāls Newsru.com.

Pulksten 5:35 pārtrūka elektrības piegāde Sočos un šīs pilsētas apkimē, kam par iemeslu bija Soču termoelektrocentrāles (TEC) atslēgšanās. Visi pilsētas svarīgie objekti izmanto rezerves strāvas avotus. 

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 137 - 153 no 169
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība