Enerģija
Kūdras eksperti tiekas seminārā par tās izmantošanu siltumražošanā PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 24 February 2015

Tehniski un tehnoloģiski lielā daļā Latvijas siltumražošanas uzņēmumu kūdru kā kurināmo var izmantot jau šodien - tā secināja AS „Komforts” valdes loceklis Ivars Liepiņš seminārā “Kūdras izmantošanas siltumražošanā tehniskie un finansiālie apsvērumi”, kas notika pagājušajā nedēļā, 13.februārī.

I.Liepiņš piebilst, ka Lietuvā un Igaunijā visos izsludinātajos kurtuvju iepirkumos neatkarīgi no tā, vai finansējums ir no ES struktūrfondiem vai citiem finanšu avotiem, kūdra vienmēr tiek minēta kā otrs kurināmais. Tas nozīmē, ka, uzstādot jaunas kurtuves, tās jau ir pielāgotas kurināšanai ar kūdru, uz kuru var pāriet jebkurā brīdī, neveicot papildus pielāgošanu un iztiekot bez papildus izdevumiem. I.Liepiņš saskata perspektīvu gabalkūdrai, bet ne granulām un ne briketēm.

Lasīt tālāk...
 
NRA: Trūkst finansējuma energoefektivitātes uzlabošanai valsts iestāžu ēkās PDF Drukāt E-pasts
Monday, 25 November 2013

ImageVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) skaidro, ka laikā no 2012.gada novembra līdz šā gada 2.oktobrim no emisiju kvotu izsolēm Latvija ir ieguvusi 7 079 390 latus, lai gan sākotnēji bija paredzēts, ka šī summa būs krietni lielāka - ap 20-40 miljoniem latu. Iegūtā finansējuma būtisks samazinājums ir saistīts ar to, ka krasi samazinājās emisijas kvotu cena - tā bija trīs reizes mazāka nekā minimālā agrāk prognozētā cena. Lai gan Eiropas Parlaments 3.jūlijā, atkārtoti balsojot par emisijas kvotu pārpalikuma apjoma samazināšanu, atbalstīja 900 miljonu EUA izsolīšanas atlikšanu uz Eiropas Savienības emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas 3.perioda (2013.-2020.gads) vēlākajiem gadiem, tas pagaidām būtiski nav palielinājis cenu, un palielinājums šogad vairs netiek arī prognozēts.

Lasīt tālāk...
 
Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts elektromobilitātes attīstības plāns PDF Drukāt E-pasts
Friday, 22 November 2013

7.novembrī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Elektromobilitātes attīstības plāna 2014.-2016.gadam projekts.

Saskaņā ar Satiksmes ministrijas sniegto informāciju Elektromobilitātes attīstības plāna mērķis ir mazināt transporta sistēmas atkarību no naftas, nepasliktinot tās efektivitāti un neapdraudot mobilitāti.

Lasīt tālāk...
 
Skotija dod zaļo gaismu Eiropas lielākajam plūdmaiņu elektrostacijas projektam PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 17 September 2013

Skotijas valdība pirmdien devusi piekrišanu tam, lai sāktu darbu pie lielākā paisuma bēguma enerģijas projekta Eiropā- Pentlandfirsā, šaurumā, kas atdala Orknejas salu no kontinentālās Skotijas.

MeyGen Limited, investīciju bankas Morgan Stanley, iekārtu ražotāja International Power un plūdmaiņu tehnoloģiju uzņēmuma Atlantis Resources Corporation kopuzņēmums, plāno uzstādīt paisuma masīvu ar kopējo jaudu 86 MW. Projekts tiks realizēts pa piesmiem sākot ar 9 MW demonstrējumu projektu.

Lasīt tālāk...
 
Noslēgti visi līgumi - Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā 1.kārtā PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 12 October 2011

Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk KPFI) finansēto projektu atklātā konkursa "Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā" 1.kārtas projektu konkurss noslēdzās šā gada 24.martā. Šobrīd ir pabeigta pēdējo līgumu par projekta īstenošanu slēgšana. Kopumā ir noslēgti 1145 līgumi ar kopējo KPFI finansējuma summu 4 157 453.11 LVL starp projektu iesniedzējiem, SIA "Vides investīciju fonds" un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Lasīt tālāk...
 
Sīks negadījums notiek arī AES Kanādā PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 17 March 2011

Kamēr Japānā notiek cīņa par situācijas normalizēšanu 6.kategojujas negadījumā, Kanādā no Ontario ezera tuvumā esošās kodolelektrostacijas "Pickering Nuclear Station" arī noplūduši 75 tūkstoši litru ūdens, kas nokļuvuši ezerā, ziņo ārzemju mediji. Noplūdes iemesls likvidēts uzreiz pēc noplūdes atklāšanas.

Amatpersonas ziņo, ka šis incidents rada tikai niecīgu ietekmi uz vidi noplūdes vietas tuvumā un neizraisīs ietekmi uz cilvēku veselību.

 
IAEA par situāciju Fukušimas AES (17.marta 3:15) PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 17 March 2011

Starptautiskās atomenerģijas aģentūra (International Atomic Energy Agency, IAEA) publicējusi kopsavilkumu par cietušajiem un radioaktīvo piesārņojumu.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 1 - 17 no 169
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība