Atmosfēra un klimats
No Antarktīdas atšķēlies kārtējais milzīgais aisbergs PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 26 March 2008
No kontinentālās Antarktīdas, kur pašreiz tuvojas arktiskā ziema, negaidīti ir atžķēlies milzīgs ledus blāķis, ziņo ārvalstu mediji. Tā platība ir 570 kvadrātkilometru un zinātnieki uzskata, ka šī leduskalna atšķelšanās no Vilkinsa šelfa ir tiešas globālās sasilšanas sekas.
 
Latvija ierindota 11.vietā klimata pārmaiņu novēršanā PDF Drukāt E-pasts
Friday, 18 January 2008

ImagePagājušā gada decembrī ANO konferences laikā tika prezentēts pētījums „Klimata pārmaiņu izpildes indekss” (CCPI), kurā salīdzinātas 56 pasaules valstis, kas, ražojot energoresursus emitē 90% ogļskābās gāzes. Šī pētījuma mērķis ir novērtēt un salīdzināt dažādu valstu klimata aizsardzības politikas un sasniegto progresu, lai tādējādi palielinātu politisko un sabiedrisko spiedienu uz valstīm, kas nav pietiekami aktīvas klimata politikas ieviešanā.

Saskaņā ar ziņojumu, desmit valstu, kuras visaktīvāk rūpējas par klimata pārmaiņu novēršanu, vidū ir ne tikai pārtikušas Eiropas valstis kā Zviedrija, Vācija, Islande, Lielbritānija un Šveice, bet arīUngārija, kā arī Meksika, Indija, Brazīlija un Argentīna. Latvija pētījumā ir ierindota 11. vietā. Pēdējās vietas ieņem Saudi Arābija, ASV un Austrālija, kurām ir ne tikai īpaši augsti emisiju līmeņi, bet kuras arī ievieš nepietiekamu prasībām nepiemērotu vides politiku šajā jomā.

Mūsu kaimiņvalstis- Lietuva un Igaunija ieņem attiecīgi 20. un 35. vietu.

Lasīt tālāk...
 
ES Lauksaimniecības ietekme uz globālo sasilšanu ir 9% PDF Drukāt E-pasts
Monday, 07 January 2008

Aptuveni 9% no kopējās siltumnīcas efektu izraisošo gāzu (SEG) emisijas ES rada lauksaimniecība, ziņo Latvijas Bioloģiskās laiksaimniecības asociācijas biļetens atsaucoties uz ārzemju publikācijām.

Valstu līmenī šīs ietekmes īpatsvars ir visai atšķirīgs - no 28% Īrijā, līdz 3% Maltā. Latijai šis rādītājs ir 17%. (dati no EK lauksaimniecības ģenerāldirektorāta (DG AGRI)).

Salīdzinot 2005. gada datus ar 1990. gadu, lauksaimniecības radītā SEG emisija ir samazinājusies par 11% ES-15 dalībvalstīs, bet ES-27 valstīs par 20%.

Lasīt tālāk...
 
Šodien notiek emisijas kvotu sadales plāna 2008.-2012.gadam grozījumu publiskā appriešana PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 27 November 2007

ImageŠodien no plkst. 15 līdz 17 Vides ministrijā, Peldu ielā 25, 409.telpā notiek emisijas kvotu sadales plāna 2008.-2012.gadam grozījumu publiskā apspriešana, ziņo Vides ministrijas Komunikācijas nodaļa.

Grozījumi emisijas kvotu sadales plāna 2008.-2012.gadam izstrādāti, pamatojoties uz Ministru kabineta 2007.gada 6.novembrī apstiprinātās "Koncepcijas par rīcības variantiem emisijas kvotu sadalei 2008.-2012.gada periodā" sesto rīcības variantu, kas dod priekšroku rūpniecības nozares attīstībai.

Lasīt tālāk...
 
ANO Ģenerālsekretārs apciemo Antarktīdu PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 11 November 2007

ImageANO Ģenerālsekretārs Bans Gimuns, kas ir deklarējis, ka cīņa ar klimata izmaiņām būs viena no viņa prioritātēm ANO ģenerālsekretāra amatā, piektdien ar Čīles gaisa spēku transporta lidmašīnu "C-130" ieradās Čīles bāzē Antarktikā, kur tikās ar bāzē strādājošajiem zinātniekiem. Bana Gimuna vizītes mērķis ir iepazīties ar sekām, ko radījušas klimata izmaiņas.

"Šis ceļojums, jūs to varat saukt par ekoloģisku ceļojumu, bet es šeit neesmu kā tūrists. Es šeit esmu kā vēstnieks visiem brīdinājumiem par klimata izmaiņām. Es esmu šeit, lai redzētu globālās sasilšanas parādību, lai redzētu to pats un uzzinātu visu, ko es varu darīt, lai cīnītos pret notiekošo Antarktikā un patiesībā visā pasaulē," žurnālistiem sacīja Bans. 

Lasīt tālāk...
 
BNA.lv: Baltijas un Ziemeļvalstu premjeri pārrunā klimata izmaiņas pasaulē PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 31 October 2007

ImageMinistru prezidents Aigars Kalvītis 29.oktobrī, piedalījās Baltijas un Ziemeļvalstu premjerministru sanāksmē Oslo (Norvēģijā), kas notika pirms ikgadējas Ziemeļu Padomes sesijas, informē ziņu aaģentūra BNA, atsaucoties uz Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultanti Janu Vekteri.

Darba sesijas laikā premjeri diskutēja par klimata izmaiņu problēmām pasaulē un to ietekmi uz Eiropu un Ziemeļu reģionu. Īpaša uzmanība bija pievērsta jautājumiem par iespējam attīstīt tādas tehnoloģijas, kas spētu samazināt CO2 izmešu daudzumu.

Lasīt tālāk...
 
Nākusi klajā jauna filma par globālajām vides problēmāmn PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 18 September 2007

Image Turpinot sadarbību, kas veidojusies strādājot pie divām īsfilmām "Global Warning"un "Water Planet", režisori Nadja Konnere, Leila Konnere Petersone un Leonardo di Kaprio ir radījuši jaunu darbu.

Jaunā kinolente, kas saucas "11.stunda" ir tapusi no 150 stundām interviju ar vairāk kā 70 zinātniekiem,dizaineriem, vēsturniekiem un filozofiem un tā analītiski caurskata cilvēka attiecības ar mūsu planētu no laikiem, kad inovācija sāka dzīt pirmos asnus līdz izaicinājumiem, kas stāv cilvēces priekšā pašlaik un, iespējams, arī nākotnē.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 35 - 51 no 71
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība