Atkritumi
Latvijā izvieto jaudīgu nolietoto autoriepu pārstrādes rūpnīcu PDF Drukāt E-pasts
Friday, 05 October 2007

Lietotas autoriepas Trešdien SIA "Eko osta" teritorijā - Rīgā, Tvaika ielā 39 atklāta pirmā nolietoto riepu pārstrādes iekārta. Iekārta, kas izgatavota Vācijas uzņēmumā "Eric Schomberg", ir paredzēta visa veida riepu pārstrādei - no motociklu līdz traktora, un tās projektētā jauda ir līdz 5 t stundā un SIA "Eko osta" uzskata, ka ar šīs iekārtas palīdzību būs iespējams pārstrādāt visas Latvijā savāktās nolietotās riepas. Projekta iniciatori ir SIA "Zaļa Josta" sadarbībā ar SIA "Eko osta". Projektā ieguldītas investīcijas vairāk nekā pusmiljona eiro apmērā.

Lasīt tālāk...
 
Vēl 44 uzņēmumi piesakās dalībai ANO projektā PHB saturošu iekārtu iznīcināšanai PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 20 September 2007

Image Šā gada jūnijā ANO Attīstības programma Latvijā (UNDP) aicināja uzņēmumus izmantot iespēju pieteikties dalībai Pasaules vides fonda finansētajā projektā "PHB saturošu iekārtu savākšana un utilizācija videi draudzīgā veidā" (turpmāk – projekts). Projektā patreiz jau piedalās 12 uzņēmumi, taču ņemot vērā veiksmīgos konkursa rezultātus par pirmo 100 tonnu iznīcināšanu projektā, radās iespēja nodrošināt vēl papildus apjoma polihlorētos bifenilus jeb PHB saturošu iekārtu iznīcināšanu.

Uz uzaicinājumu piedalīties ir atsaukušies 44 uzņēmumi, kuri kopā nodos 83 tonnas PHB saturošu kondensatoru iznīcināšanai projektā. Septembrī tika pabeigta trīspusējo vienošanos parakstīšana starp uzņēmumiem, UNDP un Vides ministriju.

Lasīt tālāk...
 
Grozīs Atkritumu apsaimniekošanas likumu PDF Drukāt E-pasts
Friday, 10 August 2007

9.augustā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais likumprojekts “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā”.

Likumprojekts paredz papildināt Atkritumu apsaimniekošanas likumu ar tiesiskām normām, kuras izriet no Direktīvas 2006/66/EK par baterijām un akumulatoriem, un bateriju un akumulatoru atkritumiem, nosakot prasības bateriju un akumulatoru ražošanai un izplatīšanai un bateriju un akumulatoru atkritumu apsaimniekošanai.

Lasīt tālāk...
 
Groza prasības nolietotu transportlīdzekļu pārstrādei PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 18 July 2007

Image 17.jūlijā, Ministru Kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrijas izstrādātais noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 6.aprīļa noteikumos Nr.243 „Prasības nolietotu transportlīdzekļu pārstrādei un vides prasības apstrādes uzņēmumiem””.

Noteikumu projekts precizē informāciju, kas pievienojama nolietoto transportlīdzekļu apstrādes komersantu atskaitēm Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrai par iepriekšējā kalendārajā gadā veikto nolietoto transportlīdzekļu pārstrādi un nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas sistēmas izveides plānam turpmākajiem pieciem gadiem.

Lasīt tālāk...
 
Izstrādāts Malienas reģionālais atkritumu apsaimniekošanas plāns 2007.-2013.gadam PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 17 May 2007

17.maijā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts „Par Malienas reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu 2007.-2013.gadam”.

Vides ministrijas sagatavotā Malienas reģionālā atkritumu apsaimniekošanas plāna 2007.-2013.gadam (turpmāk tekstā – AAP) mērķis ir novērst atkritumu rašanos, palielinoties ekonomiskajai izaugsmei, un nodrošināt ievērojamu kopējo radīto atkritumu daudzumu samazināšanu, izmantojot labākas atkritumu rašanās novēršanas iespējas, labākos pieejamos tehniskos paņēmienus resursu izmantošanas efektivitātes palielināšanu un ilgspējīgas patērētāju uzvedības veicināšanu.

Lasīt tālāk...
 
Nolietotos mobilos tālruņus varēs nodot pārstrādei PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 09 May 2007

Image "Latvijas Zaļais punkts" (LZP) sadarbībā ar uzņēmumu Latvijas Mobilais Telefons (LMT) sākot ar šodienu trīsdesmit divās mobilo telefonu tirdzniecības vietās visā Latvijā uzsāks nolietoto mobilo telefonu savākšanu.

Domājot par patērētāju ērtībām, mobilo telefonu atpakaļ savākšanā ir iesaistījušies mobilo telefonu tirgotāji SIA "Pērkons un Dēli" un AS "Tigra", kuru pārstāvētājos 32 veikalos 17 Latvijas pilsētās tiks izvietoti īpaši spainīši nolietoto telefonu savākšanai. No veikaliem telefoni tiks nogādāti uz centralizētām savākšanas vietām Rīgā un nosūtīti tālākai pārstrādei uz elektrisko un elektronisko iekārtu pārstrādes rūpnīcu Lietuvā UAB EMP Recycling.

Lasīt tālāk...
 
Zaļā kustība kritiski vērtē 'Cemex' ieceri izmantot atkritumus kā kurināmo PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 05 April 2007

Image Iepazīstoties ar jaunās SIA „Cemex” cementa rūpnīcas ietekmes uz vidi novērtējuma darba ziņojumu, Latvijas Zaļā kustība secinājusi, ka rūpnīcā papildus akmeņoglēm, petrokoksam un dabasgāzei kā kurināmo cementa ražošanas procesā plānots izmantot arī sadzīves un rūpnieciskos atkritumus.

Cementa ražošanas kaitīgā ietekme uz vidi un rūpnīcas tuvumā dzīvojošiem cilvēkiem ir saistīta ar paaugstinātām sēra dioksīda, kā arī putekļu PM10 un dioksīdu emisijām, norāda Latvijas Zaļā kustība.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 52 - 59 no 59
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība