Atkritumi
ANO projektā veiksmīgi pabeigta 230 tonnu PHB saturošu transformatoru izvešana no Latvijas PDF Drukāt E-pasts
Monday, 16 June 2008
Šodien, 16. jūnijā ANO Attīstības programma Latvijā (UNDP) un Vides ministrija preses konferencē informēja žurnālistus par 230 tonnu PHB saturošu transformatoru izvešana no Latvijas projekta "PHB saturošu iekārtu savākšana un iznīcināšana videi draudzīgā veidā" ietvaros. ANO Attīstības programma Latvijā (UNDP) šo projektu īsteno sadarbībā ar Vides ministriju un SIA "Vides investīciju fonds", kā arī Valsts vides dienestu.
Lasīt tālāk...
 
ANO projektā šogad savāktas jau vairāk kā 150 tonnas PHB saturošu iekārtu PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 20 March 2008
Projektu PHB saturošu iekārtu iznīcināšanai ANO Attīstības programma (UNDP) sāka īstenot jau 2006.gadā. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Vides ministriju, SIA "Vides investīciju fonds" un Valsts Vides dienestu. Projektā tiek organizēta un apmaksāta īpaši bīstamu ķīmisku vielu - polihlorēto bifenilu jeb PHB – saturošu iekārtu iznīcināšana videi drošā veidā. Latvijā šo bīstamo vielu satur elektroenerģiju pārveidojošās iekārtas – kondensatori un transformatori, kas ražoti bijušajā PSRS un Austrumeiropas valstīs laika posmā no 1960. līdz pat 1989.gadam.

Lasīt tālāk...
 
Maltas pašvaldībā izveidota dalītās atkritumu vākšanas sistēma PDF Drukāt E-pasts
Friday, 01 February 2008
ImageIzmantojot Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu, Maltas ciemā tika īstenots projekts “Dalītās atkritumu vākšanas sistēmas un atkritumu šķirošanas punkta izveidošana Maltas pašvaldībā”. Projekta ietvaros Maltas ciemā tika ierīkots atkritumu šķirošanas laukums ar platību 5 000 m2 un tiek plānots, ka iespēju šķirot atkritumus izmantos vairāk kā 2300 Maltas iedzīvotāji, tā samazinot vidē nonākošo atkritumu daudzumu. Maltas ciema teritorijā tika uzstādīti vairāki atkritumu savākšanas konteineri un ierīkoti arī konteineri bīstamo atkritumu savākšanai, bet atkritumu šķirošanas punkts aprīkots ar atkritumu smalcināšanas iekārtām un atkritumu kompostēšanas tehniku.

Lasīt tālāk...
 
Ekonomikas ministrs viesojas ZAAO PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 24 January 2008

ZAAO Daibes poligona iebrauktuveLR Ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards, vizītes ietvaros Valmierā, 21.janvārī, viesojās lielākajā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā Ziemeļvidzemes reģionā – SIA Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija (SIA ZAAO).

Ekonomikas ministrs tika iepazīstināts ar SIA ZAAO darbību, uzņēmuma sasniegumiem atkritumu savākšanas, šķirošanas un noglabāšanas jomās. SIA ZAAO kā reģionālā atkritumu noglabāšanas poligona Daibe īpašnieks un apsaimniekotājs ministram akcentēja problēmjautājumus attiecībā uz poligona biogāzi, pie kā risināšanas uzņēmums strādā jau ilgāku laiku.

Lasīt tālāk...
 
ANO projektā šogad utilizēs 320 tonnas bīstamu ķīmisku vielu saturošas iekārtas PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 22 January 2008
ANO Attīstības programma Latvijā (UNDP), sadarbībā ar Vides ministriju un SIA "Vides investīciju fonds" īsteno projektu "PHB saturošu iekārtu savākšana un utilizācija videi draudzīgā veidā", ko finansē ANO Pasaules vides fonds. Projektā tiek organizēta un nodrošinātā polihlorētos bifenilus jeb PHB saturošu iekārtu iznīcināšana. PHB ir īpaši bīstama ķīmiska viela ko satur elektroenerģiju pārveidojošās iekārtas – kondensatori un transformatori, ražoti bijušajā PSRS un Austrumeiropas valstīs. Latvijā nav tehnoloģisku iespēju iznīcināt PHB vai to saturošas iekārtas, tāpēc to iznīcināšana videi nekaitīgā veidā tiek veikta ārpus Latvijas.

Lasīt tālāk...
 
Dzirkstele.lv: Gulbenes rajonā slēgs mazās izgāztuves PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 17 January 2008

12.februārī Malienas reģionālajā atkritumu savākšanas poligonā Litenes pagasta "Kaudzītēs" ieradīsies objekta pieņemšanas komisija un pēc diviem mēnešiem, skaitot no šā datuma, tiks slēgtas visas mazās atkritumu izgāztuves, ziņo portāls "Dzirkstele.lv" atsaucoties uz SIA "Alba 5" vadītāju Romānu Adamoviču.

"Šobrīd Jaungulbenes pagasts ir pirmais, kur izgāztuves lielākā daļa jau ir rekultivēta. Ir tikai neliels tās stūris, kur pagasta iedzīvotāji vēl līdz jūnijam var vest sadzīves atkritumus," stāsta Jaungulbenes pagasta pašvaldības vadītāja Saulcerīte Indričeva.

Pagasta teritorijā esot daudz privāto mežu, tāpēc to īpašnieki ātri vien noteikšot to piedrazotājus. Pašvaldības vadītāja cer, ka turpmāk daudz operatīvāk strādās arī vides speciālisti. Šobrīd pagastam esot noslēgts līgums ar "Albu", ka trīs reizes mēnesī izvedot atkritumus no daudzdzīvokļu mājām, pašvaldības iestādēm, arī vairākām privātmājām, kurām ir līgums par šo pakalpojumu.

Lasīt tālāk...
 
Darbu uzsāk jauns, efektīvākai resursu izmantošanai veltīts projekts PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 02 January 2008

Image Ar šī gada pirmajām dienām darbu Latvijā ir uzsācis jauns projekts, kura pagaidu nosaukums ir Atkritumu birža.

Projekta iecere ir ar elektroniskās komunikācijas tehnoloģiju palīdzību veicināt informācijas apriti kā priekšnosacījumu resursu un materiālu atkārtotai izmantošanai. Citiem vārdiem sakot, projekts būtībā ir virtuāls sludinājumu dēlis, kurā ikviens- kā privātpersona tā arī organizācija var ievietot paziņojumu par jebkādiem priekšmetiem vai materiāliem, ko tas ir nodomājis izmest, bet kas kādam citam, iespējams, varētu būt noderīgi izmantošanai. 

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 35 - 51 no 59
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība