Atmosfēra un klimats
Globālā sasilšana cilvēcei var maksāt ļoti ļoti dārgi PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 03 April 2007

Tuksnesis... Ja atmosfēras piesārņošana ar siltumnīcefekta gāzēm turpināsies bez ierobežojumiem, mūsu gadsimta laikā paredzamās globālā sasilšanas izmaksas finansiālā ziņā cilvēcei varētu kļūt gluži astronomiskas, teikts ANO klimata ekspertu ziņojumā, kas šonedēļ tiks apspriests Briselē.

Konkrētas izmaksas nav iespējams prognozēt, jo nezināmo lielumu ir pārāk daudz, bet ir skaidrs, ka tās būs saistītas gan ar ūdens resursu samazināšanos, gan plūdu, vētru un sausuma nodarīto kaitējumu, gan slimību izplatīšanos un bioloģiskās daudzveidības samazināšanos, izmirstot daudzām augu un dzīvnieku sugām.

Lasīt tālāk...
 
Latvijā kļūst arvien siltāk PDF Drukāt E-pasts
Saturday, 31 March 2007

... Priekšpēdējā marta nedēļa (19.-25.03.) Latvijā bija martam neierasti silta, ziņo Latvijas Vides, geoloģijas un meteoroloģijas aģentūra (LVĢMA). Tās vidējā gaisa temperatūra kopumā Latvijā bija gandrīz 8 grādus virs normas. Nedēļas gaitā diennakts vidējās gaisa temperatūras pārsniedza normu par 5-11 grādiem.

LVĢMA ilggadīgie novērojumi liecina, ka šī gada 22., 23. un 24. marts ir bijušas trīs vissiltākās 2007.gada marta dienas Latvijā pēdējos vairāk nekā 100 gados.

Lasīt tālāk...
 
Rosina noteikt kārtību Latvijas dalībai Kioto protokola elastīgajos mehānismos PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 22 March 2007

Image Šodien, 22. martā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināja Vides ministrijas izstrādāto likumprojektu „Latvijas Republikas dalības Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām Kioto protokola elastīgajos mehānismos likums”.

Likuma mērķis ir veicināt globālo klimata pārmaiņu novēršanu, pielāgošanos klimata pārmaiņu radītajām sekām un sekmēt Kioto protokolā Latvijai noteikto siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas saistību izpildi, izmantojot Kioto protokola elastīgos mehānismus.

Lasīt tālāk...
 
Latvijas valdība negaidīti maina nostāju par zaļo enerģiju PDF Drukāt E-pasts
Friday, 09 March 2007

Zaļais rubiļņiks Latvijas premjers Aigars Kalvītis ES līderu sanāksmē Briselē negaidīti par 180 grādiem mainīja nostāju par obligātu mērķi līdz 2020.gadam piekto daļu no Eiropai nepieciešamās enerģijas iegūt no atjaunojamiem resursiem, paziņojot, ka Latvija to atbalsta un pie agrākās noraidošās pozīcijas vainojama “ierēdņu neizlēmība”.

Kalvītis atzina, ka Latvijai acīmredzot būs jāuzņemas saistības saražot vairāk kā 20%, jo jau pašreiz atjaunojamo resursu ziņā Latvija ir viena no ES līderiem ģeogrāfijas un vēsturisko tradīciju dēļ.

Lasīt tālāk...
 
Situācija transporta jomā Eiropā attālinās no Kjoto prasībām PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 27 February 2007

Lielceļš.. Transporta radītās siltumnīcefektu gāzu emisijas vēl joprojām ir galvenais, taču vēl novēršams, šķērslis ES Kioto protokola klimata pārmaiņu mērķu sasniegšanā. Tā teikts jaunajā Eiropas Vides aģentūras (EVA) ziņojumā „Transports un vide: ceļā uz jaunu kopēju transporta politiku”, kurš šodien 26.februārī tika publiskots Kopenhāgenā

EVA ziņojumā sacīts, ka Eiropas transporta politikai jārisina jautājums par transporta pieaugumu. Laikā starp 1990. un 2003. gadu pasažieru transporta apjomi EVA valstīs palielinājās par 20 %. Šajā periodā gaisa transporta apjomi pieauga visvairāk – par 96 %.

Lasīt tālāk...
 
Zinātnieki: siltumnīcefekta gāzes "smacē" Dienvidu okeānu PDF Drukāt E-pasts
Friday, 23 February 2007

Dienvidu okeānsPirmatnējais, cilvēka maz skartais Dienvidu okeāns, kas apskalo Antarktīdas krastus un absorbē milzīgu daudzomu oglekļa dioksīda pamazām sāk zaudēt cīņā ar rūpniecības radītajām siltumnīcas efekta gāzēm, ziņo Planet Ark atsaucoties uz Austrālijas Antarktīdas klimata un ekosistēmu izpētes centru.

Dienvidu okeāna neparastie vēja un vētru apstākļi ir padarījuši to par unikālu, pasaulē lielāko oglekļa abosorbētāju. Pasaules okeāni absorbē trešo daļu no atmosfēras CO2 un Dienvidu okeāns absorbē trešdaļu no tā.

Lasīt tālāk...
 
Eiropas Komisija aicina sākt sarunas par globālu nolīgumu pēc Kioto protokola PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 21 February 2007

Image Pagājušajās nedēļas nogalē, atzīmējot  otro gadadienu kopš Kioto protokola stāšanās spēkā, Eiropas vides komisārs Stavros Dimas aicināja starptautisko sabiedrību steidzami sākt sarunas par visaptverošu līgumu klimata pārmaiņu jomā, kas jānoslēdz pēc Kioto protokolā izvirzīto mērķu sasniegšanai noteiktā termiņa beigām 2012.gadā.

“Ļoti būtiski, lai ASV un visas pārējās lielās piesārņotājvalstis piedalītos šajos centienos. Ļoti nopietnais drauds, ko rada klimata pārmaiņas, ir globāls, un tikai globāls risinājums var to novērst. Esmu ļoti iepriecināts, ka strauji aug ASV ieinteresētība izmantot emisiju tirdzniecību kā galveno līdzekli, lai ierobežotu siltumnīcefekta gāzu emisijas, kā to darām mēs, Eiropā," teica komisārs Dimas uzstājoties sarunās ar augsta līmeņa ASV valdības amatpersonām un Kongresa locekļiem par turpmāko rīcību globālo klimata pārmaiņu jomā un citiem vides jautājumiem.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 52 - 68 no 71
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība