Atmosfēra un klimats
Monreālā notiek starptautiska ozonas slāņa aizsardzībai veltīta sanāksme PDF Drukāt E-pasts
Monday, 20 November 2017

Šodien Monreālā (Kanāda) sākas apvienotā Vīnes konvencijas par ozona slāņa aizsardzību pušu 11. un Monreālas protokola par ozona slāni noārdošām vielām pušu 29. sanāksme.

Šogad aprit 30 gadi kopš Monreālas protokola pieņemšanas un kā simboliska dāvana šajā gadadienā izskanēja paziņojums, ka 20 puses ir ratificējušas Monreālas protokola Kigali grozījumu, kas pieņemts Monreālas protokola pušu 28. sanāksmē Kigali (Ruanda) un ietver protokola tvērumā fluorogļūdeņražus jeb tā saucamās F-gāzes – vielu grupu, kas tiek izmantotas kā populāri ozona slāni noārdošo vielu aizstājēji, bet kam piemīt ievērojami siltumnīcefekta potenciāli. Līdz ar to Monreālas protokola Kigali grozījumi stājas spēkā.

Lasīt tālāk...
 
Parīzē notiek Vīnes konvencijas pušu konference un Monreālas protokola pušu sanāksme PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 16 November 2014

Laikā no 17. līdz 21.novembrim Francijas galvaspilsētā Parīzē norisināsies Vīnes konvencijas par ozona slāņa aizsardzību pušu 10.konference un šīs konvencijas Monreālas protokola par ozona slāni noārdošām vielām pušu 26.sanāksme.

Sagaidāms, ka intensīvākās diskusijas šī pasākuma ietvaros notiks par Daudzpusējo fondu nākamo trīs gadu periodam, kas ilgs no 2015.-17.gadam un par fluorogļūdeņražu iekļaušanu Monreālas protokola tvērumā.

Tiem, kas vēlas sekot notikumu attīstības gaitai, Virums.lv atgādina, ka visi konferences pateriāli ir pieejami UNEP Ozona sekretariāta mājaslapā šai konferencei veltīrajā sadaļā šeit .

 
Eiropas vides aģentūra publicējusi ziņojumu par F-gāzēm par 2013.gadu PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 30 September 2014

Eiropas Vides aģentūra publicējusi kārtējo ziņojumu par fluorētajām siltumnīcefekta gāzēm vai tā saucamajām F-gāzēm.

Ziņojums, kas satur agregētos uzņēmumu iesniegtos datus par  F-gāzu importu, ražošanu un eksportu ir pieejams Eiropas Vides aģentūras mājaslapā sadaļā "publikācijas" (Publications).

Tieša saite uz publicēto dokumentu- šeit.

 
Briselē notiek pirmā F-gāzu komitejas sanāksme PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 30 September 2014

Šodien, 30.septembrī, Briselē Albert Borschette konferenču centrā notiek pirmā komitejas, kas izveidota pamatojoties uz regulas 517/2014 24.pantu, sanāksme.

Eiropas Parlamenta un Padomes regula (ES) Nr. 517/2014 par fluorētām siltumnīcefekta gāzēm un ar koatceļRegulu (EK) Nr. 842/2006 tika pieņemta 2014. gada 16. aprīlī un stājas spēkā ar 2015.gada 1.janvāri. Regulā paredzēts, ka Eiropas Komisijai jāpublicē vikne īstenošanas aktu un regulas 24.pants parredz, ka Komisijai palīdz komiteja.

Pašlaik komitejas dienaskārtībā ir vairāku Komisijas sagatavoto īstenošanas aktu apstiprināšana, kā arī vienošanās par atbildēm uz lielu skaitu jautājumu, kas iskar regulas normu interpretāciju.

VIRUMS lv laika gaitā publicēs komitejas darba rezultātus sadaļā "Ekspertu viedokļi".

 
Eiropas padomē turpinās fluorēto siltumnīcefekta gāzu regulas apspriešana PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 12 September 2013

Eiropas Padomes kopš šā gada sākuma intensīvi strādā pie priekšlikuma Eiropas parlamenta un Padomes regulai par fluorētām siltumnīcefekta gāzēm, kas faktiski vērsta uz fluorēto siltumnīcefekta gāzu lietošanas izskaušanu.

Viens no jaunā regulējuma izstrādes mērķa pamatojumiem ir tas, ka šobrīd spēkā esošās Eiropas Parlamenta un Padomes regulas 842/2006 attiecībā uz noteiktām fluorētām siltumnīcefekta gāzēm prasību ieviešana nodrošinātu vien daļēju fluorēto SEG gāzu emisiju samazināšanu, un ir nepieciešams regulu pārstrādāt , lai darbības jomu precizētu un arī  paplašinātu attiecībā uz vēl citiem pielietojumiem, kuros fluorētās SEG gāzes tiek izmantotas ievērojamos daudzumos.

Padome darbu Vides darba grupā Lietuvas prezidentūras vadībā atsāks septembra vidū un ir līdz gada beigām ir sagaidāms visai intensīvs darbs pie jaunās regulas projekta.

Latvijā par regulas projekta izstrādi atbildīgā institūcija ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

 
Daudzi uzskata- klimata pārmaiņas ir katra individuāla attbildība PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 27 December 2011

40% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka atbildība par klimata pārmaiņu izraisīto problēmu risināšanu ir jāuzņemas katram pašam. To atklāj decembrī veiktā sabiedriskās vides aizsardzības organizācijas „Zaļā brīvība” aptauja. 39% aptaujāto kā galveno atbildīgo norāda Eiropas Savienības institūcijas un valdības pārstāvjus. Tikai 8% iedzīvotāju norādīja, ka atbildība jāuzņemas uzņēmumiem.

Aptaujas rezultāti parāda, ka līdzšinējām aktivitātēm sabiedrības informēšanā par klimata izmaiņām ir pozitīvi rezultāti un cilvēki apzinās savu ietekmi uz globālajām problēmām. Tomēr vēlamies uzsvērt, ka, lai iedzīvotāji varētu katrs individuāli rīkoties atbildīgi pret vidi, ir nepieciešams atbalsts no valsts un pašvaldībām.

Lasīt tālāk...
 
Īstenoti pirmie projekti konkursā ražošanas ēkām PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 12 October 2011

Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansēto projektu atklātā konkursa "Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai ražošanas ēkās" (turpmāk – konkurss) ietvaros īstenoti pirmie 4 no kopumā 49 apstiprinātiem projektiem. Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ietvaros darbi pabeigti - SIA "Nordic Plast" polietilēna otrreizējās pārstrādes līnijā; SIA "KMM Metāls" un A/S "RĪGAS PIENA KOMBINĀTS" ražošanas ēkās Rīgā, un SIA "PIEBALGAS ALUS" ražotnē Jaunpiebalgā.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 1 - 17 no 71
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība