Atmosfēra un klimats
Travelnews: Klimata izmaiņas var padarīt ziemas sporta veidus par luksuspreci PDF Drukāt E-pasts
Saturday, 26 December 2009

Globālās sasilšanas izraisītās pārmaiņas var mainīt laika apstākļus tik būtiski, ka ziemas sporta veidi varētu kļūt visnotaļ dārgi.

Reinas-Vestfālenes Āhenes Tehniskās augstskolas pētījumā pierādīts, ka temperatūras paaugstināšanās dēļ aizvien retāk dabiskā ceļā tiks sasniegts ziemas sporta veidiem nepieciešamais minimālais sniega augstums - desmit centimetru. Tā rezultātā ziemas sporta veidu kūrorti kalnu reģionos līdz gadsimta vidum būs zaudējuši rentabilitāti.

Zinātnieki lēš, ka līdz 2030. gadam par 20% samazināsies sniegoto dienu skaits, tātad sniega kalnos būs daudz mazāk.

 
Sludinās jaunu konkursu SEG emisijas samazinošu tehnoloģiju attīstīšanai PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 22 December 2009

22. decembrī Ministru kabineta sēdē tika pieņemts Vides ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinošu tehnoloģiju attīstīšana” nolikums”.

Starptautiskās emisiju tirdzniecības ietvaros 2009.gada 25.martā tika noslēgts Noteiktā daudzuma vienību pirkšanas līgums starp Latvijas Republikas valdību un Nīderlandes valsti, bet 2009.gada 28.aprīlī tika noslēgts Noteiktā daudzuma vienību pirkšanas līgums starp Latvijas Republikas valdību un Austrijas Republiku. Atbilstoši šo starptautisko līgumu nosacījumiem, tagadējo finansējumu ir paredzēts izlietot projektu atklāta konkursa veidā jaunu vides tehnoloģiju un produktu izstrādei, kas samazinātu siltumenerģijas patēriņu.

Lasīt tālāk...
 
Austrālijas virzienā lēnām peld gigantisks aizbergs PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 09 December 2009

Austrālijas virzienā peld milzīgs, 140 kvadrātkilometrus liels aisbergs, kura platība gandrīz divas reizes pārsniedz Honkongas teritoriju, un šāds notikums notiek reizi gadsimtā, trešdien paziņoja zinātnieki.

Kā pavēstīja Austrālijas glaciologs Nīls Jangs, 19 kilometrus garais aisbergs atrodas aptuveni 1700 kilometrus uz dienvidiem no Austrālijas.

Lasīt tālāk...
 
Kopenhāgenā sākas Klimata pārmaiņu konference PDF Drukāt E-pasts
Monday, 07 December 2009

No 2009. gada 7. līdz 18. decembrim Kopenhāgenā notiks ikgadējā ANO Klimata pārmaiņu konference, uz kuru devusies arī Latvijas delegācija.

Konferencē iecerēts panākt vienošanos par pasaules klimata politiku pēc 2012.gada, kad beigsies Kioto protokolā nosprausto emisiju samazināšanas mērķu termiņš, kā arī par emisiju ierobežošanas pasākumiem un atbilstošu finansējuma sistēmu.

Lasīt tālāk...
 
Turpmāk Kioto elastīgā mehānisma projektus uzraudzīs VIF PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 02 December 2009

30.novembrī, Ministru kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos”” (turpmāk – noteikumu projekts).

Likumprojekts paredz ministrijas atsevišķas funkcijas, kas saistītas ar projektu konkursu organizēšanu deleģēt sabiedrībai ar ierobežotu atbildību „Vides investīciju fonds”.

Izvērtējot likumā noteiktās Vides ministrijas funkcijas, secināts, ka projektu ieviešanas uzraudzība un vides uzlabojumu monitorings nav valsts pārvaldei raksturīgas funkcijas un tādēļ tās lietderīgi deleģēt valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību „Vides investīciju fonds”.

Lasīt tālāk...
 
Tiks veicināta elektrisko un elektronisko iekārtu atkārtota izmantošana un pārstrāde PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 06 August 2009

4. augustā, MK sēdē tika akceptēts VM sagatavotais MK noteikumu projekts „Grozījumi MK 2004.gada 9.novembra noteikumos Nr.923 “Elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanas noteikumi””.

Lasīt tālāk...
 
Klimata pārmaiņu finanšu instruments (KPFI) PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 28 July 2009

KPFI mērķis ir veicināt globālo klimata pārmaiņu novēršanu, pielāgošanos klimata pārmaiņu radītajām sekām un sekmēt siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanu (piemēram, īstenojot pasākumus ēku energoefektivitātes uzlabošanai gan sabiedriskajā, gan privātajā sektorā, tehnoloģiju, kurās izmanto atjaunojamos energoresursus attīstīšanu un ieviešanu, kā arī īstenojot integrētus risinājumus siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai).

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 18 - 34 no 71
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība