Atmosfēra un klimats
Komisija rosina iekļaut ES emisiju kvotu tirdzniecības shēmā gaisa transportu PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 02 January 2007

Image Eiropas Komisija decembra nogalē apstiprināja stingru apņemšanos cīnīties pret klimata pārmaiņām, ierosinot tiesību aktos iekļaut civilās aviācijas radītās siltumnīcefekta gāzu emisijas ES emisiju kvotu tirdzniecības shēmā. Eiropas Savienībā emisijas no starptautiskā gaisa transporta pieaug daudz straujāk nekā no jebkuras citas nozares.

Šis pieaugums draud sagraut ES panākumus vispārējā siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanā. Ar civilās aviācijas iekļaušanu ES emisiju kvotu tirdzniecības shēmā nozarei tiek nodrošināts rentabls emisiju kontroles veids un īstenota pieeja, ko atbalsta Starptautiskā civilās aviācijas organizācija (SCAO). Ierosinātā direktīva attieksies uz emisijām, ko no 2011.gada radījuši lidojumi Eiropas Savienībā un no 2012.gada visi lidojumi uz ES lidostām un lidojumi no tām.

Lasīt tālāk...
 
Sniega trūkums apdraud zaķus PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 17 December 2006

Balts zaķis Cilvēka radītās klimata izmaiņas, kas kļūst arvien pamanāmākas uz mūsu planētas, izpaužas veidā, kas līdz šim bija palicis neievērots cilvēkiem, kas maz saskaras ar dzīvo dabu ārpus pilsētas.

Sniega trūkums Eirāzijas Ziemeļaustrumu daļā un jo īpaši Somijā un Krievijas Eiropas daļā, kur parasti decembra mēnesī jau ir uzsnidizs sniegs, radījis grūtības zaķiem, kas šajā gadalaikā jau metuši spalvu un nomainījuši kažoka krāsu uz baltu.

Baltie zaķi, ko sniegotā mežā pamanīt ir ļoti grūti, nepiesnigušā mežā ir kļuvuši par lielisku mērķi medniekiem un plēsējiem.

Lasīt tālāk...
 
Latvija iebilst pret EK prasību būtiski samazināt ogļskābās gāzes emisiju kvotu daudzumu PDF Drukāt E-pasts
Friday, 01 December 2006

CO2 kvota Latvija ir iepazinusies ar Eiropas Komisijas prasību būtiski samazināt ogļskābās gāzes emisiju kvotu daudzumu, ko plānots piešķirt rūpniecības un enerģētikas uzņēmumiem laika posmā no 2008. līdz 2012.gadam un uzskata šādu samazinājumu par nepieņemamu, paužot neizpratni par šādu lēmuma pamatotību, kas nozīmē 57% samazinājumu no plānotājām 7,7miljonu tonnu CO2 emisiju kvotām gadā.

Tas būtiski apdraud enerģētikas un būvniecības nozaru attīstību Latvijā.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Latvija ir sagatavojusi Emisijas kvotu sadales plānu 2008.-2012.gadam (turpmāk – Plāns) un augusta sākumā nosūtījusi to Eiropas Komisijai.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 69 - 71 no 71
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība