Enerģija
Mālupes iedzīvotājiem sakārtota siltumapgāde PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 04 April 2007

Kāds katlsLai gan apkures sezona jau tuvojas noslēgumam, marta beigās Mālupes pagastā oficiāli noslēgusies katlumājas rekonstrukcija, kuras ietvaros veco apkures katlu vietā uzstādīts jauns apkures katls, kā arī cikloni dūmgāzu attīrīšanai. Projekta mērķis bija nodrošināt efektīvu siltuma ražošanu un samazināt apkārtējās vides piesārņojumu.

Projekta īstenošanas rezultātā pieaudzis apkures katlu lietderības koeficients un samazinājies cieto daļiņu un bīstamo CO izmešu daudzums atmosfērā. Praktisks ieguvums ir, ka ar to pašu kurināmā daudzumu tiks iegūts lielāks siltumenerģijas apjoms. Protams, vērtība ir arī tīrāka vide. Ekonomiskos ieguvumus gan labāk varēs vērtēt nākamajā apkures sezonā, bet patīkami, ka pagastā par vienu sakārtotu objektu vairāk.

Lasīt tālāk...
 
Latvija informē Lietuvu par nostāju lietotās kodoldegvielas glabātavas izveides jautājumā PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 01 April 2007

Image Š.g., 30.martā, Vides ministrs Raimonds Vējonis ir nosūtījis Lietuvas Vides ministrijai vēstuli, kurā sniegts Latvijas viedoklis par lietotās kodoldegvielas glabātavas izveides projektu Lietuvā.

Viens no projektiem, kas Lietuvai jārealizē, lai nodrošinātu Ignalinas atomelektrostacijas (AES) likvidēšanu un kuram ir nepieciešams ietekmes uz vidi novērtējums, ir lietotās kodoldegvielas glabātava. To plānots būvēt Ignalinas AES teritorijā un 50 gadus uzglabāt šīs AES darbības laikā radušos lietoto kodoldegvielu.

Lasīt tālāk...
 
Krievi cels biodegvielas ražotnes PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 21 March 2007

ImageTuvākajā nākotnē Krievijā plāno atvērt rūpnīcas, kur ražos biodegvielu, ziņo vortāls Eiropa.lv.

Vienas šādas rūpnīcas celtniecība jau ir uzsākta Omskā, bet otra visdrīzāk tiks uzcelta Krievijas rietumos.

Krievijas Federācijas lauksamniecības ministrs Aleksejs Gordejevs uzskata, ka biodegvielas ražošana ir ekonomiski izdevīga, jo tās potenciālais noieta tirgus ir Eiropas Savienība, kur 2010. gadā biodegvielas patēriņam ir jāveido 5,75 % no kopējā patērētā degvielas apjoma.

Pašlaik notiek pārrunas par izejvielas (rapša un graudu) piegādāšanu ES biodegvielas ražošanai, jo Eiropā trūkst sējas lauku.

 
Japānas kodolreaktorā 15 minūtes ilgusi nekontrolēta kodolreakcija PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 15 March 2007

Šikas AESJapānas varas iestādes ārkārtas pārbaudes veikšanai nolēmušas apturēt Šikas atomelektrostacijas, kas atrodas Išikavas prefektūrā, reaktoru, ziņo portāls Newsru.com.

Nesen atklājies, ka Šikas AES vadība bija kopš 1999.gada slēpusi incidentu, kura rezultātā reaktorā ceturtdaļstundu notika nekontrolēta ķēdes reakcija.

Japānas varas iestādes neizslēdz iespējamību ierosināt krimināllietu par šī ārkārtīgi nopietnā incidenta, kas varēja novest pie katastrofas, slēpšanu.

Lasīt tālāk...
 
Eiropas NVO vāc parakstus pret AES celtniecību Bulgārijā PDF Drukāt E-pasts
Monday, 12 March 2007

Image Virkne nevalstisko organizāciju Eiropā ir uzsākušas kampaņu par parakstu vākšanu zem vēstules ES Enerģētikas komisāram Andrim Piebalgam un ES Vides komisāram Stavrosam Dimas ar lūgumu apturēt atomelektrostacijas būvniecību Belenē, Bulgārijā.

Protesti pret šo AES projektu, kura izpildi Bulgārijas valdība ir piešķirusi krievijas firmai "Atomstrojeksport" sadarbībā ar Vācijas un Francijas kopuzņēumu "Areva", tiek pamatoti ar reaktora atrašanos seismiski aktīvā rajonā, nepārliecinošas drošības dizainu, kā arī ar to, ka šādas atomelektrostacijas būvniecība neveicinātu ilgtspējīgu energoresirsu izmantošanu valstī un reģionā.

Lasīt tālāk...
 
Latvijas Enerģētikas speciālisti viesojušies ASV PDF Drukāt E-pasts
Monday, 12 March 2007

No šī gada 5.-12.martam vizītē ASV atradās Latvijas Enerģētikas speciālistu delegācija. Šādu informāciju četras dienas pēc vizītes sākuma- piektdien, 9.martā izplatīja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Vizītes mērķis esot bijis iepazīties ar ASV enerģētikas politikas pēdējām aktualitātēm, pieredzi alternatīvo enerģijas avotu izmantošanā un “tīras” ogļu tehnoloģijas attīstību.

Lasīt tālāk...
 
ES 'zaļā samita' lēmumi PDF Drukāt E-pasts
Friday, 09 March 2007

Image Noslēdzoties Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļai Eiropas valstu līderi ir vienojušies par virkni mērķu enerģētikas politikas un klimata izmaiņu ierobežošanas jomā, kas uzskaitīti zemāk:

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 120 - 136 no 169
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība