Enerģija
Piedāvā aizejot izslēgt māju PDF Drukāt E-pasts
Saturday, 07 July 2007

House-Off Britu dizaineris Džeks Godfrijs Vuds ir izstrādājis konceptuālu ideju elektrības slēdzim, kas nosaukts par "House-off Switch".

Idejas būtība reducējas uz to, ka mājā ir izvietots viens elektrības slēdzis, ar kura palīdzību ir iespējams atslēgt visus nebūtiskos elektrības patērētājus, piemēram visu audio, video vai dator tehniku kas parasti tiek atstāta gaidīšanas režīmā, apgaismojumu utt.

Lasīt tālāk...
 
Zaļie: jaunas AES izveide Baltijā nav pamatota ne ekonomiski, ne ekoloģiski PDF Drukāt E-pasts
Saturday, 07 July 2007

ImageGrupa vides NVO - Latvijas Zaļā kustība, "Zaļa brīvība" (Latvija), biedrība „Atgaja” (Lietuva), Igaunijas Zemes draugi, Polijas "Greenpeace" un CEE Bankwatch Network piektdien, 5.jūlijā izplatīja paziņojumu, kurā Baltijas valstis un Polija tiek aicinātas beigt koncentrēties uz atomenerģiju un pievērsties reāliem enerģētikas politikas jautājumiem.

Vides NVO ir iepriecinātas par to, ka sadarbības memorands starp Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas premjeriem par jaunas 7 miljardus EUR vērtas Baltijas AES izveidi Ignalinā, kura parakstīšana bija paredzēta Viļņā, parakstīts netika.

Lasīt tālāk...
 
Vides ministrs aicina domāt par energoefektivitāti realizējot jaunos kultūras objektus PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 05 July 2007

Image Vides ministrs Raimonds Vējonis nosūtījis vēstuli Kultūras ministrei Helēnai Demakovai, ar lūgumu informēt Vides ministriju par energoefektivitāti veicinošiem pasākumiem, plānojot un projektējot tādus kultūras objektus kā Latvijas Nacionālā bibliotēku, akustisko koncertzāli un Laikmetīgās mākslas muzeju.

Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002.gada 16.decembra direktīvu 2002/91/EK par ēku energoefektivitāti, kas nosaka energoresursu efektīvu izmantošanu, kas savukārt samazina siltumnīcefekta gāzu emisijas un klimata pārmaiņas, katrai dalībvalstij ir jārūpējas par enerģijas patēriņa samazināšanu ēkās.

Lasīt tālāk...
 
Ekonomikas ministrija piedāvā energoefektivitātes rīcības plānu PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 28 June 2007

ImageŠodien, 28.jūnijā šodien Valsts sekretāru sapulcē tika izsludināts Latvijas pirmais energoefektivitātes rīcības plāns 2008.-2010.gadam. Šo dokumentu ir sagatavojusi Ekonomikas ministrija.

"Latvijas pirmais energoefektivitātes rīcības plāns ir izstrādāts, ņemot vērā prasības, kas noteiktas Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvā 2006/32/EK (2006.gada 5.aprīlis), par enerģijas galapatēriņa efektivitāti un energoefektivitātes pakalpojumiem un ar ko atceļ Padomes Direktīvu 93/76/EEK," teiks plānam pievienotajā paskaidrojuma rakstā.

Lasīt tālāk...
 
MK apstiprina Ēku energoefektivitātes likumprojektu PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 28 June 2007

Image26.jūnijā Ministru kabineta sēdē apstiprināts Ekonomikas ministrijas sagatavotais likumprojekts "Ēku energoefektivitātes likums", kasparedz Latvijā ieviest energosertifikāciju esošajām ēkām un jaunbūvēm.

Likumprojekts paredz veicināt taupīgu enerģijas lietošanu ēkās un samazināt oglekļa dioksīda emisiju. Ieviešot likumprojektu, sabiedrība tiks nodrošināta ar informāciju par ēku energoefektivitāti un ieteicamajiem energoresursu taupības pasākumiem. Ēkas īpašnieks tiks nodrošināts ar informāciju par ēkas energoefektivitāti un enerģijas patēriņu ēkas ekspluatācijas laikā.

Lasīt tālāk...
 
Latvijas Zaļā kustība aicina uz diskusiju 'Ilgtspējīgas enerģētikas vīzija Latvijai' PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 28 June 2007

ImageSakarā ar to, ka Latvijā ir izstrādāta ilgtspējīgas enerģētikas vīzija, paredzot pilnīgu pāreju uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu līdz 2050. gadam, biedrība Latvijas Zaļā kustība aicina ikvienu interesentu piedalīties seminārā un diskusijā „Ilgtspējīgas enerģētikas vīzija Latvijai”.

Pasākums notiks 2007.gada 29.jūnijā, plkst. 13:00 Eiropas Parlamenta informācijas biroja konferenču zālē, Aspazijas bulvāris 28 - 3. stāvā, Rīgā.

Vīzija ir ilgtermiņa stratēģija Latvijai 50 gadu ilgam periodam, kas ņemot vērā pieejamos un potenciāli izmantojamos energoresursus Latvijā paredz pakāpenisku, bet pilnīgu pāreju no fosilo energoresursu izmantošanas uz atjaunojamiem energoresursiem, kā arī enerģētisko resursu importa pārtraukšanu.

Lasīt tālāk...
 
Notiks diskusija par ogļu termoelektrostaciju un enerģētikas politiku PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 26 June 2007

Nākamnedēļ, 5.jūlijā Vides ministrijā tiek organizēta diskusija par iespējamo ogļu termoelektrostacijas celtniecību Ventspilī un Latvijas enerģētikas politiku.

Paredzēts, ka diskusijā piedalīsies nozaru ministriju speciālisti, "Latvenergo" pārstāvji un nevalstisko vides organizāciju pārstāvji. Diskusija notiks Vides ministrijā, Rīgā, Peldu ielā 25, 101.telpā no plkst. 14.00 līdz 16.00.

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 103 - 119 no 169
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība